Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Turknet?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

photographer said:

Turknet'in upload'ı az ya
ben kablonetten 55 liraya 5 mbit upload alıyorum tam yayıncı dostu

kotasız? türknetin uploadı az ama ona yönelik bir paket getireceklerdi. hatta onlinedan yazıp konuşunca hızını düşürme karşılığında uploadı yükseltebiliyormuşsun gibi bir söylenti vardı bi ara hiç denemedim ama
Sosyal ağlarda paylaş

O paket bu son değişiklikler olmadan hemen önce 2 sene taahhüt verdiğim paket. 1. senesi doldu. şimdi ikinci senesinin içerisindeyim. 50 gb AKN'li limitsiz internet pakedi. Upload'ı kotaya saymıyorlar sadece download geçerli. Onda da 50 den 16 mbit'e düşüyor hızım. Bunu da umursamıyorum. Önemli olan benim için upload. 4000 bitrate ile 720p 60fps yayınım baya akıcı.
Sosyal ağlarda paylaş

Turknet'in en büyük iki sıkıntısı şu:

1) Servis. Parasını versen bile eve gelip kurmuyorlar. Her şeyi kendin halledersen çalışıyor.
2) CGNAT: Carrier grade nat yüzünden dış IP adresi alamıyorsun, dolayısıyla dış IP'ye dayalı uygulamalar çalışmıyor (mesela geçici olarak vpn server falan test edeceksen patlıyorsun)

Onun dışında gayet memnunum ben. Bir ara ping ve speedtest sonuçlarını da yapıp paylaşacağımç.
Sosyal ağlarda paylaş

netspeed'e pazartesi evrak gönderdim çarşamba açtılar. 40mbit sabit alıyorum. 50ye kadar destekliyor demişlerdi ama olsun baya stabil.

kablonetten -13tl'ye gelip üstüne +15mbit hız oldu. çok da iyi oldu

pakette upload da 4mbit, 3,5-3,8 alıyorum onda da

yurtiçi

http://www.speedtest.net/result/7165554336.png

ama yurt dışı çok düşüyor hız. 18mbitlere falan geliyor dl.

yur tdışı

http://www.speedtest.net/result/7165571816.png

Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

1) Servis. Parasını versen bile eve gelip kurmuyorlar. Her şeyi kendin halledersen çalışıyor.
2) CGNAT: Carrier grade nat yüzünden dış IP adresi alamıyorsun, dolayısıyla dış IP'ye dayalı uygulamalar çalışmıyor (mesela geçici olarak vpn server falan test edeceksen patlıyorsun)

Onun dışında gayet memnunum ben. Bir ara ping ve speedtest sonuçlarını da yapıp paylaşacağımç.

cgn dediğin herkese aynı ipyi vermeleri değil miydi?
telekomda yapıyor bunu artık
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

bunu da şimdi hatırladım bir röportajda söylemişlerdi elimizde yeterli ipv4 adresi yok diye, ekstra özel istek ve yüksek fiyatla sanırım veriyorlarmış ama diğer isplerde de sıkıntı bu tüm dünyada olduğu gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

paradoksalkedi said:

"roket adam" said:

getirdiler bunu:

https://turk.net/evde-kurulum-hizmeti/

bir de türknet varken neden netspeed? türknet daha fazla hız sunmuyor mu?

Reyiz işte para verdim aldım bu hizmeti yine ne biri geldi, ne aradı sordu öyle diyeyim sana.
Sosyal ağlarda paylaş

vodafon da tavsiye edebilirim, kurumsal olarak aldığım için tarife değişikliği falan çok sıkıntılı ama ondan sonra bi sıkıntı yaşamadım. Diğerlerine göre biraz pahalı ama olsun.vdsl 64mbit aldım, baştan 20mbit verdiler, sonra 2 kere 50mbit verdiler, en sonunda da 77mbit te sabitlediler sağolsunlar. Daha da sorun yaşamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

CthuLhu said:

netspeed'e pazartesi evrak gönderdim çarşamba açtılar. 40mbit sabit alıyorum. 50ye kadar destekliyor demişlerdi ama olsun baya stabil.

Oyunlarda pingler nasıl? Şu aşağıdaki IP overwatch için, rica etsem ping atıp sonuçları paylaşabilir misin?

185.60.112.157
Sosyal ağlarda paylaş

14 15 gündür hala aktif hale getirecekler işin üzücü tarafı müşteri hizmetlerinden herhangi birisi ile iletişime geçemiyorum 1 hafta daha bekleyeceğim olmadı mevcut ttnet adsl bağlantıma 2 yıl daha taahhüt yaptıracağım 2 haftada geçiş yapılmaz mı ya ne kadar saçma.
Sosyal ağlarda paylaş

cacodemon said:

CthuLhu said:

Oyunlarda pingler nasıl? Şu aşağıdaki IP overwatch için, rica etsem ping atıp sonuçları paylaşabilir misin?

185.60.112.157

64ms

rocket league'de de kablonette 70-80 civarında kalıyordum bunda 50-60.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...