Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Icince noluyo ?

Pordakal

Öne çıkan mesajlar

oo ne içtiğe geldiyse konu, açılın.

denyo arkadaşın biri bundan getirmişti. herkes içip, bu ne ya eyk deyip 2. shotları kenara bırakmıştı. ben de artisliğe vurup ardarda 5 shotu vurp, süt müsünüz olm, bişey yapmıyor işte çıkışımla beraber 15 dk sonra mort olmuştum.

direkt yattım, sabah kalktığımda kendi kusmuğumda çıplak bir şekilde yatıyor idim. artık gece düdüklediler mi bilmiyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

Olayı anlatayım; yanlışsam ispat edin:

Bazı insanlar hayatlarını, düşüncelerini kontrol edemediklerinde geçici bir kaçış için alkole sığınabiliyorlar.

İnsanlar aptal oldukları için içmiyorlar. Aptal diyip uğraşmadan suçlamak kolay.
Eğer kişi kendine yardım edemiyorsa, onu SEVENLER! de yardımcı olmuyorsa kişi ne yapsın?
Kişilerin kararlarına saygı duymak lazım. İsteyen istediğini içer. Yalnız, içerek bir şeye çözüm bulunamaz. Kafanın zinde olması lazım sorunları düzgün çözebilmek için.

Eyyorlamam bu kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

bence alkol, zorunlu oldukça içilmeli onun dışında içilmemeli.

örneğin düğüne gittin hop rakıları içecen oynayacak; güzel bir kokteylde bir iki kadeh şarap içecen vs. o kadar.

onun dışında günlük rutinine katarsan her gün 2-3 şişe bira içmek istiyorsun; eksiklik oluyor diğer türlü.
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

Cok icen biri olarak konunun muhattabi miyim acaba diye dusundim bir an ama sonra baktim uslup berbat dedim ne okudum lan ben ne ugrascam sjsjs

Sarhostum hatirlamiyorum olayi yalan bu arada. Catir catir boynuzlanmissin iste gecmis olsun op

Bence benim üslubum düzgündü.
Neresinde sorun gördün?
Sosyal ağlarda paylaş

Alkolik bir babayla 15 sene kadar yaşadım. Alkolikliğin ne olduğu çok iyi bilirim. Evlerden uzak diyeyim. Keyif için içilir tabi arada ama her gece 2 3 duble bile bir bağımlılık göstergesidir. Eğer arıyorsanız, eksikliğini hissediyorsanız, bağımlılık başlıyor demektir. 2 büyük içip hala sohbet edebilen insanlar da gördüm, 13 14 şişe bira devireni de. Bunlar çok önemli "oha süper lan" dedirtecek şeyler değil. Alkol eşiğinin yukarda olması hem cebinizi hem vücudunuzu zayıflatır....
Sosyal ağlarda paylaş

Günlük ve haftalık önerileri olabiliyor ülkelerin.
En düşüklerinden olan UK önerilerinde şöyle:
Bir birim alkol 10 ml saf alkol (etanol sanırım) demek.
UK önerileri diyor ki günde iki birim içmekte sakınca yok. Günde 4 birimden fazla içiyorsanız da alkol sorunlarınız olabilir.
Haftada da 14 birimden fazla içmeyin diyor. (Hadi ya...)

Bizim ülkedeki %37.5'luk vodka gibi "spirit" denen içkiler için bir birim 26.7 ml oluyor. %40'lık olsa 25 ml olacaktı.
Biz bir birim içeceğimize (vodka ile hazırladığımız) 2.66 cl diyelim birimi değiştirerek.
70 cl hacminde, %37.5 alkol oranına sahip bir içki aldınız diyelim.
Günde 2 birim içersek hesap şöyle:
70 cl / (2 * 2.66 cl) = 13.16 gün
Yani 70'lik vodka aldıysan tozutmamak için en az 13.16 günde bitirmen lazım.

Kaynak götüm değil.
"UK Chief Medical Officers' Alcohol Guidelines" diye aratırsanız bulursunuz.

Hadi bakalım şişeler.
Sosyal ağlarda paylaş

o fantazilerin cogu tuketim aliskanliklarimizi korukleme ustune kurulu..

belli oranda alkol tuketilsin..en iyisi sarap..hatta kirmizi sarap..hatta kalifornia uzumlerinden uretilmis sarap..hatta kaliforniada kalifornia uzumlerinden uretilmis kirmizi sarap..seklinde oneriler var..
Sosyal ağlarda paylaş

neyse hepimiz az çok içiyoruzdur, içmeyenler sittirsin gitsin zaten konudan

konu alkolizme kadar gelmiş
alkolik olmak o kladar basit bir şey değil ya, öyle akşam çanım 2 bira istiyo olunça alkolik olmuyorsunuz

eliniz götünüz başınız titriyo alkolik olunça, sabah bi 70lik akşam bi 70 lik içiyosun ama sarhoş olamıyorsun bu alkolizm
alkol olmadan sıçamıyorsun bile

leawing las wegas seyredin

klawye bozuk bazı tuşlar basmıyor, doğru tahmin edene 1 shot fiski benden
Sosyal ağlarda paylaş

alkolikliğin dereceleri var ya, tam dediğin gibi olmuyor. "iki tek atmadan yatamıyorum" seviyesini de alkoliklik olarak addediyorlar. Dediğin boyutlar herkesin gözüne sokulup bak alkol kötü kaka denen seviye. Burda da o kadar abartan yoktur diye tahmin ediyorum, bir Frank Gallagher çıkacağını sanmıyorum yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...