Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Icince noluyo ?

Pordakal

Öne çıkan mesajlar

Tartiscak bisey yok tesekkur ederim.

Alkol guzel bisey ama abartmamak lazim. Art arda icince ben de bi silkinip bi sureligine icmemeye calisiyorum donem donem. Turkiye'de zaten pahali bi de cebe cok kaciyor meret.
(Bazen abartmak da guzel, abartmayi abartmamak noktasinda bulusalim en iyisi, bas donuyosa yanlis bisi yapiyosundur. Vucut mukemmel bi mekanizma, dogru yerde dogru sekilde uyarir seni, vucudunuza kulak verin.)

Sari kantaron cayi ve passiflora kombosu (alora var hap cok tatlis yapabiliyor duz passifloradansa) oneririm uyku sorunu ceken arkadaslara. Bir de duzenli spor epey faydali. Kotu aliskanliklarin zararlarini ekarte ettigi gibi gerekli esigi de dusurerek ictiklerinozden aldiginiz keyfi arttiriyor. Dogal seratonin de cabasi.

Ote yandan duzenli duzensiz az cok bi sekilde alkol tuketenlerin kusmugunda boguldugunu yaptiklarini unuttuklarini saga sola sarkintilik yaptiklarini falan dusunmek epey bi sofu cehaleti oluyor. Motivasyon belki de kendilerine yasak ettikleri zevkleri kiskanmak, anlamadigi konseptleri itin gotune sokmaya calismaktir bilemicem.

Agzinizdan burnunuzdan girip cikan seyler sizi baskasi yapmaz neyseniz onun uzantisini yasarsiniz. Dolayisiyla abuk subuk davranislarin sebebi daha yapisal bozukluklardir. Ben de pek anlamiyorum o taraflari yani alla kolaylik versin cevrrsinde boyle insanlar olan varsa. Profesyonel cozumler var onlara bakiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Grego said:

hani heineken ci hipsterlar, bi ben mi varım

+1
yalnız pastörsüz efes de hoşuma gitti, deneyiniz efendim.

6 sayfa olmuş 4 kişi düzgün cevap vermiş, bu kadar silkelemeyin birbirinizi yazık.

[video]https://www.youtube.com/watch?v=ZiZeIERGuvA?feature=oembed" width="459">

Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

Tartiscak bisey yok tesekkur ederim.

Alkol guzel bisey ama abartmamak lazim. Art arda icince ben de bi silkinip bi sureligine icmemeye calisiyorum donem donem. Turkiye'de zaten pahali bi de cebe cok kaciyor meret.
(Bazen abartmak da guzel, abartmayi abartmamak noktasinda bulusalim en iyisi, bas donuyosa yanlis bisi yapiyosundur. Vucut mukemmel bi mekanizma, dogru yerde dogru sekilde uyarir seni, vucudunuza kulak verin.)

Sari kantaron cayi ve passiflora kombosu (alora var hap cok tatlis yapabiliyor duz passifloradansa) oneririm uyku sorunu ceken arkadaslara. Bir de duzenli spor epey faydali. Kotu aliskanliklarin zararlarini ekarte ettigi gibi gerekli esigi de dusurerek ictiklerinozden aldiginiz keyfi arttiriyor. Dogal seratonin de cabasi.

Ote yandan duzenli duzensiz az cok bi sekilde alkol tuketenlerin kusmugunda boguldugunu yaptiklarini unuttuklarini saga sola sarkintilik yaptiklarini falan dusunmek epey bi sofu cehaleti oluyor. Motivasyon belki de kendilerine yasak ettikleri zevkleri kiskanmak, anlamadigi konseptleri itin gotune sokmaya calismaktir bilemicem.

Agzinizdan burnunuzdan girip cikan seyler sizi baskasi yapmaz neyseniz onun uzantisini yasarsiniz. Dolayisiyla abuk subuk davranislarin sebebi daha yapisal bozukluklardir. Ben de pek anlamiyorum o taraflari yani alla kolaylik versin cevrrsinde boyle insanlar olan varsa. Profesyonel cozumler var onlara bakiniz.

Rica ederim.
Abartmayı abartmamak konusunda haklısın.
Zaten alkol sorunu olan insan senin çektiğin gibi güzel fotoğraflar çekemez.
Yanlış anladığım için özür diliyorum.

Ek: abuk subuk davranışların sebebinin yapısal bozukluk olup olmadığı incelendiğinde anlaşılır. Bence temelsiz karar vermek boş.
Sosyal ağlarda paylaş

bi de herkes anlayamıyo, ben de anlayamıyorum. kimi kişisel becerisi sayesinde siki taşağına denk yaşıyor. kimisinin geçmiş ve present kaynaklı mental problemleri var. sanıyorlar ki 30 yaşına gelmişiz ansiklopediyi ya da vpn ile wiki'yi açıp saykolojik disorder beğeniyoruz. "bugün şizofreni olayım yarın alkolik olurum, sonraki hafta da bipolar oh deme keyfime".

20 yaşına kadar dersin ergenlik, ama 30 yaşına kadar olduğunda insanın hayatını alaşağı eden bir şey bu klinik bozukluklar ve rahatsızlıklar. en kötüsü bilerek yapıyosun sanmaları. "oh en kolayı amoa koyim, hastayım de yat köşede" sanılmak.

bi insan nasıl düşünür ki yetişkin bi insan bilerek alkolik ya da mental bozukluk sahibiymiş gibi davransın. sosyal medya orospusuysa bi nebze kabul görebilir ama kabuğuna çekilmiş zaten. yani öyle davranmaktan kazandığı bi getiri yok.

siz siklemeseniz de her zaman psikolojik sorunları olan ya da intihar eden insanlar var. ben de görünce "niye öldün ki lan" diyorum. ama öldü adam işte. sen anla diye ölmedi.

tl dr: bunun genetiği var, çevresel etkisi var çocukluğu var. psikolojik rahatsızlığı keyfi bi şey sanan insanlar olması çok kötü. o insanları sikeyim tabi. anlamasan da "keyfi" demesinler yeterli.
Sosyal ağlarda paylaş

İmzamda yazan Think and grow rich isimli kitabı okumanızı, anlayana kadar uğraşmanızı salık veririm.
Sevginin çözemeyeceği şey yok (en azından benim en büyük sorunumu çözdü). Bunu size 1. elden deneyimlemiş biri olarak yazıyorum.
İnanmayanlar olursa dostum olmayı hak ettikten sonra isterlerse ispat ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

Sevgi isteyen varsa bana gelsin.
Bende gani gani var.
Hak ederse istediği kadar içmesine izin veririm.

Ek: Su veren itfaiyenin hortumunu ...
İstemezsem vermesin ... pokemonu.

Ek 2: Beni, beni hak eden anlasın.

Ek 3: Hazır olduğunu düşünenler pm aracılığıyla
Arigatou Obama-san
yazsın.
Ben hazırım.

Ek 4:
[video]https://youtu.be/mauV2NdCs60?feature=oembed" width="459">

Lorn-Sega sunset
Neo Tokyo isimli animedeki yarış bölümünün bir kısmını video olarak koymuş eleman (MetaCitizen).
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...