Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Istanbul'da Restaurant

DoruK

Öne çıkan mesajlar

Valeron said:

pendikte Lipa meyhanesi var,boşnak meyhanesi

efsane kuru etli pilav,köftesi var kuru et falan getiriyo değişik bi yer ben çok beğenmiştim

Oha orayı nerden biliyorsun? Bizim gibi pendikliler bile çok bilmiyor orayı. Köftesi ve balığı çok güzel, fiyatlar iyi ama erkek meyhanesi daha çok. Bayanlar da geliyor ama ortamda her an bıçaklı sandalye kırmalı kavga çıkabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Liebe said:

Valeron said:

efsane kuru etli pilav,köftesi var kuru et falan getiriyo değişik bi yer ben çok beğenmiştim

Oha orayı nerden biliyorsun? Bizim gibi pendikliler bile çok bilmiyor orayı. Köftesi ve balığı çok güzel, fiyatlar iyi ama erkek meyhanesi daha çok. Bayanlar da geliyor ama ortamda her an bıçaklı sandalye kırmalı kavga çıkabilir.

oo tam aradıgım mekanmış :D tavern brawl konsepti arıyordum

https://www.candb.com/site/candb/cache/artwork/1600/dandelion_witcher3_cdprojekt_1120x1600_marked.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Rotweiler said:

Eğer butik biyer arayışındaysan ancak şık olsun dersen kesinlikle Tarattoria Serenzo
İnanılmaz bir İtalyan restoranı. Yeri de TORUN towers'ın arkasında zaten.
Adamların ev yapımı Ravioli'leri çeşit çeşit. Kesinlikle 4 peynirli ve Deniz ürünlü olanları tavsiyem.

15-20 kere gitmişimdir, benim de çok sevdiğim bir yerdir. Hatta katkı olsun diye çok gidiyordum, bilinirliği artıp mekan büyüyünce gitmeyi azalttım. Fakat yabancı misafirle gidilecek İstanbul'a dair bir yer değil.

Çok sevdiğim Sahil restaurant söylenmiş yine, ben oraya götürürdüm yabancı misafirimi çünkü istanbul'un has meyhane kültürünün günümüz uzantısı bir yer. Haliç'e bakar ama aman aman bir manzarası yoktur.
Sultanahmet'te Balıkçı Sabahattin de üzmeyen bir mekandır fakat nispeten tuzludur. Manzara yine yok.

İlla manzara diyorsan Lacivert sanırım en iyi tercih. Ben boğaz balıkçılarında maalesef istikrar bulamıyorum ve kazık geneli de.
Sosyal ağlarda paylaş

Liebe said:

Valeron said:

Abi meshur bi yer aslinda lipa, biz kixli erkekli gittik, gayet bayan masalar da vardi, hic rahatsiz olmadik.

Balik yemedik pilav kofte ozel bi meze yedik kuru et yedik sucuk yedik ama pek begenmedim sucugu, kofte ve pilav efso guzel

Sevdim ben lipayi fiyatta iyi cok pahal bi yerde degil
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
Masticore said:

Liebe said:

Valeron said:

oo tam aradıgım mekanmış :D tavern brawl konsepti arıyordum

https://www.candb.com/site/candb/cache/artwork/1600/dandelion_witcher3_cdprojekt_1120x1600_marked.jpg

Oha aksam ruyama girdi bu adam
Simdi burda gordum sdf
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

Lipa az bilinmio abi
Envayi cesit beyaz yakali kutlamasi lipa da yapiliyor bayagidir.

abi çok ilginç, bizim hanım da bana geçenlerde söylendiydi pendikte lipa diye bir yer varmış niye götürmüyorsun beni diye. standart uygun fiyatlı meyhane diye gidiyorduk biz oraya maç izlemeye vs. vay anasını neler olmuş
Sosyal ağlarda paylaş

yazmayi unutmusum

Rana'ya gittik biz. Cok iyiydi genel olarak. Yeni acmislardi biz gittigimizde Topaz'in yerine ondan biraz korpelik vardi, gerci ayni yonetim yeniden yapilandirmis degisik bir konseptle. Tavsiye ederim, fiyatlar da cok pahali degildi sanirim 700 lira civarina ciktik 4 kisi icecekler mezeler vs.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

daha ne kadar pahalı olcaktı abı :)
abi ister istemez burayla karsilastiriyorum (dallas) her gittigimiz yeri. dallas da oyle pahali bi sehir degil mesela bi nyc sf la gibi yerlere kiyasla.

istanbul hep pahali diyorlar bir de bu mekan istanbul'un en iyilerinden biri olarak gosteriliyor

burada ortalama bir restaurantta birer kadeh sarapla yemek yesen, kisi basi 40-50 dolara cikarsan bayagi sanslisin, %20 bahsis haric. onun bir ust seviyesi kisi basi 70-100 dolar. onun da bir ust seviyesi kisi basi 400-500 dolara kadar cikiyor.

rana'da 700 kusur lira odemisiz iste bahsis haric. 4 kisi, acayip ucuz bile bence. ki bayagi yedik ictik.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...