Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

facebook linki mobil ödeme yaptı

yloibx

Öne çıkan mesajlar

Nasıl yaptığına dair hiçbir fikrim yok ama olay şöyle gelişti. Facebook'ta gezerken bir test gördüm. Ona tıkladım ve sayfa daha yüklenirken o altındaki isme baktım tk2 mobile vs gibi bir şey yazıyordu.

Kesin telefon numarası isteyen paralı şeylerdendir bu diye daha sayfa açılmadan beyaz ekrandayken kapattım.

Sonra işime devam ettim derken bir sms geldi. SMS'te mobil ödeme işleminiz ile geveze aboneliğiniz başladı aylık 30 tl'dir iptal için sms atın diye.

Ben de hemen sms attım para gitmesin 30 lira diye ama gitmiş.

30 TL bir şey değil uğraştığıma değmez ama bu firmanın yaptığı düpedüz dolandırıcılık ve insanları bu şekilde dolandırmaya devam ediyorlar kimse bir yaptırım yapmıyor. Çok sinirime dokunuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

capul said:

GSM şirketleri ortak bence giden paraya, izin vermezler yoksa.

Forumdaki GSM çalışanları inkar edecektir eminim. Ama evet ortaklar bu dolandırıcı kişilerle.

Hatta benim de başıma böyle bir olay geldi. Aradım Turkcell'i "biz bir şey yapamıyoruz, firmayla görüşün" dediler.

Yav dolandırıcı adamla neyi görüşmemi bekliyorsun dediğimde de "o zaman mobil ödemeyi kapatalım" diye kestirip attı.

Ulan iyice şerefsiz oldu firmalar.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir etkisi olur mu bilmiyorum ama facebook yıllardır "ya hadi telefonunu gir" diye inat ettiği halde girmiyorum. Ha, tabii çoktan biliyordur da en azından bi seviyeye kadar güvence.

Benzer durum bir akrabamın bir de tanıdığımın başına gelmişti birkaç ay önce. GSM şirketlerinin de buna ortak olduğuna dair ekşide biri uzun uzun yazmıştı zaten, ortak derken işlerine geldiği için ses çıkartmıyorlar diye.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
facebook'ta telefon numaram yok bu arada. gmail olsa dahi telefon numaramı vermekten çekinen biriyim. ona rağmen 30 tl çekti paylaşım gibi görünen reklama tıklayınca açılmadığı halde.

ödemeyi yapınca hiçbir şekilde iadesi, iptali olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Facebook üzerinde kayıtlı olmasıyla değil de telefondan kullanıyor olmanızla alakalıdır o, öyle push tarzı şeylerle Facebook'u karıştırmadan çat diye mobil ödeme yapılabiliyor. Linki yediğiniz mecra oluyor sadece Facebook şu durumda.

sabonis said:

capul said:

Mobil ödemeyi kapatacaksın maalesef 30 tl de gitti...

evet 20 milyon aboneli, bu aboneleri türlü yasal yöntemlerle yolan turkcell, bu düpedüz dolandırıcılığa muhtaç.

Yasal olarak kılıfına uydurduğu ve %30-50 kılçıksız kâr komisyon aldığı bu konudan tabii ki haberi var ve umrunda değil, adam için %5 de olsa bir gelir kalemi olduğu sürece de öyle olacak. Gidip kendi eliyle kurmuyor olabilir o şirketleri ama ne yöntemle nasıl bir scam yürüttüklerini biliyor ve yasal olarak yaş tahtaya basmadığı müddetçe engellemek için hiçbir şey yapmıyor.

"İhtiyacı mı var" gibi naifliklere kapılmayın, ha GSM işçisiyseniz de hiç "kraldan çok kralcı" olmayın, değmez.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

capul said:

evet 20 milyon aboneli, bu aboneleri türlü yasal yöntemlerle yolan turkcell, bu düpedüz dolandırıcılığa muhtaç.

aynen öyle.

benzer bişey vodafone ile başıma geldi, farkında bile değilim bir şeye abone olduğumun.

aradım saydım sövdüm, nasıl müsade edersiniz falan diye.

"bizimle alakalı bir durum yok, isterseniz numaralarını verelim onlarla konuşun dediler"

telefonu kapatınca servis iptal edildi msjı geldi :)
bimer ve btk'ya yazınca da vodafone beni arayıp iban istedi parayı geri yatırmak için
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:
Yasal olarak kılıfına uydurduğu ve %30-50 kılçıksız kâr komisyon aldığı bu konudan tabii ki haberi var ve umrunda değil, adam için %5 de olsa bir gelir kalemi olduğu sürece de öyle olacak. Gidip kendi eliyle kurmuyor olabilir o şirketleri ama ne yöntemle nasıl bir scam yürüttüklerini biliyor ve yasal olarak yaş tahtaya basmadığı müddetçe engellemek için hiçbir şey yapmıyor.

"İhtiyacı mı var" gibi naifliklere kapılmayın, ha GSM işçisiyseniz de hiç "kraldan çok kralcı" olmayın, değmez.

(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

daha bu kontör zamanlarında tv de reklamlar çıkardı, dudu yaz 7777'ye yolla şarkı cebine gelsin tarzı, kardeşim telefona şarkı gelicek diye yollamış, gelen bişey yok, sadece magazin haberleri sms olarak geliyo

ama her gelen sms 48 kontör yiyodu, daha yeni yüklediği 100 kontör 2 mesajla erimişdi, aradım turkcell'i, biz bişey yapamayız numaralarını veririz siz iptal ettirebilirsiniz dediler. verdikleri numara tek ve muhtemelen bizim gibi yüzlerce binlerce mağdur var, 2.5 saat o ev telefonu auto-redial de arayıp durdu, en son hattı düşürünce kapattırmıştık.

ama denildiği gibi danışıklı dövüş, operatörlerin haberleri var ve muhtemelen sistemi satarken epey fahiş fiyatlara satıyolar millete.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

Facebook üzerinde kayıtlı olmasıyla değil de telefondan kullanıyor olmanızla alakalıdır o, öyle push tarzı şeylerle Facebook'u karıştırmadan çat diye mobil ödeme yapılabiliyor. Linki yediğiniz mecra oluyor sadece Facebook şu durumda.

sabonis said:

capul said:

Çok güzel açıklamış bu post, üstüne yazacak bir şey kalmamış (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...