Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Efsane before/after için öneriler tavsiyeler /help

Lectre

Öne çıkan mesajlar

Selam ^^

Şimdi giriş kısmını çok uzatmayacağım, daha önce bir miktar spor yapmış olsam da hayli uzağım/uzaktım konuya, fakat ortalama 3 hafta önce tartıya çıkmamla böyle radikal bir karar alıp, uygulamaya başlayıp, 3 haftadır devam etmeme ben bile şaşırdım.

boy 1.97, kilo 159 olarak başladım, aradan 3 hafta geçti, kilo şuan 148.7, gidip bir spor salonuna kaydoldum sağolsun oradaki hoca baya kaslı tr birinciliği olan vs bir abimiz, iyi olduğunu düşündüğüm bir program yazdı, 2.5 hafta kadar öyle gittim, son 3 gündür ise bu HIIT denen naneyi okuyorum bir yandan, bir yandan da uygulamaya çalışıyorum, aradaki farkı hissediyorum baya, sporun ilk 3-4 gününün yorucu olacağını biliyordum ama sanırım şuan alıştım ve baya sevdim, bundan sonra hayatımın bir parçası olarak devam edecek..

değerlerden anlayacağınız üzere bildiğiniz obezin obezi olmuş kıvamında falanım, süreçte verdiğim bu 10 kilo az da olsa farkettirdi amacım şimdilik 110 kilo bandına düşmek, bunu yaparkende işte ilk etapta hocaya danıştım, okudum izledim vs derken supplement olarak:

sabah 1/2 ölçü bcaa alıyorum, kahvaltı genelde 1 porsiyon börek şeklinde oluyor işim gereği

öğlen yemeğinde ekmeksiz olarak tavuk ya da kırmızı et tüketiyorum

akşam sportan önce 1 ölçü bcaa, 2 tablet dandik bir carnitine vs karışımı, spor esnasında kardiyonun ilk 30 dksını atlattıktan sonrada animal cuts kullanıp devam ediyorum. spordan ortalama 1 saat sonrada bir cla atıp çorba salata su kıvamında bir akşam yemeğim var.

cardioda normalde 30 dk koşu bandındaydım 6.5 km/h hızda(koşamıyorum fsad) ama bu hiit muhabbetine başladıktan sonra 2 dk hızlı 1 dk yavaş şeklinde 25 dklara düştük,

bisiklet vs aynı.

arada ağırlık katına çıkıyorum işte orada sabit bir programım var şimdilik çok zorlamadan omuz kollar vs toplarmaya çalışıyorum.

özellikle okuduklarımla vs daha efektik çalışılabileceğini öğrendikten sonra tavsiyelere baya açığım, aranızda belki benim kadar olmasa da bu obezite sürecinden geçenler vardır, yani 1 tık bile faydası olacak beslenme/antrenman tüm önerilerinize açığım, troll serbest ama abartmayın :p

birde bu işlere çok yeniyim, salağa anlatır gibi anlatırsak sevinirim, şimdiden teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

bu kadar dandik beslendikten sonra supplement kullan istedigin kadar ise yaramayacak, hele duzgunce agirlik calismiyorsan bcaa falan alsan ne almasan ne.

45-60 dakka agirlik
15-20 dakka hiit

en iyisi bu, bu sekilde 18 kilo civari verdim. dedigim gibi beslenmeyi duzeltmezsen unut gelisimi, sabah evden cikmadan yumurta haslayip spordan sonra otoparkta yiyordum ben

saatlerce cardio yuzyilin hatasi bu arada, kilo vermeye calisan yiginla insanin verememesinin sebeplerinden de biri. git onun yerine squat yap,bacak calis daha iyi
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

bu kadar dandik beslendikten sonra supplement kullan istedigin kadar ise yaramayacak, hele duzgunce agirlik calismiyorsan bcaa falan alsan ne almasan ne.

45-60 dakka agirlik
15-20 dakka hiit

en iyisi bu, bu sekilde 18 kilo civari verdim. dedigim gibi beslenmeyi duzeltmezsen unut gelisimi, sabah evden cikmadan yumurta haslayip spordan sonra otoparkta yiyordum ben

saatlerce cardio yuzyilin hatasi bu arada, kilo vermeye calisan yiginla insanin verememesinin sebeplerinden de biri. git onun yerine squat yap,bacak calis daha iyi

@rewendor yok abi ne dalgası fasd

dandik beslendiğimin farkındayım aslında o konudada önerilere ihtiyacım var biraz, spordan sonra yemek ne kadar doğru, sadece protein almak mı lazım? normalde sabah kahvaltı yapabilen bir insan değilim açlık hissetmiyorum o kısmı nasıl halledeyim, öğlen kısmı doğru mu, bunlar lazım bana, zaten çoğu şeyi yanlış yaptığım ve yardımınıza ihtiyacım olduğu için bu topik var ^^
Sosyal ağlarda paylaş

Sabah kahvaltısı için yulaf ve süt götürebilirsin iş yerine. Buzdolabı falan yoksa koyabileceğin şu küçük kutu sütlerden ve porsiyonluk yulafı hazırla bi poşete/kaba iş yerinde laps laps ye hemen. Bir de geçenlerde bi abinin videolarını izliyordum kahvaltı çokta önemli bi öğün değil, kilo vermek istiyorsanız geciktirebilirsiniz bile falan diyordu. Vücudu aç bırakıp yağ yaktırın, kahvaltıda protein yiyin insülininiz yükselmesin yağ depolamasın vücut falan. Bana mantıklı geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Şunu baştan sona oku, çok uzun diye üşeneceksin ama bi okumaya başlarsan zaten yağ gibi gidiyor gerisi, tam 160 kilo olup kilo vermek isteyenler için yazılmış, resmen terzi elinden çıkma ölçülüp biçilerek hazırlanmış anlatım.

https://eksisozluk.com/entry/53051771

yalnız adam ne güzel yazmış, kıkırdatarak 20 kalori verdirdi bile
Sosyal ağlarda paylaş

yumurtanin sarisinda cok kolestrol var, bir tane yiyorsaniz sorun yok ama 4-5 tane gomenler genelde 1 veya 2 sariyi birakip kalanini cikariyor.

ac karnina spor her bunyeye giden bir sey degil, kan sekeri kolay dusen insanlar yamuluyor ac karnina spor yaparken o yuzden olmuyorsa zorlamamak lazim.
Sosyal ağlarda paylaş

Lectre said:

yumurtayı komple gömeyim mi sabah? beyazını mı mesela? çok zararı var mı sarısının?

Abi 160 kilosun, yumartanin sarısının zararını soruyorsun. Sen kim bilir neler yemişsindir. Kimse söylememiş ama sen önce bir kardiyaloğa git. Bi güzel baktır kalbine. Ardından karaciğer enzimlerini kontrol ettir. ardından iyi bir diyetisyene git, organları zorlamadan kilo ver.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...