Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Konut Satışı ve Tahliye

monoscope

Öne çıkan mesajlar

Merhabalar,

Bir daire almaya niyetlendik, içinde ev sahipleri oturuyor herşeyde anlaşıldı kredi sürecini başlattık eksper aşamasına geliyoruz fakat ev sahipleri geçenlerde 20 günde boşaltırız demişler emlakçıya. Ben acelemiz olduğunu, durumların sıkıntılı olduğunu belirttim sonra 10 güne düşürmüşler. Şimdilerde bir ev bulmuşlar hafta sonu kontrat yapacaklarmış fakat tapudan sonra taşınacağız demişler herhalde onlarda kendilerini mi garantiye almaya çalışıyorlar anlamadım. Avukata falan sordum kira sözleşmesi yapıp tahliye taahhüdü al falan dedi de tam kavrayamadım 1 gün için kim kabul ederki diye düşündüm. Ben emlakçıya ev boşaltılmadan tapuya gitmeyiz dedim o da işleri ilerletme derdinde olduğundan olumlu konuştu fakat bir sıkıntı çıkacakmış gibi hissediyorum.

Bu işi en temiz nasıl halledilir yol gösterirseniz sevinirim.
Sosyal ağlarda paylaş

hiç girişmeyin bence. aile kendi durumlarını bahane edip sıkıntı çıkarırsa, 7-8 ay bile kalabilirler. iş mahkeme giderse + yargıtay süreci var.

kiracıyı zorla çıkarmak baya zor bişi. ev sahibinin ihtiyacı olduğu belirtmesi lazım. ki o zaman bile mahkemeyi kazanırsanız, yargıtaya gidiyor dava falan. yargıtay sürecinin sonuçlanması aylar alıyor.

bi dk ama ev sahipleri mi oturuyor? o nasıl bi iş lan oturdukları evi satıyorlar sonra çıkmıyorlar mı? lol
Sosyal ağlarda paylaş

noterden tahliye taahhudu alabilirsin veya satis vaadi sozlesmesine ekletirsin madde olarak ama hicbiri %100 garantili cozum degil.

Ha sunu yapabilirsin adam bozulmayacaksa ki ben olsam bunu isteyene “Alma sen kardesim” derdim, tapu islem tarihinden x gun sonra bos teslim edilmezse, her gun icin y tl kira odemeyi kabul be taahhut eder.
Sosyal ağlarda paylaş

monoscope said:

Ben emlakçıya ev boşaltılmadan tapuya gitmeyiz dedim o da işleri ilerletme derdinde olduğundan olumlu konuştu fakat bir sıkıntı çıkacakmış gibi hissediyorum.

Abi eserikli misin? Olay gayet normal seyrinde gidiyor, sıkıntı çıkarsa senden kaynaklı çıkar yani,sonuçta bu alım-satım olaylarında iş bir noktada karşılıklı güvene falan gelip dayanır.
Adam evinden çıkıp, yeni eve taşınsa sonra tapuya gitse ve sen orada olmasan adam ne bok yiyecek afedersin? Sen bilirsin tabi, ama öyle taahhüd, kira kontratı falan şeylere girip adamın midesini bulandırma bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
Merhaba,

şöyle bir durum vardı aklıma takıldı avukat ve bankacı patiler fikirlerini paylaşabilirse sevinirim.

Tapuda konut satışı ve banka ipoteği sonrasında bankaya gittik ve satıcı parayı nakit olarak isteyip sonrasında akrabasının aynı bankadaki hesabına aktartmak istedi.

Banka satıcının bu isteğine karşılık ona hiç hesap açmadan mortgage tutarını benim hesabımdan çekip satıcıya xxx pafta ada vs. konutun satış bedeli açıklaması olan makbuza konut tutarı teslim alınmıştır diye imza attırdı ve sonrasında satıcının akrabasının hesabına elden para yatırma şeklinde aktardı.

Para sadece operasyonel olarak yer değiştirdi sıcak para yoktu ortada.

Şimdi merak ettiğim şey satıcı bir gün gelipte ben bu adama ev sattım ama parasını ödemedi gibi bir iddaa ile ortaya çıksa sıkıntı yaratır mı ?

Kafama takıldı çünkü banka normalde karşı tarafa hesap açıp oraya parayı aktarması gerekir diye düşünüyodum ama böyle bir tarzda varmış.

Cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler
Sosyal ağlarda paylaş

Sikinti olacak bir sey yok. Yanlis anlamadiysam para senin hesabindan tek seferde cikmis, banka adama parayi aldigina dair belge imzalatmis sonra da adamin talep ettigi hesaba yatirilmis.

Aklima cikabilecek bir sorun gelmiyor ki sonucta banka ipotegini almis, bankaninda isine gelmeyen bir durum sorun cikmasi. Raad ol arkanda banka var.
Sosyal ağlarda paylaş

böyle bir iddia etse dahi, malı satmış. İmzayı atmış dimi?Gerçektende parayı vermemiş olsan bile bişey iddia edememesi lazım.

onun dışında arada banka varsa zaten 50 kere sağlama almışlardır kendilierini
monoscope said:

Merhaba,

şöyle bir durum vardı aklıma takıldı avukat ve bankacı patiler fikirlerini paylaşabilirse sevinirim.

Tapuda konut satışı ve banka ipoteği sonrasında bankaya gittik ve satıcı parayı nakit olarak isteyip sonrasında akrabasının aynı bankadaki hesabına aktartmak istedi.

Banka satıcının bu isteğine karşılık ona hiç hesap açmadan mortgage tutarını benim hesabımdan çekip satıcıya xxx pafta ada vs. konutun satış bedeli açıklaması olan makbuza konut tutarı teslim alınmıştır diye imza attırdı ve sonrasında satıcının akrabasının hesabına elden para yatırma şeklinde aktardı.

Para sadece operasyonel olarak yer değiştirdi sıcak para yoktu ortada.

Şimdi merak ettiğim şey satıcı bir gün gelipte ben bu adama ev sattım ama parasını ödemedi gibi bir iddaa ile ortaya çıksa sıkıntı yaratır mı ?

Kafama takıldı çünkü banka normalde karşı tarafa hesap açıp oraya parayı aktarması gerekir diye düşünüyodum ama böyle bir tarzda varmış.

Cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...