Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vatan bilgisayar ve ekran kartı satmama sorunu

Llama

Öne çıkan mesajlar

olm ildeniz'in ne çok arkadaşı varmış.

bir ara cevap veririm.

baggio'ya da şunu söyleyeyim. her malın değeri vardır. bazı mallar değerinin çok üstünde satılıyorsa korsanlanır. ubi'ye de aynı sebepten yükleniliyor diğer başlıkta vs vs.

söylediklerim ne troll, ne escape tier.

bu başlıkta kim butthurt'le saldırmış girin bakın sonra laf edin.

neyse, işim olmadığı bir ara yazarım.
Sosyal ağlarda paylaş

2 ay sonra ortalık ekran kartı kaynamaya başlar, zorluk bir artsın iyicene, Türkiye elektrik fiyatları ile minerlik tutmayacağını bir anlasınlar. Ortalık geçilmez olur ekran kartından. Tabi kaçak kullanıyorsun elektriği o ayrı.

Geçen geldi benim dükkana bir Ahıskalı kardeşimiz, Amazondan fotosunu çekmiş, sende 1080 ti varmı diyor.

Dedim bende olmaz, burası Playstation, Sen Vatan bilgisayar a git.
Gittim 10 tane istedim vermediler diyor. :)

Muhabbet esnasında, anlaşıldı ki, bu araba yıkamacıda çalışıyormuş, arkada boş odaya kuracak, nasıl olsa patron elektriği ödüyor :) , Antalya da oluyor olay.
Sosyal ağlarda paylaş

Quo-Vadis said:

2 ay sonra ortalık ekran kartı kaynamaya başlar, zorluk bir artsın iyicene, Türkiye elektrik fiyatları ile minerlik tutmayacağını bir anlasınlar. Ortalık geçilmez olur ekran kartından. Tabi kaçak kullanıyorsun elektriği o ayrı.

Geçen geldi benim dükkana bir Ahıskalı kardeşimiz, Amazondan fotosunu çekmiş, sende 1080 ti varmı diyor.

Dedim bende olmaz, burası Playstation, Sen Vatan bilgisayar a git.
Gittim 10 tane istedim vermediler diyor. :)

Muhabbet esnasında, anlaşıldı ki, bu araba yıkamacıda çalışıyormuş, arkada boş odaya kuracak, nasıl olsa patron elektriği ödüyor :) , Antalya da oluyor olay.

konuyu tekrar rayına soktuğun için teşekkürler quo-vadis.
Sosyal ağlarda paylaş

abi trde 2 yıl garanti vermek zorundalar kartlara, öyle bi kanun var yanlış bilmiyosam, o yüzden burda elektrik pahalıda olsa adamlar kar ediyo bi şekilde 6-7 ay sonra, tabi bu işi bilmeyen adamlar 2-3 ay sonra yapamadık deyip satıyolar ellerindekileri, soğutması ayrı dert bilmemne, şöyle dağ başında sağlam elektriği olan bi yerde yapcan bu işi (soğutması daha rahat olur) 200-300 tane aleti dizip o zaman sağlam para kazanılır bak. Bitçek gibide durmuyo bu furya yakın zamanda
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
calimero said:

Tekel diyoruz biz buna gerge'ciğim.

seni de nintendo başlığına alalım.

Windows tekel degil, yillardir yok bende. Word de tekel degil, sunu kullaniyorum, tum islerimi gordugu gibi uyum sorunu da yok: http://www.softmaker.com/en/softmaker-office

Excel'in ust seviye kullanimi icin alternatif yok denilebilir, onu da kullanan alsin yani.
Sosyal ağlarda paylaş

word'un de yok maelsef ya
basit kullanimda yeterli olabilir verdigin linkte.

bana oyle bi word dosyalari geliyordu ki, ustunde 432 kisi calismis hepsi ayri bir yere ayri bisi yazmis comment girmis, docx uzerinde versiyonlama var, ot var bok var derken, laptopun acmasi 5 dakika aliyordu, ki bir yeri editleyim dediginde, starbuckstan kahve icip geliyordun :)
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

calimero said:

Windows tekel degil, yillardir yok bende. Word de tekel degil, sunu kullaniyorum, tum islerimi gordugu gibi uyum sorunu da yok: http://www.softmaker.com/en/softmaker-office

Excel'in ust seviye kullanimi icin alternatif yok denilebilir, onu da kullanan alsin yani.

Kullanıcı bilgisayarlarının yüzde 80 windows kullanıyor iken, windows tekel değil demek neyim kafası?

Gerçek yüzde 100 tekel olmaz zaten, ondan bahseden yok. Öyle bi ihtimal yok yani. Ama windows bildiğin tekel işte.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
senko said:

word'un de yok maelsef ya
basit kullanimda yeterli olabilir verdigin linkte.

bana oyle bi word dosyalari geliyordu ki, ustunde 432 kisi calismis hepsi ayri bir yere ayri bisi yazmis comment girmis, docx uzerinde versiyonlama var, ot var bok var derken, laptopun acmasi 5 dakika aliyordu, ki bir yeri editleyim dediginde, starbuckstan kahve icip geliyordun :)

Bu farkli bir kullanim abi. Kisisel kullanim sinirlarinin epey otesinde. Bu seviyeye cikinca muzik programlari da, typography programlari da, Adobe programlari da filan epey daha pahali zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
sabonis said:

GERGE said:

calimero said:

Kullanıcı bilgisayarlarının yüzde 80 windows kullanıyor iken, windows tekel değil demek neyim kafası?

Gerçek yüzde 100 tekel olmaz zaten, ondan bahseden yok. Öyle bi ihtimal yok yani. Ama windows bildiğin tekel işte.

Zorunlu degil kullanim. Windows kullanan o %80'nin 3/4'u Linux ya da macOS ile de ayni seyleri yapabilir. Oyun calismiyor da artik sorun degil. Steam top 1000'deki oyunlarin yarisindan cogunda Linux destegi var, kalanin da neredeyse hepsi Crossover ile calisiyor. Vulkan geliyor ayrica Linux uyumlu olarak. Yeni motorlarin cogu da Unity gibi crossplatform calisiyor zaten.

macOS'u dusunursen tek eksik oyun destegi zaten (Linux macOS'dan daha iyi bu konuda). Oyun disi yazilim destegi neredeyse tam ya da daha iyi bazi alanlarda.
Sosyal ağlarda paylaş

gerge verdiğin cevapların cevap olmadıgını farketmiyor musun?

birşeyin tekel olmasını bunlar belirlemiyor. hali hazırdaki durum belirliyor. herkes windows kullanıyor. kamu dairelerine bilgisayar alındıgında onlara otomatikman windows kuruluyor. yeni kullanıcı bilgisayar aldı mı otomatikman windowsla alıyor. bu bir gerçek.

windowsa muadil hipster işletim sistemi olması hatta ondan daha iyi işletim sistemi olması bu gerçeği değiştirmiyor. şuan yaptıgın bir kavram kargaşasından başka birşey değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...