Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türkiye'de restoranların zevksiz olması sorunu

pattisliborek

Öne çıkan mesajlar

o değilde tam yeri aslında ne zamandır aklımda ama bir türlü hatırlayamadım, şimdi big bang theory nin bir bölümünde bunlar şöyle bir yemek organizasyonu yapıyorlardı bkz: Kürşat Başar ile

Kürşat Başar ile

https://www.youtube.com/watch?v=0V_hNTropFs

böyle mumlu, kıyafetli ve sohbet üzerine bir yemek ve buna bir isimi vardı onu hatırlayamadım ve ne tür anahtar kelime ile arayacağım da bulamadım

bilgisi olan var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

beyler gerçek bir apaçi var karşımızda. %90 ihtimalle babadan kalma işi devam ettiren, veya %10 kendi çabasıyla ama sonuç olarak bol paraya konan bir gencimiz, türkiye'deki elite restoranlarda sürekli yemek yiyerek kendini çok önemli bir gurme olarak görüp, olayı kişisel mesela haline getirmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

k1nJo said:

sonuçta bi bakıma ne kadar para harcadığının da gösteri ya. ego yapmayı gerektirmez mi hiç.
hem zaten türk milleti için ego yapmayı gerektirmeyen bir şey var mı ki?

Ne bileyim bana komik geliyor. Ben de günlük hayatta hiç de önemi olmayan bir ton gereksiz bilgi biliyorum. Merak edene de yeri gelince açıklıyorum, yardımcı oluyorum. Ama bu gereksiz bilgiler üzerinden ego yapıp, millete hakaret etmeye çalışmak falan komik yani. Bilmiyorlarsa link atarsın, açıklarsın. Sanki ulvi bir konuymuş gibi böbürlenmek nedir yani?

Para harcamak da ayrı bir konu. Pati'de de çok zengin adam var. Ben orta halli bir adamım, maksimum beyaz fırın tatlısı yerim. Ama o işletmeyi olduğu gibi satın alabilecek parası olan da var. Yine de o kadar parası olan herkes böyle yapmıyor yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

k1nJo said:

sonuçta bi bakıma ne kadar para harcadığının da gösteri ya. ego yapmayı gerektirmez mi hiç.
hem zaten türk milleti için ego yapmayı gerektirmeyen bir şey var mı ki?

Para harcamak da ayrı bir konu. Pati'de de çok zengin adam var. Ben orta halli bir adamım, maksimum beyaz fırın tatlısı yerim. Ama o işletmeyi olduğu gibi satın alabilecek parası olan da var. Yine de o kadar parası olan herkes böyle yapmıyor yani.

ben aileden veya kazanıp bol parası olan ve değişmeyen adam çok çok nadir gördüm. aileden olunca ayakları yere basıyor olma ihtimali biraz daha artıyor çünkü 20-25 yıl o şekilde büyüyünce hazmediyor. ama sonradan paraya konanlar abbbooooo.

ayda 10k maaşa vurdu mu biri, otomatik götü inanılmaz kalkıyor sanki dünyaları o yaratmış gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Stringray said:

Goering said:

iyi catering hizmeti verenler cikti son yillarda rest. acilmadi kapandi.

yerinizde size fine-dining yasatiyorlar sfsfdgd, izmirde ilgilenen kodo-pati varsa yonlendireyim.

istanbul'daki eski osmanlı restoranları hangileriymiş? ciddi merak ediyorum çok fine olmasına da gerek yok.

ben de onunla dalga gectim bir kac post'ta, "eski osmanli restorani" diye bir sey yok zira...
Sosyal ağlarda paylaş

Goering said:

Ben çok iyi bir fon yöneticisi olduğum için bana fine dining ısmarlayan kodaman iş için almanyada mıymış neymiş. Bizim şofben bozulunca da karısı üşütüp terli olacaksın goering gel bizde duş al diyormuş, orda istanbulda eski osmanlı restoranı yok ki diye dalga geçerken birden azıyormuş. Sonra kız kardeşi eurobondlarla ilgili soru sormak için geliyormuş, onu da ikna ediyormuş...
Sosyal ağlarda paylaş

beyaz yaka en leşi zaten ya bariz en kötüsü lel

Goering said:

ben de onunla dalga gectim bir kac post'ta, "eski osmanli restorani" diye bir sey yok zira...

tamam birader osmanlı / cumhuriyet her neyse, 15. yüzyıldan kalan restoran istemiyoruz illa ki zaten. iki ay arayla açılması neye ne farkettirecek? nereler varmış?
Sosyal ağlarda paylaş

Fine dining denen sey de ulkedeki koy kahvaltisi gibi. Amk koylu dedigin ekmek zeytin yer margarin yer. Sutunu, yumurtasini Tereyagini pazarda satar. Bal mal yok oyle seyler.

Bu erzincan miydi ne oradan yayilmis heralde koy kahvaltisi geyigi de aslinda o ilk kahvalticiyi acan herif eski istanbullu amk.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...