Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2017-2018 Sezonu Genel Tartışma

valequenta

Öne çıkan mesajlar

Aceace said:

Vale bak böyle yazıyon ya. Sezon berbat bi şekilde gittiği zaman lütfen "Bunlar aslında hep tiyatro" deme ama. Göz var izan var. Transfer politikamız 2'dir berbat. 3.ye girdik ve kendi adıma olumlu olduğunu düşündüğüm hiç bir şey yok.

Yine hocamız (haklı ya da haksız olmasından bağımsız) üzerinde soru işaretleri olan, kimsenin üzerinde uzlaşamadığı bir adam. Sallıyorum ilk 2 hafta berabere kalsak 3. hafta tribünler isyan edecek. Bok vardı Riekerink'e sezonu bitirtmediler. Tudor kredisini geçen sezon kullandı ve ilk tökezlemede direk suçlu gösterilecek.

2 haftaya sezonu açmamız gerekiyor ve şu anda geçen seneye göre -5 oyuncudayız. Alacağımız forvet temmuz sıcağında maça çıkarsa bayılabiliecek bir adam.

Transfer konusunda 3 büyükler arasında net en kötü olan takımın başkanı olan Aziz bile bu sefer işi sıkı tutmaya çalışıyor. Gelgelelim bizim futbol şubesinin başında hala tek vasfı başkanın kardeşi olmak olan bir adam var.

hace simdi sen su kadroyu begenmiyor musun?

muslera
clichy acerbi maicon tete
selcuk imbula kucka
belhanda sneijder
gomis

hepsi olma olasiligi cok dusuk tabi de sozu gecen transferler bunlar ve kotu transfer politikasi diyorsun? su kadronun net 80 puani var. 4 perdelik tiyatro bozar bu kadro.

transfer sezonu resmi olarak baslayali bi kac gun oldu zaten, iste pazartesi aciklaniyor 2si, daha sonra maicon imbula gelir mis.
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız bu konuları dağıtınca acımıyorlar fena banlıyorlar.

bence GS kimi getirirse getirsin uzun süre adam olamaz. yönetimin öyle bir derdi yok. kurulan kadrolar, değiştirilen direktörler fayda etmiyor. kimsenin sisteminin oturması için sabır yok. haliyle böyle gelmiş böytle geçer havası hakim oldu, oyuncularda da motivasyon yok.

o kadro gelse bile yedekleriyle çok uyumsuz çalışır. hatta birbirleriyle de uyumsuz çalışır ki takımın da bir yolunu bulup bu adamları birbirine küstüreceğini kestirebiliyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Darbe ile korkutanlar gibi banla korkutuyor pis şişko. Ama benim halkım bunu yemez ;p

Konuya dönecek olursak, Galatasaray dan bir yol olmaz. Gs nin en kötü parçası ne hoca idi ne de futbolcular. En zayıf halka yönetimdi ve yönetim devam ediyor. Yani abi dünya yıldızını getir takıma ne olacak ki? Başında tudor var. Tudor disiplini sağlamak için birini kadro dışı bırakacak, yönetim arkasında durmayacak affedecek, disiplin sıfır, gruplasmalar devam.

Bu yapıda istediği kadar para harcasin gs'den bi halt olmaz. En iyi ihtimalle başarı gelmeye başlar, sonra yine birbirlerini yemeye başlar futbolcu grupları başarının mimarının kim olduğu konusunda yine gider.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben bunu 1.5 sene daha doğrusu sezon önce yazmıştım. Gs'den bi halt olmayacak sneijder, podolski, Selçuk falan elinden çıkarabildigi tüm yüksek maliyetli topçuları satsın muslera kalabilir hadi full gençleşsin küçülerek büyüsün diye. Çünkü nadir gelecek bir şans ilk devreden havlu atmak diye düşünüyordum ki bu sene de aynısı oldu. Ama. Hep transfer hep transfer. E geçen sene de yaptın transferi. Hatta bu sene ffp daha sıkı. Ama yine yapıyorsun transferi. E transferle olmuyor işte. Olsa da surdurulemiyor.

Hani kimi satarsın? Hepsini satarım, koyu satarım baştan yaparım.
Sosyal ağlarda paylaş

Muslera da hazır para ediyorken satılmalı bence. Türkiye ligi için 3,5 euro maaş çok fazla lüks kaleci için. Muslera yerine misal harun falan olsaydı kalede yine de gs antalya'nın önünde 4. bitirirdi ligi. 5-6m veren varsa direk satılmalı. Brezilya dışı da alıcısı çıkacağını pek sanmıyorum. Performansı gitgide düşüyor. Son 2 sezonda sadece tr liginde 67 lig maçında 86 gol yemiş.
Sosyal ağlarda paylaş

Acikcasi ben de Muslera konusunda eger ust duzey olmayan bir takimin en iyi oyuncusu kalecisiyse bir sikinti var diyorum hep.
Ama onunla ilgili eger ederinden fazla verilirse satilmasi mantikli olur demistim - 5m gibi bir paraya cok anlamsiz olur. Muhtemelen Muslera devam edecektir ama artik 3-3,5m euro baremlerini indirmemiz lazim. Muslera oldugu icin kimse sesini cikarmayabilir ama su tavan fiyatlarini asagi indirmedigin surece X su kadar kafasindan dolayi her yeni gelen belli mininum dan aciyor zaten kapiyi. Bunlari konusmustuk taa Aysal zamaninda yaratilan bir problemdi bu ama tabii ki yabanci sinirlamasi gibi sikintilar vardi.
Yoksa bonservis filan sikinti degil. One-off paralar one-off gelirler ile her zaman dengelenir bir sekil, burada sikinti surdurebilir basari olmadigindan surdurebilir bir maas dengesi yaratmak.
Turk takimlarinin ne yaparsa yapsinlar basarisi garanti olmadigindan ileriye donuk kontrat ve borclanmalar bitiriyor takimi.
Olay sadece feda yapalim 2 sene takilalim degil.
Asil olay basari gelirken takimin kalitesini nasil arttiriyorsun, kademe kademe mi yoksa bizim 3-4 sene once yaptigimiz gibi sak diye 3-3.5m euro bantlarina cekerek mi. Yoksa feda yaparak kuculmek tamam, onemli olan basariyi gelecege yonelik iyi yonetmek.
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Acikcasi ben de Muslera konusunda eger ust duzey olmayan bir takimin en iyi oyuncusu kalecisiyse bir sikinti var diyorum hep.
Ama onunla ilgili eger ederinden fazla verilirse satilmasi mantikli olur demistim - 5m gibi bir paraya cok anlamsiz olur. Muhtemelen Muslera devam edecektir ama artik 3-3,5m euro baremlerini indirmemiz lazim. Muslera oldugu icin kimse sesini cikarmayabilir ama su tavan fiyatlarini asagi indirmedigin surece X su kadar kafasindan dolayi her yeni gelen belli mininum dan aciyor zaten kapiyi. Bunlari konusmustuk taa Aysal zamaninda yaratilan bir problemdi bu ama tabii ki yabanci sinirlamasi gibi sikintilar vardi.
Yoksa bonservis filan sikinti degil. One-off paralar one-off gelirler ile her zaman dengelenir bir sekil, burada sikinti surdurebilir basari olmadigindan surdurebilir bir maas dengesi yaratmak.
Turk takimlarinin ne yaparsa yapsinlar basarisi garanti olmadigindan ileriye donuk kontrat ve borclanmalar bitiriyor takimi.
Olay sadece feda yapalim 2 sene takilalim degil.
Asil olay basari gelirken takimin kalitesini nasil arttiriyorsun, kademe kademe mi yoksa bizim 3-4 sene once yaptigimiz gibi sak diye 3-3.5m euro bantlarina cekerek mi. Yoksa feda yaparak kuculmek tamam, onemli olan basariyi gelecege yonelik iyi yonetmek.

bunu başakşehir mükemmel yapıyo mesela. takdir edilesi, akp tier falan dense de.
Sosyal ağlarda paylaş

türk kulüplerinin temel sorunu ederini tutturunca satmamak, çünkü taraftar mal. giderse oyuncu çıldırıyorlar, idarecilerde satmıyor vs. tutuyor sonra elde sıfır kalıyorlar. idareci diyorum çünkü mantıklı hiçbir yönetici böyle yapmaz.

bu yüzden işte kulüpler satılmalı, sahipleri olmalı diyorum hep. dernek olunca kimsenin umrunda olmuyor. şu kulüplerin sahipleri olsa tr'de teklif geldiği gibi satarlar, yatırıma yönelik iş yaparlar.

marcelo'ya 9 milyonluk teklif var mesela geçen haberide paylaşmıştım. 10 istiyor bizimkiler, 8+1 onlar teklif etmiş 8+2 istiyoruz biz. hadi biz isteriz, en kötü 9'a yollarız da millet nasıl çıldırıyor marcelo satılır mı bir daha bulunmaz böyle adam falan, medyada falan da diloluluğu yapılıyor.

1.5 sene önce kiraladın, 1 sene önce 2 milyona buldun bu adamı küme düşen takımdan. demek bulunuyor istenilince.

takımının ilk 11'inin yaş ortalaması resmen 28-29, oğuzhan-cenk-talisca-abou olmasa 30+ ama 31 yaşındaki adama 9 milyon teklif var diye ağlamalar yapıyorlar.

bu taraftardan bir bok olmaz. o yüzden yöneticiler dinlemeden satacaklardı muslera'yı da, umarım bjk'de de duygusallık olmaz satarlar marcelo'yu da varsa teklif adriano'yu da.

hani kalırlarsa elbet büyük katkı, yklukları elbet kötü olacak ama bu adamlardan kazılan para yıllık şampiyonluk gelirinden fazla olacak vs...
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...