Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2017-2018 Sezonu Genel Tartışma

valequenta

Öne çıkan mesajlar

bence olaya iş olduktan sonra bakan sizsiniz, önde bitirdiniz son maçta şampiyonluk az kalsın gidiyordu, almanıza rağmen böylesiniz, bir de fb şampiyon olsa buralar göl olurdu.

ya gs bundan avantajlı çıksaydı diyorum ben de ??

herkesin 0 ile başlayıp, puanının silinmediği bir ortamda avantaj-dezavantaj iddia etmek saçma bence
Sosyal ağlarda paylaş

abi hala playoff getirilme sebebi diyorsun, biliyoruz hepimiz ama burda bir avantaj yok diyorum sana :D

ceza gelse eyvallah ama sonuçta önde bitirip son maçta az kalsın kaybediyor olduğunuz için böyle bakıyorsunuz diyorum ben de.

herkes 0 ile başlayıp kuralı en baştan biliyordu, 34 haftayı buna göre oynadı mı ? oynadı.

bitti bu kadar ortada bir avantaj-dezavantaj yok olması mumkün değil.

konu buraya gelmemeliydi 4 sene önce kurduğum cümlelerin aynısını kuruyorum ya sadsafas :D
Sosyal ağlarda paylaş

Kurali bastan biliyordu ona gore oynadi demek sacma cunku tamam ben oynamiyorum diyemiyorsun ligi. Elbette oynuyorsun. GS olarak itiraz ederim, ama fedarasyon kararina uymak zorundayim.

Bu yine BJK-FB karsisinda lig baslamadan benim aleyhime bir durum oldugunu degistirmez.

Sen soruma cevap vermiyorsun.

Ben GS olarak niye playoff u kabul edeyim sezon oncesi? Yaptirim gucu ayri bir olay.
Sosyal ağlarda paylaş

normal bir ülkede (orada zaten playoff gelmez de asdsaf) playoff getircek olsalar gs ya da X takım itiraz ettiği anda sistem gelmez, çoğunluk değil oy birliği gerekir.

ama türkiye'de gs'den öyle ciddi manada bir "hayır" gelmedi ki anadolu takımları da kabul etti bunu, siyasal baskı falan filan gibi sebeplerle.

gs istemez, beşiktaş taraftarı olarak ben de istemedim. yine de gelmiş olması gs'yi dezavantajlı yapmaz.

sen "ya ceza gelseydi, o zaman dezavantajlı olurduk" diyorsun, ama bir yandan gelmemiş cezada hala dezavantajlı bir sezon oynadığını savunuyorsun :D
Sosyal ağlarda paylaş

Olaylari pre ve post olarak degerlendirmen lazim.

Ben senin arabani sabote ederim yaristan once ama hicbirsey olmaz (Olasilik) Sen yine kazanirsin. Bu senin yarisa baslarken dezavantajli olmadigini gostermiyor.

GS o sezon o dezavantaji gordu demiyorum ki. Lig oynandi kimse ceza almadi. Ama bu yine de olasi bir durumda GS'yi dezavantajli (daha dogrusu BJK ve FB'yi avantajli) cikarmak icin konuldugu gercegini degistirmiyor Playoff'un. Bunu kabul edersen devam edelim.
Sosyal ağlarda paylaş

Sabote olmasi olasiliktan dolayi.

Ceza alma olasiligi 10% olsun. 10% ihtimalle GS dezavantajli, BJK-FB avantajli. Ligin herhangi bir yerinde gelirse ceza. Cunku cezayi muhtemelen lig devam ederken bekliyorlardi ya da olma olasiligi o yondeydi.

Ben de senin arabani 10% ihtimalle sabote edebilecek (hafif dezavantajli duruma sokacak) birsey yapiyorum. Yarisin herhangi bir yerinde sabotaj tutarsa.

Ayni sey.
Sosyal ağlarda paylaş

abi hiç ceza verilmese bile özellikle fb düzgün kadro kuramadı o sezon, bjk'ı hatırlamıyorum. yabancılar satıldı, emenike kaçtı falan. işte fb başlığında vardı galiba bi tweet linki 3 TEMMUZ KUMPASI olmasaydı kadromuz diye sdsdaf. sezon öncesi hazırlığındaki mental sıkıntıyı saymıyorum bile. puanlar 0-0-0 görünse de, şunu düşününen adam sezonun başlangıcını değil sonunu düşünüp kafasında kurdu işte playoff sistemini.
Sosyal ağlarda paylaş

değil nasıl aynı şey ya :D

gs'den puan silselerdi eğer bjk-fb ceza alabilir diye o zaman senin dediğine gelirdi olay, şuan dediğin haksız kusura bakma..

evet fb-bjk belki puan silme cezası alır diye(ki bjk olayı kupa maçındandı, lige puan silme veremiyor olmaları gerek) playoff geldi.

fakat gsye dokunmadılar, dediğin gibi yarışa sabotaj ile başlamadı gs, fb-bjk de boost ile başlamadı.

yarış eşit başkladı- eşit bitti, kuralına göre playoff oynandı o kadar.

burada gs'yi dezavantajlı göremiyorum sorry,

muhabbet keyifli, yatıyorum yarın devam ederiz, araba örneği kötü ama bak onunla kendini açıklayamıyorsun, anlıyorum senin demek istediğini ama şu verdiğin örnek çoook başka bir durum.

fb ya da bjk -10 puan ceza alabilir diye, gs'yi sezona -5 puanla başlatmışlar gibi konuşuyorsun
Sosyal ağlarda paylaş

Xenus said:

abi hiç ceza verilmese bile özellikle fb düzgün kadro kuramadı o sezon, bjk'ı hatırlamıyorum. yabancılar satıldı, emenike kaçtı falan. işte fb başlığında vardı galiba bi tweet linki 3 TEMMUZ KUMPASI olmasaydı kadromuz diye sdsdaf. sezon öncesi hazırlığındaki mental sıkıntıyı saymıyorum bile. puanlar 0-0-0 görünse de, şunu düşününen adam sezonun başlangıcını değil sonunu düşünüp kafasında kurdu işte playoff sistemini.

hea o linki ben koymuştum hatta gülmekten fırsat bulduğumda sadfasfas

senin kadar komplike düşündüklerini sanmıyorum, kaldı ki kural geldiğinde daha transfer dönemi bitmeişti sanırım, bu konuda emin değilim kontrol etmek gerek.

tek düşündükleri olası puan cezası gelirse lig anlamsız olur, hadi bir saçmalık sıçalım ortaya şeklindeydi, senin dediğin hesapları yapacak kafa yok ordaki adamlarda.

o yüzden hala başlangıçta eşit şartlar diyorum, ki oyuncu/takım kalitesine bakılmaz eşitlik değerlendirilirken.

o zaman anadolu takımlarına her sene +15 yazmak gerek bizdeki kadrolar ile kıyaslarsan :D
Sosyal ağlarda paylaş

Son olarak toparlayayim:

Eger olasi bir ceza alma durumu varsa - herhangi bir olasilik, ve bazi takimlar bundan dezavantajli duruma dusmeleri gerekirken dusmuyorsa, yaris esit baslamis olmuyor. Bu, ceza verilip verilmemesinden bagimsiz bir olgu.

Expected value gibi dusunmen lazim:
10% ihtimalle ceza gelecekse ve playoff sistemi BJK-FB'ye yarar sagliyorsa (yani zarar notrleniyorsa) bu direk GS'nin 10% ihtimalle dezavantajli durumda oldugunu gosteriyor.

Yaris; playoff eger ceza sebebiyle degil, bundan sonra bu sisteme geciyoruz kafasiyla konsaydi esit baslamis olurdu. Ama olay o degil. Cezanin 0'dan buyuk bir olasiligi olduguna gore (playoff'u koyma sebebin ceza olasiligi olmasi) bu durumda her ihtimalde GS yarisa dezavantajli baslamis oluyor.

Bu sundan farksiz: Sezon basi Federasyon bir karar aliyor ve 10% ihtimalle sakatlanan bir oyuncun yerine Messi'yi BJK-FB'ye veriyorum diyor. Ama sonunda 10% gerceklesmiyor, herkes esit sartlarda oynuyor. Bu yine sezon basinda senin dezavantajli oldugun gercegini degistirmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Playoff tamamen ceza ihtimali üzerine yayıncı kuruluşu kurtarmak üzerine çıktı, ceza ihtimali ortadan kalkınca da bi anda silindi. Bundan da ceza alma ihtimali olan kulüpler faydalandı.

Ceza ihtimali tabii ki kulüplerin kadro kurmasını zorlaştırdı, hatta ellerindeki adamları kaçırmalarına sebep oldu. Bu da beklenen bir durum zaten.

applev0dka said:

Rewendor said:

Terim dönrminde de oldu benzer geyikler. Başlangıcın farklı olduğunu yazdım zaten ama gelişim aynı. Fırsat gördüler geçiriyorlar. Yoksa medya büyümese ve egoları kaşımasa iki güne kapanacak işti Aysal Terim.

zaten medya barça'nın büyümesini istemediği için de arda-terim olayını didikledi...

şu ülkedeki en büyük 3 egodan birisi FT, ona eleman falan diyen başkanla çalışır mı ya, adamın hayali gs'ye başkan olmak.

şuan gs-fb taraftarı heyecanla bekliyor acaba gider mi şenol hoca milli takıma bir umut bunu istiyorlar.

1 tane Beşiktaşlı varmıydı FT milli takıma gitsin diyen, hem gs hem milli takımı çalıştırcak diyince milli takımı izlemeyi bırakan tonla insan vardı.

cidden terim olayı ile şenol hocaya yapılan elma ile armut.

Burada bile vardı FT milli takıma gitsin de görün diyenler yanlış hatırlamıyorsam :) Medyada da sürekli yoksa FT mi gelecek diye haber dönüp duruyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

bence olaya iş olduktan sonra bakan sizsiniz, önde bitirdiniz son maçta şampiyonluk az kalsın gidiyordu, almanıza rağmen böylesiniz, bir de fb şampiyon olsa buralar göl olurdu.

ya gs bundan avantajlı çıksaydı diyorum ben de ??

herkesin 0 ile başlayıp, puanının silinmediği bir ortamda avantaj-dezavantaj iddia etmek saçma bence

Öyle bir ihtimal yokmuş zaten.
http://www.hurriyet.com.tr/aykut-kocaman-o-maci-bize-kazandirmazlardi-40021539
Sosyal ağlarda paylaş

playoff adil bir karardi denmis ya la sdfjashfj.
bir de uzerine 3 sayfa tartisilmis eheh.
bir de playoffu savunan profile bakiyorum daha da fena.

sen git uyduruk begenmediginiz turkiye kupasi icin $ike yap, sonra ceza alacak diye ve giden futbolcular olacak diye ( ki oldu) gucsuzlesecek takimin olasi puan farkinda puan farkini azaltmak icin boyle bir karar al. ki puan farki oldu ve fark azaldi. planlandigi gibi oldu hersey yani. sonra sampiyonluk son maca kadikoye kalsin, istatistiksel olarak galatasaray'in sampiyon olmamasi beklenirken son saniyeye kadar sampiyonluk kovala. ve karar adildi olsun. HADI LAN
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:
Aysal dönemi GS'nin başarısından nasıl korkup Aysal'la Terim'in arasını açtılarsa ve Terim'i GS'den milli takıma yolladılarsa

orada bir dur. basinin dram kovalamasindan ote ego kapismalari donmuyor muydu? aysal terim telefonuna cikmiyor diye mesajlasmalarini ROK gibi bir adama, beyaz futbol gibi bir programa servis etmedi mi? akabininde yonetim kurulunu toplayip terim'i postalamadi mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...