Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2017-2018 Sezonu Genel Tartışma

valequenta

Öne çıkan mesajlar

Bizim kaleye heralde o 3+ gol, Selçuk + Belhanda 8 numara koyarsak ortasaha kevgir çünkü.

Belhanda sağ kanat başlayıp sonra 10 numara devam etmedi mi futbol hayatına, ben öyle hatırlıyorum?

Şu anda 1 tane 10 numara olmadıkça takım hücum gücü çok eksik kalıyor. Tamam pas trafiğinde çok güzel işler yapıyor Belhanda, atak koordinasyonu da çok iyi, bu bakımdan eleştirilerin bir kısmı yanlış. Ama öte yandan hücumun esas bitiricilik kısmında, şutta, killer pasta istenilen düzeyin çok altında, etkinliği çok çok az. Hala asist sayısı fena değil, hatta iyi, çünkü pas trafiğinde çok aktif rol alıyor, ama top ayağına gelince rakibin korkacağı, önlem almak zorunda kalacağı, gol yememeyi düşüneceği bir adam değil. Boş bırakırsak topu tavana asar demiyorlar, ya da lan şimdi defansın dengesini bozacak gerginliği yok.
Sosyal ağlarda paylaş

belhanda bayagi bos bir adam abi, umarim sampiyon olur ve piyasasi varken postalariz bir yerlere.

adamin attigi sutlar, paslar inanilmaz gucsuz. gamsizlikla da birlesince en sevimsiz futbolcu benim icin. gerek yok boylesine, biraz daha savasci adam lazim bize.

ayrica sene boyunca 0 asist 0 gol deplasman karnesi olan ortasaha mi olur allah askina.
Sosyal ağlarda paylaş

Belhanda tam 3-4-3 veya 3-4-2-1 sisteminde göbekteki ikiliden biri olarak oynar Kante'nin yanındaki Fabregas veya Busquets'in yanındaki Rakitic gibi. Tabii bu seviyede değil ama anladınız işte 10 numara değil bu adam, çapanın yanında box-to-box 8 numara. Terim'in asimetrik oyununda pek olmaz

Bugünkü maçtan çok beklentim yok, RTE belirlemiş işte şampiyonu. Anasını satayım haftalardır şampiyonluk yarışı veren takım birden bizim maçta istim üstüne getiriliyor, Avrupa'dan men almış ligde formalite takılan Trabzonspor bizim maçtan önce galibiyet yemini ediyor oyuncuların tüm alacakları kapatılıyor. Taraftarla alırsak alırız bugün.
Sosyal ağlarda paylaş

Görev tanımı-Beklenti uyumu sıkıntılı abi o zaman. Sen Belhanda'yı takımı çekip çevirsin asistleri ile zehiri salsın, arada golcü olsun diye alırsan olmaz. Adamın kariyerindeki en golcü sezonları 12 ve 10 gol o da yıldızı olduğu ve şampiyon yaptığı Montpellier yılları.

O zamandan sonra bir sezonda en çok 6 gol atabilmiş zaten, ki şu an bizdeki asist miktar(8) kariyer rekoru, daha sezon da bitmedi.

Tudor sezona 10 numaralı sistemle girmedi. Bir takoz (Fernando) önlerinde dikine gidebilen, tempolu, koşan iki adet 8 numara (Badou+Belhanda) Şimdi Terim'in 4-2-3-1'inde veya asimetrik 4-4-2'sinde zor bu iş. Fakat bu takımın bana göre her zaman en büyük sorunu ikinci skoreri. Gomis bu kadar insanüstü çıktığı için genelde hissetmedik ama bu takım ligin en golcü takımı olsa da en uç oyuncusu harici skor üretebilecek adamı az. Feghouli, Gary, Maicon, Tolga gibi adamlardan gelen goller çok ekstra ve ana oyun planından beklenecek katkılardan öte x-faktörler. Şöyle garanti Talisca, Babel, Giuliano gibi bir adam yok kadroda forvetin teklediğinde golleri atsın, ben bugün Sinan ile başlayacağını düşünüyorum o yüzden
Sosyal ağlarda paylaş

İkinci skorer eksikliğini gayet hissettik bana göre. Gomis'i iyi savunma yapan adam kilitliyor, ve kilitlendiği zaman komple etkisiz kalıyor Gomis. Hakan Şükür ya da Burak gibi rakiple boğuşup defansı yoran bir adam da değil çok. Bu durumlarda kısmen bazı maçlarda Rodri götürdü işi, ama o da açık alan topçusu. İşte tam burada bi 10 numara eksiği devreye giriyor. Ya 10 numaran olacak, ya da Keita gibi yaratıcı ve çok yönlü bir kanadın. Rodri düz kanat, ve bu işi çok iyi yapıyor, ama yaratıcı bir futbolcu değil (hatta yaratıcılık konusunda Yasin'den bile bir gömlek aşağıda), insiyatif alan ve oyun planı belirleyen bir oyuncu değil. Bu yönden Feghouli ümit verici bir adamdı, ama o da bir türlü beklediğim patlamayı yapamadı benim.
Sosyal ağlarda paylaş

Burak da ne boğuşur ya rakip defansla ahaha. Yok abi Gomis'in sırf bu sene en az 5-6 golü pres sonucu kaptığı veya rakibi hataya zorladığı pozisyonlardan geldi. Takım oyununa direkt entegre oynuyor. Zaten bu sayesede bu durumdayız. Feghouli de yapacağının fazlasını yaptı abi skor ve oyun katkısında, 6 gol 7 asisti var maç kaçırmasına rağmen.

İşte dediğim kadro yapılanması yanlış, yoksa bu kadro ile bu gol sayısı çok iyi. İç sahadaki zayıf rakiplere karşı kurulan baskının getirisi tabii bu istatistik.
Sosyal ağlarda paylaş

yanında kante olsa binali yıldırım da gsde 8 numara oynayabilir sorun olmaz ehueh :p

ta leichesterdan önce çılgın atıyordu herif fmciler bilir, gs de zaten fransadan herşeyi alıyor zenci çapa almıyor ne iş anlamıyorum

https://www.youtube.com/watch?v=WERvfHbbQrk
Sosyal ağlarda paylaş

Acikcasi Feghouli'yi de Belhanda'yi da begenmiyorum ben. FT sene basi olsa muhtemelen bu adamlar gelmezdi.
Belhanda'yi konusmaya gerek yok, hangi rolu bicersen bic, yeterli bir adam degil bana kalirsa.
Yetenekli dedigin adamin top kontrolu rezalet, verdigi paslar dengesiz, sutu desen yok. Yetenekliymis gibi gozukup aslinda herhangi bir ozelligi olmayan bir adam.

Feghouli ise neyin futbolcusu tam cozemedim. Kanat desen degil, 10 numara degil, ikinci forvet degil. Adam gecmesi cok iyi degil, sutlari fena degil, ama golculugu zayif, skora katkisi en cok bu sezon olmus iste.

Kanat futbolcularindan artik skora direkt katki yapamayan adamlar istenmiyor takimlarda cunku artik gol bulmak zorlasti ve kilidi acacak ekstra adamlar gerekiyor.

Ic sahada bu sikinti olmadi cunku baski sayesinde bu adamlar kaleye yakin yerlesebiliyorlar. Deplasmanda ise hem kaleye uzak, hem de topu ileriye efektif tasiyamadiklari icin patliyoruz, Gomis'e iyi marke sonucu pozisyon bile uretemiyoruz.

Ya Elmander/Necati gibi bir adamin olacak Gomis'in yaninda, ya da daha farkli bir sistemin olacak.

Ben Belhanda ve Feghouli'yi hicbir sisteme oturtamiyorum acikcasi ve hala satilabilecekken satilmalari cok uygun olur.

Hatta Badou geri gelmek istiyorsa onu alirim, Belhanda/Feghouli'yi sutlarim. Hem maaslari fazla, hem de modern futbolda bana gore yaptiklari ise gore fazla luks adamlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...