Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2017-2018 Sezonu Genel Tartışma

valequenta

Öne çıkan mesajlar

Esh said:

kovmuyoruz lan.

d*rk gibi adamlar fazla degil

fazla değiliz diye bjk boktan çıkamıyor zaten.

tr'deki takımların genel sorunu gerçi. gerçeği görüp hızlı ve realist karar alabilen yönetici tayfası olmadığı için 2-3 senelik başarı dönemleri görüp sonra çöküyor her takım.

bjk'nin iyi günleri bile değil bugünleri artık, son 2 senenin ekmeğini daha 5 sene dönüp dolaşıp yerler artık takım altlarda sürünürken. sonra yine bi atılım olur falan.

klasik son 15 yılın fb-gs döngüsüne bjk'yi de tekrar sokmak, kısacası ligi 90'ların sonuna kadar ki eski hale sokmaktan başka bir boka yaramaz bu son 2 sene.

3 takım döner dolaşır sırayla şampiyonluk alır, geçer gider.

ligi domine etme şansı varken yönetimin satıyorlar bu şansı. başka bir lafım yok bunlara da artık...
Sosyal ağlarda paylaş

fenn said:

Türk taraftarı Türkiye deki başarıya bakar. Eğer bu sene Şenol şampiyon olamazsa sıkıntı büyük. Eğer 3. veya 4. bitirirse gönderilebilir.

Türk taraftarı aksine Avrupa'ya bakıyor diye Şenor halen kurşun geçirmez, allah gibi tapılıyor.

Benim takımıma zarar vereceği bu kadar belli bir adamı niye destekleyeyim ya?

Ben bu senede başlamadım. Bugünleri, olacakları geçen seneden beri yazmıyor muydum burada?

Şenol'un adamcılığı canımızı yakacak, kendisini toplaması gerek demiyor muydum her şeyi geçelim mesela?

Bu soktumun köylüsünün egosuna ya büyük bir yönetim tokatı gelecek, adam ol denecek ya da siktir olup gidecek bu kadar basit. Yönetimde bir bok yapmıyor o da beni dellendiriyor artık. Adamın çiftliği oldu, 4-5 milyonluk yatırımları piç ediyor ve kimsenin sesi çıkmıyor çıldıracağım ya.

Hiçbir takım kişilerin ego tatmin yeri değildir. O egoların altında kulüp tarihinin en büyük yatırımı piç edilecekse 2 değil 5 sene şampiyon etsin yeri yok.

Bayern'ler, Dortmund'lar mal değil gördüler mi böyle şeyi en kral adamları bile gönderiyorlar değişime gidiyorlar.

BJK taraftarının en önemli sıkıntısı Demirören döneminde takımın ismininde, prestijininde, büyüklüğününde vasatlaştırılmış olması. O vasatlığa o kadar alışmış ki özellikle yeni nesil 2 şampiyonluk gördüler diye şu çomarı bile ilahlaştırıyorlar. Vazgeçilmeyecek adam olmadığı gibi bu ligde kimler şampiyon oldu. En temizinden Hamza Hamzaoğlu nasıl oldu daha en yenisi...

Ha diyeceğiniz tek savunma olur bu konuda, Munih adam yollayıp istediğini getirir her yerden adam bulur. BJK bulamaz, orası öyle. Plan yedeklemek yönetimin işi zaten, yedekleselerdi.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

öyle oldu da yani olsun, real madrid'e karşı her durumda aldığın skor önemlidir. yoksa kendini vermiş rm nasıl tokatlıyor bir önceki maçta görmüştük. mourinho fatih kardeşi rezil olmasın diye atak yaptırmıyordu artık asdfsdfasd

yoksa şl'de grubu garantileyen top class takımlara 6. maçta koyan herhangi bir türk takımı da gerçek anlamda büyük bir iş yapmıyor ama işte sorsan tarihi galibiyet falan oluyor asdfds

bi bjk'nin old trafford'da manu'yu yenmesi bu tip maçlarda ekstra iş sanırım, herifler neredeyse tam kadro ile çıkmıştı ki iç sahada zaten vermiyorlar asdfsda

Dark çok çakal adamsın lan. Herkesi yererken kendi takımını yine bir tık kayırıyorsun :) Bir o maç ekstra işmiş.. Al bak 25 Kasım 2009 Manchester United kadrosu BJK'nin yendiği. Bugün Manchester'a gidip sorsan tarihinizin en kotu 5 topçusu kim diye 2'si banko Obertan ve Macheda çıkar hasdhad

Starting lineup:
Ben Foster
Gary Neville
Rafael Da Silva
Wes Brown
Nemanja Vidic
Anderson
Darron Gibson
PARK Ji-Sung
Gabriel Obertan
Macheda
Danny Welbeck

Evra, Nani, Scholes, Giggs, Rooney, Tevez, Berbatov, Carrick, Rio Ferdinand, Fletcher hiçbiri yok lan
Sosyal ağlarda paylaş

macheda, obertan, darron gibson ve ben foster çıkar hep düzenli forma giyen adamlardı onlar ya, neredeyse dedik zaten.

bu arada ben kalede kuzchak var diye hatırlıyorum niyeyse, yedek kalecileri oydu o sezon. kontrol ediyorum şimdi.

göbekte scholes-carrick düzenli oynar, kanatta giggs hep olurdu ki bazen ortaya geçerdi o sezon. forvette de rooney. ŞL kadrosundaki beş standart adam yok, gerisi var. Tamam rotasyonda yani öyle çöp bir takım değil. Gayet "neredeyse as" bir kadro şu.

zaten şu kadrodaki adamların ortalama sezonluk maç sayısı o yıl min. 25'i falan geçiyordur şu saydığım üstteki kekolar hariç.
Sosyal ağlarda paylaş

güncel maçın konusunda pozisyon tartışması yapılınca aklıma geldi bildiğiniz gibi bir süre önce "koşarak önüne geçen rakibe çarpmak sureti ile faul yapma" gibi benin mota mot tekrar edemeyeceğim şekilde farklı(?) iddialar ile savunulan bir pozisyon vardı,

bunun önceden çekimi da var ama bulamadım, en düzgün tekrar buna denk geldim
https://www.youtube.com/watch?v=6o54IbPppdw
ama bakıyoruz aynı hakem başka bir maçta benzer bir pozisyonda nasıl bir kara vermiş,
https://www.youtube.com/watch?v=WJd7qRkgDvo

hmmmmm, üstelik diğeri gibi sert bir hareket de yok

hayat ne kadar garip değil mi, kuşlar böcekler
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

macheda, obertan, darron gibson ve ben foster çıkar hep düzenli forma giyen adamlardı onlar ya, neredeyse dedik zaten.

Şu düzenli forma giyen adamlara bakalım.

Macheda - Ligde sadece 1 maç 11 çıkmış, 4 maç yedekten girmiş. Toplamda kupaları Avrupa'yı falan da sayınca tüm maçlarda ilk 11 başladığı maç sayısı 5, bunlardan 2si ingiltere kupası, 2si de garantileme sonrası CL grup maçı.
Obertan - Ligde sadece 1 maçta ilk 11 çıkmış. O sezon toplam ilk 11 başladığı maç tüm kulvarlarda 5, bunlardan 2si ingiltere kupası, 2si de garantileme sonrası CL grup maçı.
Gibson - Ligde 6 maçta as kadroda çıkmış ama 9 maça sonradan girmiş. Toplamda 11 maça ilk 11, 12 maça sonradan girme şeklinde oynamış, rotasyon oyuncusu denebilecek oyuncu bir o var.
Ben Forster - Ligde 9 toplamda 13 maç oynamış.

Bu arada konunun başlangıcındaki 3-2 GS Real maçındaki Real kadrosunda Varane, Pepe, Contreao, Khedira, Özil, Modric, Ronaldo, Higuain ve Di Maria var as kadroya kıyas bile kabul etmeyecek kadar daha yakın ManU'ya göre. Bu kadroya yedek ağırlıklı deyip ManU'nun kadroyu asa yakın saymak ayıp.

Ha "maçı sallamadılar" falan diyen vardı, sonradan giren yedekler de Albiol, Benzema ve Arbeola, yusuf yusuf defansa abanıp forveti tazelemiş adamlar yine.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

said:

çıkarçıkarçıkarçıkar

kalanların sezondaki maç sayısı minimum 25 bu arada, belki rafael azdır valencia ile çok dönüyordu o sene.

hani biri laf sokacağım diye dalgayı başlattı da destekleyemeyeceksiniz, ileri taşıyamayacaksınız kapılmayın şu dalgaya ya da önce düzgün okuyun sonra atlayın.

mesela sabo yerinde koymuş, ben şimdi cevap versem boşa; ileri taşınmayacak olay. o kadar temiz laf sokmuş takdir ettim. geri tepme ihtimali düşük, maç sayılarını koyarım falan, şu kadrodaki saydığımız adamların dakikaları ile "ünlü, hatırlananlar" ile dakikalarını kıyaslarım falan aslında ferguson'un ne kadar eşit kullandığını gösteririm falan ama işte herkes şl finalindeki, yarı finalindeki kadroyu hatırladığı için boş yere çıkar bir yere taşınmaz falan filan. o yüzden sustum sadfsda

adam çıkmış kimleri saymış ya boş yere sdafsdfsda müthiş.

edit 23423

ben rm'nin kadrosuna da yedek ağırlıklı demedim, adamlar amaçsız boşa çıktılar ve oynamadılar dedim. klasik büyük takım rövanş maçları dedim. öncelikle okuyoruz, sonra hype'a katılıyoruz demek ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben seye takildim.

Korkudan defans almis, forveti tazelemis.. baktığın acıdan yazmak ne guzel ya sdfsd

3 defans aldi -> korkudan gol yememek için defans aldi
3 hücum oyuncusu aldi -> korkudan gol atmak icin hucumcu aldi
3 orta saha aldi -> korkudan topa sahip olmak için orta saha aldi.

Kaçari yok korkmuş adamlar sdgsf
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

mesela sabo yerinde koymuş, ben şimdi cevap versem boşa; ileri taşınmayacak olay. o kadar temiz laf sokmuş takdir ettim. geri tepme ihtimali düşük, maç sayılarını koyarım falan, şu kadrodaki saydığımız adamların dakikaları ile "ünlü, hatırlananlar" ile dakikalarını kıyaslarım falan aslında ferguson'un ne kadar eşit kullandığını gösteririm falan ama işte herkes şl finalindeki, yarı finalindeki kadroyu hatırladığı için boş yere çıkar bir yere taşınmaz falan filan. o yüzden sustum sadfsda

sen zahmet etme canısı. ben sana çıkarırım hemen

Ben Foster - yedek kaleci gerek bile gerek yok
Gibson - ligde toplam 15 maç, 590 dakka.
Macheda - 5 maç 127 dakka.
Obertan - 7 maç 165 dakka
Rafael - 8 maç 683 dakka
Welbeck - 2 maç 164 dakka. BJK'ye karşı kariyerindeki ilk CL maçına çıkıyo sonra da transfer oluyor Manu'dan zaten...
Wes Brown - Rio Ferdinand sakatlıklarla boğuştuğu için ligde 19 maç oynuyor, CL'de 4 maç. Zira Ferdinand'ın forma giydiği maçlarda Brown oynamıyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi şu en başından beri "çıkar" dediğim 5'liyi lütfen katmayın her seferinde, valla gereksiz kalabalık oluyor ya sadfsdfs onu geçtik çoluk çocuk mutlu falan oluyor.

Onları çıkarınca zaten;

said:
Rafael - 8 maç 683 dakka

Nasıl la en az 15 maç zaten ligde olması gerek. Valencia sonradan beke geçince değişime girmişti sezon boyu değişerek oynamışlardı.

Welbeck'i hatırlamıyorum yalan yok. Bakarım şimdi. Wes Brown'da sakatlıktan değil, her zaman ana rotasyonun parçasıydı. Manu'daki sirkülasyonu gayet iyi biliyorsun, süre dağılımı vs. ona bağlamamak gerek. Her sezon sabit adamın.

---

Edit:

Araştırdım.

Welbeck'in MANU formasıyla o sezon 14 maçı varmış, 7'si ligmiş. Dakikası düşük, onu geç, haklısın. Transferini de 2014'te oluyor bu arada, o sezon BJK maçından sonra kiraya gönderiliyor. Ertesi eszonda, takip eden üç sezonda Manu'daydı hatırladım ben de.

Rafael'in bir önceki sezon 29, sonraki sezon 28 maçı var. Süresi de iyi, maç başına ortalama 75 dakikaya falan tekabül ediyor. Manu'nun sezonda ortalama 55 resmi maça çıktığını düşünürsen sürede dakikada gayet as oyuncu ki Manu rotasyonu, biliyorsun tatava etmeyelim.

2009/2010 sezonunda totalde 16 varmış evet, rakamsal olarak hatırlamıyordum ama o dönem çok sık oynadığını hatırlıyordum, baktım. Sebep ortada, 20'den fazla maçta sakatlık sebebi ile kadroya dahil edilmemiş. Sakat olduğu için o sezon süre alamamış. Sakatlığı geçince son 16 ve çeyrekte 4 maçın 3'ünde süre almış. Ligde ikinci devredeki maçların yarısından fazlasında süre alıyor.

Ortalaması 75 dakika zaten.

Araştırınca ortaya çıkıyor. Rafael'i konuşuyoruz zaten şurada. Ha bence de keko adamdı ama Sir çok tutardı.

Wes Brown'a da baktım. 30 maçı var resmi o sezon, 19'u lig. Ligde oynadığı 19 maçın sadece 6'sında Vidic sakatmış. Ferdinand komple sakattı o sezon yanlış hatırlamıyorsam evet.

O konuda haklısın da 56 resmi maçın 30'unda süre almış. Ortalaması 82 dakika. Yani Ferdinand'ın olmadığı bir sezonda gayet adam takımın as oyunculuğunu yapmış.

Ben rakamsal olarak hatırlamıyordum, sadece o maçta forma giyen adamların çoğunun ligde de, ŞL'de de ciddi süreler aldığını ve maç sayılarının fazla olduğunu hatırlıyordum ki evet öyle çıktı işte.

Ha bir de Ben Foster'i hatırlamıyordum buraya koyulana kadar, Kuzcshak var kalede diye hatırlıyordum. Onu da önceki postlardan birinde yazmıştım zaten. Beşliye dönüşen olay benim kafamda Welbeck'i de oynuyor hatırlamamla 3 kekomançi falandı. Ona, onlara rağmen gayette iyi bir kadro şu yendiğimiz işte boşuna laf döndürüp, vurmaya çalışıyorsunuz. Açık falan yok şurada...

edit2:

gece gece ne ile uğraştırdınız benim tekrar dönüp okudum da, min 300 soru çözmem gerekiyordu şuan sadfasd wot kaynaklı okunmayacağını ve hıyarın birinin gelip şu boş tartışmayı devam ettireceğini de biliyorum aslında :(
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Abi şu en başından beri "çıkar" dediğim 5'liyi lütfen katmayın her seferinde, valla gereksiz kalabalık oluyor ya sadfsdfs onu geçtik çoluk çocuk mutlu falan oluyor.

Onları çıkarınca zaten;

said:
Rafael - 8 maç 683 dakka

Nasıl la en az 15 maç zaten ligde olması gerek. Valencia sonradan beke geçince değişime girmişti sezon boyu değişerek oynamışlardı.

Welbeck'i hatırlamıyorum yalan yok. Bakarım şimdi. Wes Brown'da sakatlıktan değil, her zaman ana rotasyonun parçasıydı. Manu'daki sirkülasyonu gayet iyi biliyorsun, süre dağılımı vs. ona bağlamamak gerek. Her sezon sabit adamın.

abi takım zaten 11 kişi, yarısını çıkar diyorsun. ne bekliyorsun yani, adam ziraat türkiye kupası tokat deplasmanına çıkar gibi altyapı kadrosu mu çıkaracak yedek kadro denmesi için.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...