Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2017-2018 Sezonu Genel Tartışma

valequenta

Öne çıkan mesajlar

DarKRideR said:

sportif gelirler
bonservis harcamaları
maaş bütçesi

riva'nın satışının bu tabloya katkısı ne oldu mesela.

ffp kurallarına göre arsaydı, gayrimenkuldu satıp onu sportif olarak harcayamıyorsun bunu yıllardır yazıyorum ve herkes biliyor artık. ama bizim üç büyükler gibi gelirlerinin %90'ı futbol olan kulüpler için özellikle ligden gelen sportif gelirler kilit rol oynuyor bütün harcamaları kontrol etmek için.

riva'dan gelen parayı tesislere, sportif olmayan personel maaşları, diğer şubelere vs. harcayabiliyorlar artık.

gs geçen sene 4. bitirdi. ligin yeni anlaşmasından dolayı şöyle bir gelir elde ediyor. ben de şimdi netten bakıyorum;

katılım payı 9.150 milyon dolar
20 galibiyet 13.400 milyon dolar (galibiyet başı 670.000 dolar)
4 beraberlik 1.340 milyon dolar (beraberlik başı 335.000 dolar)
geçmiş şampiyonluk payı 16.880 milyon dolar
4. olduğu için sıralamadan 3.560 milyon dolar

44.300, 45 milyon dolar (39 milyon euro) falan ortalayalım geliri var sadece ligden gs'nin ve bunu bu sene başa baş için kullanabiliyor. bu işte kısa vadede doping gibi bir şey oluyor kulübe.

ha bunun yine sportif giderleri var. seyahatler, turnuva katılım paraları, ceza ödemeleri vs. bu gelirden gidiyor. direkt tak diye kullanamıyorsun ama kafadan yarısı vs. sana geliyor ki şuan lig gelirlerinden bu kadar yüksek bir paydayı kullanabilen takım yok tr'de.

yani riva büyük şans.

değerlendirirsen iyi bir şekilde geleceğini kurtarır. olmazsa ama gg işte. şimdiden yorum yapmakta saçma.
Sosyal ağlarda paylaş

valequenta said:

ben bunu yazarken KAP bildirisi gelmis Eren icin. Cok iyi oldu.

"Galatasaray SK Profesyonel futbolcu Eren Derdiyok’un Kulubümüze transferi konusunda, futbolcu ve kulubü Kasımpaşa A.Ş. ile resmi görüşmelere başlanmıştır." said:

Eren Derdiyok, hem Umit Karan ve hem de Kral Burak Yilmaz esintileri olan bu sene en az 20 gol atacagini dusundugum forvet.

Ben bunu marklamışım bak geldi, 20 Gol demiş.

31 Maçta 10 gol attı.

Demek ki oranlarsak Gomis de 13-15 gol atacak, bu bile iyi.

Edit: Attım fava bekledim.

valequenta said:

Eren gecen sezon en fazla hava topu kazanan forvet. Sneijder, Podolski gibi uzaktan net vuruslari olan adamlara cok top indirir. Taktiksel olarak cok faydasi olacak Eren'in.

Gecen seneki gol + asist ( 14+5) istatistigini cok yukarilara tasir bu sene.

At fava bekle bu yazdiklarimi. Isinize gelenleri unutursunuz gerci.
Sosyal ağlarda paylaş

gomis iyi golcü de işte ona top getirebilecek, pozisyon yaratabilecek mi galatasaray sorun orada. teknik direktör tudor, sneijder'i gönderemezlerse zaten gg, sneijder yedek kalır 2. hafta sorunlar başlar. 3. hafta sneijder kadro dışı kalır. 4. hafta geri kadroya alınıp ilk 11 başlar. sonra belhanda sneijder'li xelcuk'lu orta saha ile kevgire döner gs. stoperlere suç bulunur, maicon'a 8 milyon verdik diye yerden yere vurulur. en son küstürülmeyen adam olarak kalan muslera'ya da tepkiler başlar ve 4.'lük tahtı için yarışır işte gs.
Sosyal ağlarda paylaş

Predator gibi aslan parçası sjdfsdjf. Bence hiçbir zaman çok üst düzey bir golcü olmadı Avrupa ortamında, ama hep belli bir düzeyde iyi liglerde oynadı, yedeğe düşmedi, 30 maç+ oynadı çoğunlukla hep. Üstelik genelde bu tip forvetleri alırken genelde kumar oynar Türk takımları; gözden düşmüş, formsuz veya sakat olan adamlar tercih edilir. Gomis geçen sezon kariyerinin en iyi dönemini geçirdi

Bence şu ana kadarki 3 hamle de iyi. Ama bu transferlerin anlam kazanması için bir sağlam bir tane de back-up genç orta saha lazım. Imbula olmayacak gibi; en yakın ihtimal Juve'den Lemina'yı kiralamak. Bu adam da Marsilya kökenli ve yine Marsilya da talip sjkdkjsf. Sürekli denk geliyoruz bu adamlara. Kiralık olayına çok sıcak bakmıyorum ama bonservisi salak gibi Belhanda'ya gömdüğümüz için böyle olacak. Lemina+Pasalic diyorlar kiralık. İnanılmaz olur

Nando
Corhcia-Acerbi-Maicon-Clichy
Lemina-Pasalic
Sinan-Sneijder-Belhanda
Gomis

Kursak ne güzel olur
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...