Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Altcoin Genel

razzRaziel

Öne çıkan mesajlar

Abi zaten Akbank veya diğer bankalar firma ile anlaşma sağlıyor. Muhtemelen blockchain konusunda danışmanlık veriyorlar. Belki ayrı bir blockchain çözümü sunacaklardır.

Bunun yanı sıra x2 olarak sattım Strat'ı hayırlı olsun. Ben daha büyük iş bekliyorum Stratisden ama tekrar 100k civarına düşerse alırım.
Sosyal ağlarda paylaş

sanki bu STRAT, SIA'nın yaptığını yapacakmış gibi geliyor bana. 100'den alıp 120'den sattım, sonra 140'a çıktı, 136'ya düştü, panic buy yaptım (120'den satıp 136'dan almak, işte dünyanın en mantıklı hareketi), 129'a düşüp tekrar 133'e geri çıktı.

bi süre böyle kanırtacak da, ansızın bir gece 6x'i koyacakmış gibi geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.youtube.com/watch?v=lEBP9dpVM70

CMC falan bence hikaye bence. balon altları patlatıyorlar bi güzel. FUD çıkarmaları çok doğal. BTC'i fiyat olarak indirende milletin bu altlardan BTC'e satıp sonra da fiata geçmesi. sürüsüyle altta tüm param. marketcap olarak top40'tan şuan sadece ETH ve ICX'te param var. BTC dominance'ı bence bottomı buldu. fiyatı da indirdiler bi güzel. şimdi whaleler düşükten BTC toplayıp geri kalan altlara abanıcaklar bi süre daha. BTC 16-14k arası sideways gider sonra da ATH'a kadar BTC'i pumplarlar. patlak altta bekleyenin ocağına incir ağacını dikerler. ben de 1 hafta falan daha altlarda durarım herhalde anca.
Sosyal ağlarda paylaş

İlk başta bu altcoin işine herkes gibi para kazanmak için girdim. Bütün coinleri araştırdıkça bir şeyi farkettim. Abi bu blockchain sayesinde insanlar yeni yeni ürünler üretmeye başladı. Çoğu birbirinin aynı görünse de DNA gibi coinler var vadettikleri şey tam geleceğin teknolojisi. Sanırım böyle böyle paradigmayı kaydıracaklar :D
Sosyal ağlarda paylaş

Portfolio takip icin kullandiginiz app/site hangisi? Gecen sayfalarda sipeys in koydugu interface hosuma gitti.

Bir de tradingle ilgili olarak, alt coinlerin btc/eth riskini nasil hedge ediyorsunuz. Yani ben alt coinlerde istedigim kari yapsam da son noktam btc/eth olacagindan onun fiyati nasil denklemin isine giriyor. Normalde USD stabil sonucta. Mantiksiz oldu galiba soru da, birseyi alip satarken cost base'imi hep kafada dolar uzerine kurdugumdan, buradaki uclu dinamik kafami karistirdi biraz.

Noob sorularima devam. Onceki sayfalardaki cevaplar icin tesekkurler bu arada.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de yine isin genel mantigi ile birkac birsey sorayim...

Mantiken alt coinler sadece eth ve btc uzerinden trade edilebildigine gore eth ve btc'nin mecburi olarak alt coinler icin "safe haven" olmasi gerekiyor degil mi? Yani bugunku gibi genel bir dususte btc veya eth'in artmasi gerekmez mi?

Cunku anladigim kadariyla exchange'ler isin altcoin/btc, altcoin/eth kismini hizli ve efficient olarak sunarken, btc/eth - dolar gecisi o kadar rahat degil, nakite cevirmek zahmetli ekstra masrafli bir is yanlis mi dusunuyorum.

O zaman boyle gunluk durumlarda alt coinlerdeki dususleri btc veya eth trade ederek degerlendirmek mantiksiz mi olur, gerci bugun btc duserken sadece eth dustu. Yani sattigimda donecegim yer sadece bu ikisiyse sanki bunlar ters orantili olmali degil mi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...