Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Altcoin Genel

razzRaziel

Öne çıkan mesajlar

Luriel said:

https://i.hizliresim.com/Lb7gBb.jpg

Bu bir dramdır.

ben de kafama koydum %10 kar yeter diye, 260'dan aldım, 1-2 gün 230'da kaldı, 300'e çıkarsa ben de çıkarım dedim, aynı gün (ben çıktıktan sonra) 500ü gördü, bugün 1200'ü gördü,
1000'in altına düşerse tekrar gircem inş.
Sosyal ağlarda paylaş

capul said:

Cardano, which currently has no working product, is now worth more than SpaceX.

https://www.reddit.com/r/CryptoCurrency/comments/7o09kj/cardano_which_currently_has_no_working_product_is/

Rott ne der buna ?

Cardano babamın oğlu değil derim. :D
sdfsdf
Ne dicem? ne bekliyonuz?
Fanatik değilim bişey değilim. Alım için fırsat yaratan güzel bir coin derim. Dedim de zaten.

Ben seviyorum dev takımının öngörülerini. Daha yolun başında bir coin.

Rica edecem fanatik kafalarla crypto bölümünü de piç etmeyin. Her alt forumda var zaten yeterince. Ediyorsun demiyorum abi yanlış anlama, yani konu o yöne doğru derail oluyor, önlem almak zorunda gibi hissediyorum kendimi korumak açısından. Düşünceleirmi yazıyorum.

@sardalya

SALTY
Sosyal ağlarda paylaş

Dünya ilk kez herkesin eşit şartlarda elindeki paranın miktarına bakılmaksızın, bişeyler öğrenerek alım satım yapıp gelir oluşturmasına imkan tanıdı. Forumları, facebook sayfalarını gezin, elindeki 50 TLsini 1500 Tl yapıp sevinen adamlarla dolu. Benim bi arkadaş var mesela, o da benim gibi 2013de başladı ilgilenmeye, adam şuan inanılmaz bir düşünce yapısına sahip, beraber trade i felan takip etmeyi bırakıp, hangi coin neye çözüm bulabilir şuanki ortamda onu konuşuyoruz. Gülüyoruz, eğleniyoruz. Size de böyle yapmanızı tavsiye ederim. Bunu bu kadar ciddiye alıp, "KAĞIT" mantığında girmeyin bu işe. Evet söz konusu paranız ancak, herkes kendi isteğiyle giriyor. Kimse devletin yaptığı gibi 4klık beyaz yaka maaşınızın 1700 TL'sini gasp etmiyor yani. İsyan edecekseniz, fanatiklik yapacaksanız bunlara yapın bence.

Binlerce insan ekmek yiyor, iş sahibi oluyor, bambaşka programlama imkanları doğuyor, mining gücü üretip, global olarak super bilgisayar gücüne ulaşıyor.

İyi bişeyler görmek istiyorsanız, blockchain'in çözümlediği ve çözümlemek için girişimcilere ışık tuttuğu beş bin tane proje var yani.

Biz de bu trene bindik gidiyoruz herkes gibi. Herkesin de bu şekilde olması ne bana zarar sağlıyor ne de başkasına. Herkes yararlanıyor. Ama az, ama çok. Zarara girenler de şanssız bi kısım sadece.

Bak adam yukarda erken satmış, HODL yapmamış, dramdır diyor :D Biz de bakıp gülüyoruz vs.

Gidip sizin paranızla oynamıyoruz, ya da ADA'dan komisyon felan almıyorum yani. Uyan uyar, uymayan uymaz abi. Ben gerçekten patideki her fikre dayanaksız bok atan adamlardan bıktım. her topicde görüyoruz, sonra okurken baygınlık geçiriyoruz yani =)))

eyyorlama bu kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben çok deneyimli değilim ama yaptıgım öncelikle coin’in yıl içindeki grafiğine bakmak. Özellikle cent seviyesindekilere bakıyorum tron fun gibi. Sonra Twitter’da araştırıyorum insanların yorumlarını. Mal mal yorumların arasında bir kaç tane doğru dürüst yorumlar çıkıyor. Bilgi içeren geleceğe dönük falan. Onları da gördükten sonra içgüdüsel giriyorum iste. Bütçem dusuk ama tron ve fun bugün acayip coştu. 3.5 kat kazandım bir günde. 4-5 ay satmayacağım bakalım. Araba parasını çıkarır satarım sonra :) Umut tabi hep.
Sosyal ağlarda paylaş

Genelde doğru taktik o zaten abi.

Geçmiş postlarda şöyle bişey yazmıştım:

Rotweiler said:

Abi şahsi düşüncem ve yaşadığım gtecrübeler ile;

İkiye ayıracaksın.

1) Uzun vadede volume'u yüksek tüm altlar getiri yapıyor(1-2-6 ay). Geçmiş grafikler de bunun teyidi.
2) Kısa vadede coinmarketcal.com u takip edip "air drop" "wallet release" " fork" "new roadmap" "investment agreement" gibi başlıklar efsane prim yaptırıyor. Sinyali yakalarsan rahat edersin. tek günde rahat ikiye üçe katladığın yatırımın da olabilir. Aman dikkat, özellikle air drop ve fork sinyallerinde olayın gerçekleşeceği günden bir gün önce çıkmakta fayda var. Çünkü drop ve fork coinini alan herkes anında satıyor ve mermi gibi çakılıyor.

Bir de naçizane, stop win koyun allah aşkına. %20-30 alır almaz kısa vadelilerde çıkın. Yeter ilk başlangıçö için. Gerekirse karınızı kenara koyun anapara ile aynı seviyeden yeniden girin. Greed is bad.

Coinlere gelecek olursak: ADA, ETH, ETC(Özellikle bu, çok oynaktır ama BTC inse de çıksa da dayanabilen nadircoinlerden) ve POWR uzn vadede.

Kısa vade için de dediğim gibi takipte olmanız yeterli. Sağdan soldan duyduğunuz her sinyale de kanmayın. Teyi alın, proof görün, öyle girin. Acele yok. Zaten borsa biyere kaçmıyor.

Özellikle coinin genel grafiğine(olabildiğince zoom out) bakmak bayaa faydalı senin de dediğin gibi. Trendinden nereye gideceğini belli ediyor zaten. Eğer sürekli BB yapıyorsa, ya da downtrend çok seviyorsa trade için uzak durmakta fayda var.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

Ben çok deneyimli değilim ama yaptıgım öncelikle coin’in yıl içindeki grafiğine bakmak. Özellikle cent seviyesindekilere bakıyorum tron fun gibi. Sonra Twitter’da araştırıyorum insanların yorumlarını. Mal mal yorumların arasında bir kaç tane doğru dürüst yorumlar çıkıyor. Bilgi içeren geleceğe dönük falan. Onları da gördükten sonra içgüdüsel giriyorum iste. Bütçem dusuk ama tron ve fun bugün acayip coştu. 3.5 kat kazandım bir günde. 4-5 ay satmayacağım bakalım. Araba parasını çıkarır satarım sonra :) Umut tabi hep.

Güzel bak, daha fazla v akit harcarım dersen sayfalarını projelerini de okuyabilirsin.

Bunun dışında sadece dolar değil btc ve eth'e karşı grafiklerine bakmak da faydalı, "buna girmek yerine bu sağlam ikiliden birinde kalsam ne kadar fark ediyordu, o riske değer mi bilinmedik coin" analizi yapar kendi risk durumuna göre atlarsın.
Sosyal ağlarda paylaş

binancede karda ya da zararda olduğunuzu anlamak için nereye bakıyorsunuz. estimated value dediği değer portfolyonun yaklaşık değeri sanırım. buna bakınca artış var hem btc hem usd cinsinden ama altta listede sadece btc cüzdanın valuesine baktığımda başlangıcta edindiğim btcnin çok çok altındayım. habersiz battım mı yoksa.
Sosyal ağlarda paylaş

btc cüzdanın sadece elindeki btc coinin değerini gösterir.

yukarıdaki estimated value tüm mal varlığının btc cinsinden değerini gösterir.

Eğer estimated value girdiğinden yüksekse btc satıp başka coinler almışsın, onlar da btc'ye göre değer kazanmış, o yüzden toplam servetin artmış. Ama onları satın alırken cüzdandaki btc'leri kullandığın için sahip olduğun btc miktarı düşmüş.
Sosyal ağlarda paylaş

daha ayrıntılı anlatmam lazım. yaklaşık iki hafta önce 100 dolarla başladım kendimi denemek için. bugün bu iki haftada yaptıklarım doğru mu yanlış mı anlayamıyorum.

toplam servet artıyor bu da doğru yaptığım hissine kapılmama neden oluyor fakat toplam servette yer alan değerlerın alayı neredeyse fee kesintilerinden kalanlar. 48 dolar gözüküyor burası.

btc wallletıma baktığımda da baştaki btcden eser yok. 48 doların esamesi okunmuyor.

ilki doğru yoldasın derken ikincisi beceremedin diyor bu iki haftada. hangisini kıstas almalıyız. parayı mundar mı etmişim feelerde yoksa başlangıç için az meblada bu tarz sonuçlar normal mi.
Sosyal ağlarda paylaş

btc/usd ye bakarsan 100 doları sabit görmeyebilirsin

eğer altcoin'lerde olacaksan amacın btc portföyünü arttırmak. Örneğin; SC aldın BTC karşısında değerlenmesini bekliyorsun. 2x artışta sen 0.1 btc yatırdıysan 0.2 btc alırsın

sonra döner btc cüzdanına bakarsın artık 0.2 btc vardır ama dolar karşısında değer kaybetmiş olabilir bu noktada btc/usd değerlenmesini bekleyeceksin :)

fee'lerden olmaz o kayıp, girdiğin altcoin btc karşısında değer kaybetmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

Altcoin noob sorusu soracagim...

Simdi bu alt coinleri alirken hep bitcoin uzerinden mi bozduruyorsunuz? Eger oyleyse satis yapildigi zaman alt coin -> bitcoin -> usd seklinde mi paraya donusturuluyor? Baya fee kaybi olmuyor mu arada?

Cunku anladigim kadariyla alt coin exchangelerinden direk parayla alinamiyor degil mi coinler...
Sosyal ağlarda paylaş

@sotto

evet öyle ancak kazanç fırsatı var o zaman da fee'yi gözün görmüyor tabiki :) çıkış noktan illa btc de olmayabilir. ETH üzerinden de çıkabilirsin TR'de ileride farklı coinleri de yapabilirler ancak tabi şu an yaygın olan btc. İşin içine bir de transfer parası giriyor :)
bu durumda da en güzeli en az fee alan coin ile çıkış noktasına taşınmak.

yani bu borsada da var tabiki yaptığın her al-sat işlemden komisyon kesiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

XRB Kucoin'de trade edilmeye başlandı.

Binance'deki oylama şuanda devam ediyor. Yaklaşık 10 saat sonra sonuçlanacak. XRB oylamada %53 üstünlüğe sahip.

https://www.binance.com/vote.html

Kucoin, Binance üye alımını durdurduktan sonra 1 hafta içerisindeki hacmini 7'ye katladı. Şuan Coinmarketcap/exchange sıralamasında 25. sırada.Öne çıkan özelliklerinden biri yeni çıkmaya başlayan NEO tokenlarını diğer exchangelerden önce trade e açması. Yeni çıkan NEO tokenlarını takip etmenizi öneririm. Güzel projeler var ve hızlı yükseliyorlar.

Ayrıca Kucoin Share ($KCS) hisselerini exchange wallet ında tutanlara günlük toplanan trade fee lerin %50 sini dağıtıyor.

Register etmeyi düşünenler için ref;

https://www.kucoin.com/#/?r=1M82K

Yakın zamanda NEO için bir thread açıcam. ICO ları takip etmenizi tavsiye ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...