Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş 2017 - 2018 Sezonu Genel Tartışma

Llama

Öne çıkan mesajlar

Bütün kulüpler aynı poziyonda zaten, arada fark yok. Ayın 1'deki KK borcunu 30'una kesim tarihi olan diğer kartla ödeyen misali hepsi.Sabit gelirlerin hepsi temlik altında, kur farkından ve finansman giderinden dolayı borçlar kartopu efekti şeklinde çığa dönüşüyor. Şampiyon olan ve avrupaya giden sadece biraz pansuman yapabiliyor o kadar.Üstelik vergi cart curt gibi şeyler devlet tarafından sübvanse edilmiş olduğu halde. Sportif başarı ve taraftarı motive etmek için yüksek maaşlı yaşlı oyuncular getirme devam ettiği sürece sıkıntı çarpanı efekti artacak.
Rvp getirirsin elinde patlar 20m Avro puff diye uçar gider, gelmeyen başarı/performans da cabası.
Pepe getirirsin başarı/perfomans yakalarsın fakat yıllık 5-6m verip son sahibi olunca tekrar kaynak yaratman gerekir.
Tff'nin saçmalaması zaten sürpriz değil,sonuçta kendi kulubünü neredeyse batırıp Türk futbolunun başına geçen adamdan zaten beklenen buydu.
Şu ortamda ülke futbolu için en hayırlı şeyleri yine elin adamı (uefa/fifa) yapıyor. Sopa elinde mürebbiye gibi kafalarında beklemese yandı gülüm keten helva.

Hali hazırda herhangi bir finansman modelinin klüpleri aynı anda hem yarışta hemde finansal olarak hayatta tutması neredeyse imkansız.Öyle bir hale geldi ki; şampiyon olan biraz nefeslenirken, başarısız olan(CL giremeyen) daha da dibe iniyor, dibe inen yukarı çıkmak için daha çok hamle yapmak zorunda kalıyor, ve daha da dibe batıyor.Bknz. TS
Sosyal ağlarda paylaş

Gözden uzak olduğu için TS çok belli etmiyor ama en leş durum onların. Store, maç günü, Avrupa gelirleri falan en kötü onlarda; Qatar'dan biraz birşeyler koparıyorlar ama 3 büyükler bile bu kadar dengesiz girmiyor transfere. Son 4 yılda 80 milyon euro bonservis ücreti ödemişler, başarı olarak hiçbir geridönüşü olmayan bedeller.

Fakat ligde şu an bonservisten de en fazla para kazanma potansiyeli onlarda. Yusuf-Okay-Abdülkadir-Onazi 4'lüsünden en az 40-50 arası para girer kasaya iyi pazarlanırsa.
Sosyal ağlarda paylaş

herhangi bi gazeteye girip haber okumuyorum bile lan lol.
her turlu tr gundemini forumdan ve ara sira sozluklerden takip ediyorum. onun haricinde gundem icin devamli baktigim 2 yer soccer ve worldnews subredditleri baska bi yer yok.

q7/robinho haberini nerede gordum onu bile hatirlamiyorum zaten de sirf link koymus olmak icin googlelayip koymustum. sabahmis, fanatikmis bakmadim bile. zaten 1 onceki mesaj sonrasi geyik olsun diye atmistim biraz da.

neyse ki orijinal pati degilim. yoksa cok zor durumda kalicaktim.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...