Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş 2017 - 2018 Sezonu Genel Tartışma

Llama

Öne çıkan mesajlar

Dirar çöp değilde abartıldığı kadar fark yaratacak bir adam değil. Geçmişine para ödenecek bariz şekilde yine, TR'nin klasik transfer mentalitesi.

Son 3 yılda 50 civarı maç kaçırdı sakatlıklardan, sakatlık problemi artık ciddi şekilde ortada. Oynadığında iş yaptı Monaco da hep ama örneğin bu sene Traore ve Sidibe'ye yer açmak için gönderiliyor.

FB daha iyi bir bek bulabilirdi. Gerçi Dirar da var olan rotasyona her şekilde kalite katar o yüzden kötü iş değilde maliyetine bakar işte.

iyi transfer aslında o da. en kötü standart korur aykut'un elinde oynadığı sürece.
Sosyal ağlarda paylaş

Juventus maçı kolajını izledim ben bayağı beğendim Dirarı.

Bu sene işimiz zor.

Arada öyle fersah fersah kalite farkımız yoktu zaten.

Sen kilit 1-2 adam kaybeder yerine koyamazsın, adamların aldığı 2 adamın proclayacağı çıkar. Bir tane de kilit adamın sakatlanırsa fena ağlarız.

Tudor her ne kadar yetersiz olsa da Aykut'u gereksiz gömdü taraftarı. Akıllı adam. Bence başarılı olacak bu sene.

Özellikle Fener'in son kurşunu kaldı. Bu sene de Şampiyon olamazlarsa dibi görecekler mali olarak.

GS'yi bilmiyorum bu son ihaleler ne kadar katkı yapacak ama eğer Dursun çarçur etmezse bayağı can suyu olacaktır herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

abi herkes o juve maçı kolajını paylaşıyor da bir şl maçı çıkmış kasmış yeni malatyaspor'a öyle oynamayacak zaten son kontrat volesini vurdu 31 yaşında. valbuena fark yaratır, gs sneijder'i de gönderiyor trabzon ile çekişir gibi

diğer taraftan katılıyorum bu sene erken yapılmalıydı transferler bir şekilde. bana kalırsa titi, türüç vs ön sözleşme imzalayanlar var ama bir tık iyisini arıyorlar şu an
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

Fener Dirar'ı da almış.

Elimiz armut topluyor. Temmuz ortasına yine transfersiz girersek Şenol rage açacak yine.

Marcelonun gitmesini istemiyorum şu Q7 ve Adriano'yu gerçekten 10-12 bandına gönderebilirsek toplamda bir şeyler yapılır o paraya.

Q7 inat etti gitmedi dünya kupası ayagına, bu sezon coşması lazım yoksa edecegim küfürün haddi hesabı olmaz artık.

1 adam satmamız şart, Adriano'yu da Marcelo'yu da takımda kalsın isterim ama mecbur gidecek biri.

Duyuma göre franco'ya 1m luk teklif varmış, piyango gibi bişey ama sadece çöpleri satarak dengeleyemeyiz bütçeyi.

Bence Abou'yu da alamayız gibi görünüyor. Seneye Cenk-Ömer-Peksimet olabilir santrforlar.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Güzel adamdır Moting, düzenli sistem takımlarında bayağı iş yapar. Mainz zirvesiydi, bu senede Schalke'nin toparlanma sürecinde full forma giydi esti.

Olcay Şahan'ın yetenekli zencisi işte diyebilirim basitten. Böyle Töre'lik, Quaresma'lik işler beklemeden sadece işini yapar, çekilir kenara bekler.

3 büyükleri zirveye taşıyacak adam mı tek başına değil, ama her şekilde hepsinde 11 oynar sırıtmaz. Lig standartlarında da gayet üst düzey adam. Bundesliga'da bile ortalama üstü sayılırdı. Kim alırsa alsın iyi transfer olur.

Olm sen de menajer sayılırsın, heralde menajer adamına iyi diyeceksin. Nerede çöp menajer yamamasi var iyi adam diye getiriyorsun buraya.

4 büyüklerin hepsine yazıldı. E kulüpler menajerlerin getirdiği adamlar arasında seçecekse hiç scout falan olmasın, td listesine bakılmasın. Forvet olarak da Almeida gelsin. Hayır bi de bu kıçımın kenarı moting'le ilgili geçen haber çıkmıştı, menajerlerin medya gücü işte, neymiş Beşiktaş istemiş de moting paşa 3.5 milyon istiyormuş Aboubakar gibi.sdf.lan free agent olacan Türkiye kulüplerine yamayamazlarsa gelmiş 3.5 milyon istiyormuş. Yav he.
Sosyal ağlarda paylaş

ben scoutluk yapıyordum, menejerlerle işim olmaz. zaten bıraktım orayı da şuan öğrenci pilotum. menejer yardımcısı tanıdığım var sadece haber aldığım o kadar. he bir de fenerbahçe yönetiminde babası olan bir arkadaşım. onlar zaten piyasayı genelde her bokuyla biliyor, anlatıyorlar. çoğunu da yazmıyorum buraya artık kekolar ağlıyor diye.

ayrıca şurada menejerlere en çok laf atan adamda benim, menejercilikle suçlamak bayağı iyi kafaymış adsfafasd

ben ismi geçen isimler üzerinden yorum sadece, gelip gidecek olanlar bunlar. bana kalırsa çekerim kuzey amerika'dan 3 milyona 2 adam onları denerim. güney amerikadan, afrikadan, orta avrupadan moting'in 5 katı iyi adamları getirirsin.

asıl sırf twitterda orada burada yazıyor diye oynatılmadığı halde aboubakar'a falan sallayıp, oynatıldığında da ne kadar efektif olduğu görüldüğü halde dönemeyen sizdiniz.

eldeki imkanları ve o imkanlar dahilinde olayı tartmayı cidden bilmiyorsunuz, anlamakta istemiyorsunuz. yapacak bir şey yok. keşke fm serbestliğinde olsaydı her şeyde ideal takımlar kurup, hayallerimizi en pozitif şekilde yorumlayabilseydik sizin yaptığınız gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Yav he. Beğendiğin adamlar.

Beck
Almeida
Aboubakar

Dönememek diye bişey yok Aboubakar sırada bi oyuncu. İyi günü çok iyi kötü günü çok kötü. Ben aboubakar bok gibi demedim ki hiç bi zaman. Alınırsa kumar olur dedim. Ki hala da söylüyorum. Beşiktaşın 10 milyon euro ya kumar oynayacak parasi yok. Hele 3.5 milyon euro ile (ki bunlar mutually exclusive değil. Ne 3.5 milyon verilir ne de 10m. 5m a alınıp 1.5-2m bandında oynayacaksa gelebilir dedim. Ki yine kumar ama bu kumar oynanabilir).

Ki Aboubakar çılgın sezon falan geçirmedi. Odunu koy 8 hücumcu ile oynayan Beşiktaş'a Aboubakar dan birkaç gol eksik atar. Çünkü Aboubakar bir maç şapkadan tavşan çıkartıp 2 maç saç baş yolduruyor.

Ha olay istatistik mi? Olay istatistik ise quaresma niye şaklaban? 8 hücumcu ile hücum yapan Beşiktaş'ta quaresma da istatistik yapar Aboubakar da.

Ha ben olayın istatistiğinde değilim, olsam en büyük quaresmaci töreci de olmam gerek. Burak gelsin bu takımda Aboubakar i 2ye katlar muhtemelen mesela istatistikte. Ama oyun olarak boka batarız diğer oyuncuların verimi deli gibi düşer.

Ha bi de talisca a etkisiz de etkisiz dediğinizi unutmayalım. Son kasimpasa maçında da etkisizdi he mi? Quaresma da süperdi mesela. Belgelerle gelicem bak ben onu unutmuşum ;p Sizi quote larım haberiniz olur.

Teknolojinin gözünü seveyim :)
Sosyal ağlarda paylaş

Başarılı olsan da takımı bozdurman gereken dönemler vardır. Bunları yapamayınca çuvallarsın. Bence BJK ve ŞG bunun bilincinde; eldeki kadro iyi ama asla üst düzey değil ve çoğu oyuncu performansının %110'unda falan oynadı. Bunun tekrarlayacağının garantisi yok ve başarı geldikçe omuzlarda daha çok stres biniyor bazen.

Şu an FFP ve UEFA anlaşması gibi dertler olmasa BJK kadroyu full revize ederdi bence. Son 2 yılın tartışmasız en başarılı takımı domestik olarak ama kesinlikle baya yenileme istiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

quaresma istediği istatistiği yapsın, şampiyonluk maçında rakibin sırtına basacak kadar sığır bir adam istemiyorum takımda mesela. ya da pas alamadı diye atiba'ya, marcelo'ya hareket yapan bir tip. çok daha iyi istatistikleri yok bu arada deniz türüç daha iyi ona bakarsan hem de iki gömlek alt bir takımda oynarken.

olcay feda dönemi için yararlı bir oyuncuydu, son sezon ayak uyduramadı sorun çıkarmadan gitti yermenin bir anlamı yok adamı.

burak gelirse bence hayal kırıklığı olacak tamamen. ben stil olarak cenk'ten bir farkını göremiyorum ki cenk hem daha 7 yaş daha genç hem de son vuruşları daha iyi. burak'ı son milli maçta izledik işte 10 tane felan faul yaptı saçma sapan rakibe, ofsayta düşüp durdu. tek ihtimal şg ile kendini aşması ama çok gereksiz bir transfer olur. cenk gidecekse uygun maliyetle alınsın eyvallah ama cenk kalacaksa aboubakar gibi versatil, şl'de gol atabilecek bir adam lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Su forumda Dark'a cok gereksiz yukleniliyor yahu. Bana gore Bulletride ve birkac kisi ile beraber futbolu (ve genelde sporu) en guzel yorumlayanlardan biri. Fikir farkliliklari tabi olacakta her yazisina laf geliyor belirtmek istedim. Ki ben insider bilgilerini ve scouting takiplerini severek okuyorum WOT MOT :)

Ha SG'ye bence biraz fazla gereksiz yukleniyor ama. Hep diyorum keske 2 sene once Hamza ile bala gote sampiyon olmasaydik da Senol'u biz getirseydik. Hicbir hoca mukemmel degil tabii ki.

Ama su modern futbol dunyasinda acayip fazla degisken var. Derya deniz. Bu variable denizinde dogru taslari daha fazla yerine koyan basarili oluyor zaten, yoksa yuzde yuz dogru hamle yapan yonetim/takim/hoca elbette yok.
Sosyal ağlarda paylaş

şg türkiye ligi için kusursuz bir hoca ya. oyuncu iletişimiyle, oynattığı hücum futbolla, yeri geldiğinde çirkefleşmesiyle, lafını esirgemememesiyle, camiada sahip olduğu ağırlıkla, basın toplantılarıyla, fiko ile iyi polis / kötü polis oyunlarıyla vs. tam buranın adamı. avrupa'da bir şey beklemeyeceksin ama pek.

ffp varken başta seri şampiyonluk için en iyi td şu an, 3 sene daha sözleşmesi var zaten. finansal olarak iyi bir yere geçip takımı sarri gibi bir adam bulup emanet edeceksin 3 sene sonra ya da avcı / güneş ikilisinden birinin o standarda gelmesini bekleyeceksin 3 sene içinde.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben ŞG'yi seviyorum bayağı aslında, biraz da o yüzden yükleniyorum. Çünkü çok basit hataları yapmasına katlanamıyorum. Hani bunlar çoğunlukla "bana göre" hata diyebileceğimiz şeyler değil, herkes görüyor ve herkes saçını başını yoluyor. Ha bunlara rağmen ben hep dedim. Avcı gelmeyecekse BJK için daha iyi bir yerli TD yok.

Bir kere kendi sevmediyse ya da istemediyse hiçbir şekilde şans tanımaması oyunculara vs... net şekilde en büyük handikabı. Bugünün tapınılan OZİ MAESTRO AQ'sini de Samet böyle oynatmıyordu. Veli, Necip aynı anda sakatlanınca oynatmak zorunda kalmış ve oradan kalıcı olmuştu. Yoksa TS'ye, Bursa'ya falan takaslamaya çalışıyordu Samet'te çocuk gitmemişti hatırlıyorsunuz.

Tabii yine 2 senede 2 şampiyonluk, hakkını hiçbir şekilde ödeyemeyiz. Benim kendi hayal dünyamda ŞG'yi daha büyük resmetmemden kaynaklı hırsım yani yapacak bir şey yok. Uyuşmayınca sinirlenmek normal.
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

GS'yi bilmiyorum bu son ihaleler ne kadar katkı yapacak ama eğer Dursun çarçur etmezse bayağı can suyu olacaktır herhalde.

Sadece Riva'dan, daha önce kırdırılan tutar dahil yaklasik 1 milyar TL gelmis oldu.

400 milyonunu kırdırdı işte Özbek tayfa faiz ödemeyelim + kur riski almayalım diyerek kısa vadeli kredileri kapadılar. Kalan yaklaşık 600 milyon lirayı da aylık ödemeler şeklinde akıtacaklar kulübe.

+ Asıl olay daha sonra yapılacak Florya ihalesinde. Oradaki pasta ve rant daha büyük diyorlar.

Sözün özü gelecek para ile GS neredeyse tüm banka kredi borçlarını vs temizler. Bu sene ben Özbek tayfasının çok ciddi paralar gömeceğini düşünüyorum transfere. Gomis, Belhanda, Icarbi, Imbula falan derken ciddi paralar dökeceğiz gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Burak gelirse cenk in değil Aboubakar in yerine gelecek abi. Cenk sırtı dönük oynamaya çalışan en azından bunu zaten özellikleri gereği Aboubakar dan daha iyi yapan bir oyuncu. Aboubakar ise hatırlarsanız ilk geldiğinde direkt poacher oynuyordu, ki bence saçma yani hızlı falan deniyor da poacher olabilecek hıza ya da o çizgi kovalayiciliga sahip değil abou. Ama Burak'la karsilastirilacak adam yine de Aboubakar, Cenk değil.

Ha bence Burak gelse çılgın istatistiksel katkı verir. Ama işte oyunu bitirir. Sisir topu Buraka ya döner olay. Bir adım öteye gideyim Burak muhtemelen gol kralı olur, şampiyonluk getirir. Ama bu Burak super golcü olduğu için değil (iyi golcü şimdi hakkını yemeyelim) Beşiktaş çok iyi bir hücum takımı olduğu içindir.

Ha tek başına şampiyon yapacak olsa, yine de ister miyiz burak i? Ben istemem şahsen.

ŞG ile 2 yıl imzalamış bu arada altyazi geçiyor şimdi.
Sosyal ağlarda paylaş

asfdsf cenk kaleye dönükken bile topla çok iyi değil abi, adamın tek olayı temiz tek vuruş. bunun ve heading'in üzerine giderse iyi bir striker olur.

şu golü burak ya da cenk hayatlarında asla atamayacaklar mesela
http://www.sporx.com/tv/futbol-spor-toto-super-lig-besiktas-aboubakar-fasa-gol-attiSXTVQ88634SXQ

bu arada şunlar söz verilmiş diyorlar şg'ye

En az 2 genç yetenek
2 forvet
1 orta saha
1 Kanat
2 Stoper

en olası durum

orkan çınar, kerem kesgin
qral, aboubakar
deniz türüç
adem büyük
vida, titi (vermaelen)