Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş 2017 - 2018 Sezonu Genel Tartışma

Llama

Öne çıkan mesajlar

enrique said:

bana kalırsa lens cok düz bi oyuncu alınmasına kesinlikle karsıyım. adamın macta yapabilecekleri belli hic bir ekstra özelligi yok. Sag kanattan yardır iceri muz orta ac. Tıpkı Stoch'un topu saga cekip sut cekmesi gibi tek bir özelliği var adamın. Ha quaresma da kısmen aynı görevi üstlenmis şekilde oynuyor bizde ama arada inanılmaz bir yetenek farkı oldugu da aşikar. Ayrıca quaresma'nın kendinden 5 yaş küçük lense göre devamlılığının çok daha fazla olması da cabası. 2018 dünya kupası hedefi olan quaresma seneye çok fena yargılayabilir benden söylemesi.

lens? düz adam?

trivela, rabona yapamamak düz adamlık mı oluyor? fifa 2017'de hareket yapmak için skill moves yüksek adam almak gibi, lense düz adam demek.

açık oynayan adam 35 yaşında olduğu için kendisinden daha küçük olan adamdan nasıl daha fazla devamlılığa sahip olacak abi?

ha diyorsan ki bu sene devamlılığı daha fazlaydı.

Süper ligde quaresma 2.275 dakika oynamış lens 2110 dakika, şl kupa falan dahil quaresma 3.505 dakika oynamış lens 3.521 dakika.

hani aynı kulvar olduğu için lig performansını karşılaştıralım quaresma 2 gol 13 asist lens 4 gol 12 asist.

ki quaresma şenol güneş'in takımı, 8 tane ofansif oyuncuyla oynayan beşiktaşta oynadı, lens ise son yılların en kötüsü, 7 defansif oyuncuyla oynayan fenerbahçe'de yaptı bu istatistikleri.

ve asistlere de bakarsak, lens ağzına al da at diye kesmiş, orta kesmemiş yani, asist yapmış pas atmış cidden, q7 orta yapmış onlarca 1-2 tanesine kafa vurmuşlar gol olmuş. ha hepsi değil tabi, çoğu.

ki zaten karakter olarak da, bursa maçında atılsaydı quaresma ve şampiyonluğu kaybetseydik ne olacaktı? bunu bir sürü maçta yaptı. kafaya taktığı zaman takıma değil kendine oynar quaresma, her zaman da böyleydi böyle olmaya da devam edecek. lens alanyaspor maçında 2-0 alanya darmadağın etmişken fenerbahçeyi gitti herkesi gaza getirdi fenerbahçe maçı çevirdi. aman bana ne de diyebilirdi.

ha bu arada bunları hala lens sunderland'in topçusu, q7 bizim topçumuzken söylüyorum.

yapmayın etmeyin abi, lütfen yani.

Edit: üst kısımda lol mol demişim orayı sildim.
Sosyal ağlarda paylaş

lens karakter olarak cuk oturur takıma, quaresma'yı takımda kimse sevmiyor saçma sapan davranışlarından ötürü. iş yapmama imkanı yok ayrıca 1 metre yükseklikten içeri koşu yoluna kestiği toplar quaresma'nın ortaları kadar tehlikeli oluyor.

bunun yanında içeri katedebilme ve şut çekebilme özellikleri var, gg çok daha ön plana çıkabilecek lens gelirse. hiç boş topçu felan demeyin valla.

ha bunun yanında kimse beğenmiyor belki ama deniz türüç kesinlikle gündeme alınmalı herif double double yaptı bu sene 11 gol 11 asist ile. lens'in bonservis düşürülemezse mutlaka alınmalı.
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

ahaha lol wut? abi şaka falan olabilir bu.

lens? düz adam?

trivela, rabona yapamamak düz adamlık mı oluyor? fifa 2017'de hareket yapmak için skill moves yüksek adam almak gibi, lense düz adam demek.

açık oynayan adam 35 yaşında olduğu için kendisinden daha küçük olan adamdan nasıl daha fazla devamlılığa sahip olacak abi?

ha diyorsan ki bu sene devamlılığı daha fazlaydı.

Süper ligde quaresma 2.275 dakika oynamış lens 2110 dakika, şl kupa falan dahil quaresma 3.505 dakika oynamış lens 3.521 dakika.

hani aynı kulvar olduğu için lig performansını karşılaştıralım quaresma 2 gol 13 asist lens 4 gol 12 asist.

ki quaresma şenol güneş'in takımı, 8 tane ofansif oyuncuyla oynayan beşiktaşta oynadı, lens ise son yılların en kötüsü, 7 defansif oyuncuyla oynayan fenerbahçe'de yaptı bu istatistikleri.

ve asistlere de bakarsak, lens ağzına al da at diye kesmiş, orta kesmemiş yani, asist yapmış pas atmış cidden, q7 orta yapmış onlarca 1-2 tanesine kafa vurmuşlar gol olmuş. ha hepsi değil tabi, çoğu.

ki zaten karakter olarak da, bursa maçında atılsaydı quaresma ve şampiyonluğu kaybetseydik ne olacaktı? bunu bir sürü maçta yaptı. kafaya taktığı zaman takıma değil kendine oynar quaresma, her zaman da böyleydi böyle olmaya da devam edecek. lens alanyaspor maçında 2-0 alanya darmadağın etmişken fenerbahçeyi gitti herkesi gaza getirdi fenerbahçe maçı çevirdi. aman bana ne de diyebilirdi.

ha bu arada bunları hala lens sunderland'in topçusu, q7 bizim topçumuzken söylüyorum.

yapmayın etmeyin abi, lütfen yani.

Trivela, rabona işin şov kısmı onları bu tartısmanın dısında tutalım. Quaresma tek bi hareketiyle 3 kişinin içinden geçebilecek bir adam. Yetenek olarak çok zengin bir oyuncu olduğu için ne yapacağı fazla kestirilebilecek bir adam değil. Lensin ise hücumda tek bir opsiyonu var; hızını kullanarak sag dipten adam calımlayıp orta yapmak. O nedenle evet lens cok düz bir oyuncu. Lens'e açık alan bırakmazsan sahada pek birşey yapabileceğini sanmıyorum. Özetle lens rahatlıkla önlem alınabilecek bir oyuncu. Ayrıca lensin alanyaspor maçını gazlayıp kazandırması bana pek birşey ifade etmiyor keza quaresma aynı gazlamaları şampiyonlar liginde yaptı bu sene. Bir de iki oyuncunun statslarından dem vurmussunuz. Bence ofansif oyuncusu çok olan bir takımın gol-asist yükü daha çok oyuncuya dağılacağından bu oyunculardaki gol-asist oranı normal olarak daha düşük olacaktır. Basit olarak barcelona'dan örnek verecek olursak neymar-suarez'den önce messi sezon başı 70-80 gol vs bulurken bu iki oyuncu gelince gol sayısı ortalama 40-50 lere düşmüştür. Bu da gayet normal bir durum. Ha burada quaresma messi kıyaslaması tabiki yapmıyorum. Demek istediğim ofansif takımda x oyuncusu daha çok gol-asist katkısı vermeli mantığının yanlış olduğunu düşünüyorum.

Quaresma'nın karakteriyle ilgili ise dediklerinize katılıyorum. Anlık sinirleri quaresmayı çok zor durumlara sokabiliyor. Zaten büyük ihtimalle sırf bu nedenle lensi quaresma'dan üstün görüyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi türüc iyi topçu. Yaşı da genç. Olur yani tutar 2 sene sonra olsa da tutar. Ama işte lens dünya çapında bi adam. Bakmayın Sunderland de falan olmasına benteke de C. Palace da oynuyo mesela. Fenerbahçe yi tek başına 3. Yaptı adam. Bu istatistikler lens i 4 kişi tutmasına rağmen böyleydi. Ha lüks olur mu? Belki.ama ben şartların zorlanıp lens in alınmasını isterim her türlü. Bi sene de rahat şampiyon olalım anasını satayım.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

neden her ikisi de olmasin?

bütçe ve ffp sıkıntıları olmasa aslında çok güzel olabilir. lens'i sola atıp bruma'ya benzer tarzda oynatabilir aslen şenol. babel'in orada yeterince üretken olduğunu düşünmüyorum ben. cl standartında değil ama kadroda sırıtmadı işte geldiğinden beri.

tipik 442 de oynanabilir aslında lens gelince. oğuzhan atiba tolgay üçlüsü bozulursa 442 daha uygun aslında takıma diziliş olarak. en çok da talisca sevinir tabii ilerde özgür olacağı için sdf
Sosyal ağlarda paylaş

lens dünya çapında falan değil yapmayın etmeyin ya, adam yıllardır kayıptı burada tekrar kendini buldu ki o da istikrarlı olmadı bana kalırsa.

lig şartlarında harika olacak, avrupada da boşluk buldu mu bu sene bayağı iyiydi diye istiyoruz tamam eyvallah da öyle çok büyük iş falan değil yapmayın etmeyin.

güzel olacak sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

quaresmayı çok arar besiktas gönderirse

quarejmayı quarejma üzerine kurulu oyunda aradı tabii sezon içinde.

sezon başında q7siz plan yapılırsa çok sıkıntı olmaz bence. kalite farkı olablir belki ama paralize olmaz takım.
gomezli kadronun asıl adamı q7 değildi mesela, olup olmaması çok fark ettirmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...