Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Jahrein

calimero

Öne çıkan mesajlar

Ha bu arada olay sadece Atatürk değil, güzel ülkemizde gücü eline alan her siyasi kişi bu şekilde mizaha ve eleştiriye tahammülsüz.

Tayyip'le ilgili şaka yapalım yiyorsa, mesela.

Ha işin ironik kısmı, bunu yapanın Atatürk'ün şahsı değil de, kraldan çok kralcıların olması, bu da zaten bir ülke geleneğimiz.

Kendisi olsa bence gülerdi bu şakaya, hatta bazılarınıza da baya gülerdi.
Sosyal ağlarda paylaş

ataturk yasiyor olsa bu tur sakalari yapmamayi yapinca da utanip ozur dilemeyi ogrenmis olan bir genclik olurdu karsimizda

arkadasinla ayni isimde olup kemal eklemek gibi bisi degil yapilan farkindaysan. KOPEK birader, dogal olarak hakarete girebilecek bir cizgiyi asmis bulunuyosun. ve bi de mustafa diyosun.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

işi bırakıp aileye dönünce "lan maaşlıyken çok yoruyolardı ama hiç değilse özgürdüm" dönemine girmiş sanırım.

ama kavga çıkacaksa sipeysin yanındayım. mersinden kaçıp tantuni dışında tüm köklerini reddetmiş Tim'i ben de beğenmiyorum...

Evet iki tarafa da laf çarpğtığımıza göre bu topikte de işimiz bitti. Jahrein zaten son derece kalitesiz bir adam, vakit kaybetmeyin. zipzip falan izleyin. Yerli ve milli...

beni izleyin lan :/ DESTEK OLUN AZ.
Sosyal ağlarda paylaş

Sorunu Ataturk cevresinde sekillendirmeyi biraksaniz ayyuka cikilacak aslinda.

Olay tam olarak su;

Jahrein diye bir tip var. Yedigi canaga sicmakla unlu cunku kendi izleyicileri, gelir kaynagi da dahil herkese hakaret ederek yasiyor. IQ acisindan da cok parlak bir eleman degil acikca gorebileceginiz uzere fakat konusulanlar, tartisilanlar sunlar;

* Jahrein yine digerlerine nispeten iyi (digerleri dediklerini merak etmeye korktum resmen)
* Oyle demek istememistir, bosluguna gelmistir
* Hata yapmis, hata yaptigini farketse olurdu da iste etmemis
* Ataturk hayatta olsa size daha cok kizardi

Ne diyosunuz abi? Baya baya oksijen ziyani bir herif yuzunden girmediginiz top kalmadi surada. Yazik gunah harcanan vakte de yapilan tartismaya da.

Hayir daha acisi, aradan laf cimbizlayip `bu tipe prim vermeyin, tepki gosterin` dedikce konuyu Ataturk ustunden dondurenler. Gercekten ne cekti Ataturk arkadas sizden.
Sosyal ağlarda paylaş

ya jahrein'den bir cacık olmaz da son bu atatürk mevzusu bana gereksiz duyar kasma gözüktü. millet hırsını saçma sapan şeylerden çıkarıyor artık.

yersiz bir ilkokul esprisi. ilkokulda 2 tane ahmet varsa senin adın mustafa ahmet zuzuzu geyiği dönerdi hatırlıyorum sdfs. köpek üzerinden olunca millet hemen atatürk' köpek dedi diye daldı. atatürk'ün kurduğu düzen yıkılmış malın biri espri yapınca dert oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi Tim, ayıp olacaksa sil de Jahrein'in a... yani, adamı tanımıyorum etmiyorum bir iki videosu denk gelmiştir 10. saniye kapatmışımdır o kadar yani.

Tanımadığım, ve bu forumda olduğu zamanlarda da baya t..k geçtiğim adamı savunuyor pozisyonuna düşmek en büyük endişem şu anda ahahshfa

Ama şakada gerçekten bu kadar büyütülecek bir şey yok, Atatürk'e laf etti wuuuu resmen linç kültürü ve çok oryantal bir tepki, tek söylediğim bu.

Cidden kraliçeyi magmaya sokup çıkaran komedyenlere bir şey deniyor mu UK'de, sen daha iyi bilirsin?

Bak yukarıda yine laf sokmuş.

ADAM NİYE ÖZÜR DİLESİN ABİ DELİ MİSİNİZ?

Bir de yetmez ama evetçi bıdı bıdı demiş, he abi, he.

Valla bu sefer son mesajım bu konuya, eyyorlamam bu kadar, hadi hayırlı işler.
Sosyal ağlarda paylaş

ilkokulda arkadasina yaparsin olm zaten onu. lisede de yaparsin gec ergenlighe girdiysen. sorun o degil.

medya iceriginde bunu baska acidan yapiyosan bi sikinti doguyor. kedi olsa bu kadar ilgi cekmeyec ekti evet. kopek bu kulturde hakaret bicimidir. kita avrupasinda da hakaret kabul edilir. herifin dilinin kemigi olmamasi bu zaten. hakaret amacli yapmasan da oraya gider. boyle bisi soyledikten sonra bi dusunur ozur dilersin ama o mekanizma yok yeni nesilde

gerci bilmiyorum kac yasinda bu oglan ama
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi, ne olmuş burada diye bir bakayım dedim ve ne olduğunu anlamak için taa 31. sayfaya kadar gittim ama bir şey anlamadım... ama orada verilen ekşi linkinden anladığım kadarı ile şöyle bir şey yaşanmış,

said:
13 şubat 2018 yayınında. oynadığı oyunda köpek var. chat köpeğin adının alfred olması söyledi. jahrein de alfred adında köpeği var. iki köpeğin adının alfred olması yanlış diyerek mustafa alfred olsun dedi. bunun üzerine chatten bazı kişiler rahatsız olup neden böyle birşey dediğini ve açıklama yapmasını istedi. bunun üzerine chate laf edip, atatürk'ün egosu olmadığı, böyle birşeye takmayacağını söyledi. sadece espiri olduğunu ve anlamadıklarını söyledi. bunun üzerine chattekilere ne kadar malsınız salaksınız filan dedi ve chat sustu.

eğer doğru anlamışsam ve olay bundan ibaret ise bence şurada bir sıkıntı yok, "jahrein de alfred adında köpeği var. iki köpeğin adının alfred olması yanlış diyerek mustafa alfred olsun dedi." evet sıkıntı yok eğer cevap ve savunma olarak, "bunu değim, fırka veya halk ağzı gibi değerlendirerek, kalıplaşmış bir nasıl denir tabir gibi espri ve anlaşılır olsun diye kullandım" gibi bir şeyler deseydi.

ama,
"bunun üzerine chate laf edip, atatürk'ün egosu olmadığı, böyle birşeye takmayacağını söyledi."

bu şekilde bir şeyler dediyse ortada bir zihniyet sorunu var demektir
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Abi Tim, ayıp olacaksa sil de Jahrein'in a... yani, adamı tanımıyorum etmiyorum bir iki videosu denk gelmiştir 10. saniye kapatmışımdır o kadar yani.

Tanımadığım, ve bu forumda olduğu zamanlarda da baya t..k geçtiğim adamı savunuyor pozisyonuna düşmek en büyük endişem şu anda ahahshfa

Ama şakada gerçekten bu kadar büyütülecek bir şey yok, Atatürk'e laf etti wuuuu resmen linç kültürü ve çok oryantal bir tepki, tek söylediğim bu.

Cidden kraliçeyi magmaya sokup çıkaran komedyenlere bir şey deniyor mu UK'de, sen daha iyi bilirsin?

Bunu hic demedim konuda, iki ustte ne yazdiysam onu yazmaya devam ettim hep ama iste ne hikmetse senin ustu kapali fasist suclamarina hedef oluyorum. Bunu napicaz?

UK komedyenleri ile ilgili de yazayimki soruyu gecistiriyo olmayayim;

Iki bambaska kulturden bahsediyorsun ve bunlari kiyaslayip e birinde bu var digerinde neden yok diyorsun. Burda kraliceyi sevmeyen yok. Kraliceye cikip acik acik hakaret edip, arkasindan agzina geleni soyleyip sonra da "nolcak ya herkes yapiyor" diyen yok. Kralicenin konu oldugu sakalar var, kimisi oha dedirtiyor ama iste komedyenin ile oksijen ziyani dallamanin farki burada ortaya cikiyor. Biri saka olarak kaliyor, digeri hakaret olarak devam ediyor.

Hani konu Ataturk olmasa, Jahrein'i getirip UK audience onune koysan ve kraliceyle alakali saka yapsa yine agzini yuzunu severler ulu orta.

Bir diger husus, yine kulturle alakali. Direkt Life in the UK kitabindan c/p yapiyorum bak

```
British comedy

The traditions of comedy and satire, and the ability to laugh at ourselves, are an important part of the UK character.
```

Bu motto ile buyumus, 1600'lerden beri kralindan kralicesinden mutlu mesut olan toplum ile turk toplumunu ayni kefeye koymamak lazim bu konuda. Zengin harciyor diledigi gibi ben niye harcayamiyorum ya deyip ertesi gun ac kalmakla ayni sey.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...