Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Destiny 2

DarkC1oud

Öne çıkan mesajlar

bitesize vereyim argumanlari:

1) controller da aim almak zor degil. ogrenme ve aliskanlik suresi var. o kadar pro ysaniz fazla zamaninizi almaz;
2) gercek hayatta aim almak, mouse'la aim almak kadar kolay degil;
3) therefore, controller'da aim almak daha gercekci ve eglenceli;
4) kapanis.
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

Alet hedef almaya uygun değil diye oyunun zevki artıyorsa direksiyonla oynamak lazım.

oyununa göre artıyor evet.

gidip de cs:go falan gamepad ile oynamam ama single player oyunlarda zevkli bence.

ya genel olarak fps zaten konsola en en uzak tür ama asla oynanmaz seviyede değil, dediğim gibi competitive olmadıkça
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle zorlamissin baya.

controller, trigger hissi versin diye l2+r2, titresimli tasarlanmis bi alet. bu is icin dizayn edilmis.

mouse, GUI'de gezmek icin tasarlanmis, touchscreen zamanindan once kalma, primitif bi cihaz.

tiklayarak ates etmek bana cazip gelmiyor. daha kolay aim alip mp'de en birinci olma gibi bi hedefim de yokh. o yuzden controller seviyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Controller yavaş yavaş tedavülden kalkıyor başta FPS'ler olmak üzere. XIM vb. 3rd party aparatlar çıktıktan sonra sonra konsol firmaları da mouse desteğini düşünmeye başladılar mecburen ki Hori Tac Pro Commander diye saçma sapan bir m+kb kombinasyonu bile var PS4 için satılan.

Bir neden de m+kb olmadığı için konsolda oynanamayan veya oyuncuların konsolda oynamamayı tercih ettikleri oyunlar. Ömür boyu m+kb'la oynamış adamı controller'la FPS oynamaya zorlayamazsınız, bir daha yeni cihazda fluent olana kadar uğraşmak istemeyebilir. İşte bu ve buna benzer nedenler PC'nin baya gerisine düşürüyor konsolları, o açıdan official mouse support yakın zamanda bütün konsollara gelirse şaşırmam. Sonuçta oyun oynamak için üretilmiş bir cihaza input device sınırlandırması koymaya kalkıp pazar payı kaybediyorsun, ticari olarak anlamlı değil.

Ha tabi titremesinden zevk alıyor olabilirsiniz
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

Dediklerinden gamepad ifadesini çıkartıp yerine patates ifadesini ekleyince aynı güçte argüman oluyor iște.

Ben gamepade alıștım ondan seviyom de geç. Yok silah hissiyatı falan diye film yazmanın gereği yok.

yoo hic de olmuyor.

controller'in daha gercekci his verdigi de yine bariz. ipad de ekranda cikan hedefleri taplemek ile mouse la isaretlemek arasinda bi fark yok.

loop'a giriyoruz, burda birakicam ben bu thread'i oyunun tadini kacirmayalim.
Sosyal ağlarda paylaş

Oski said:

yoo hic de olmuyor.

controller'in daha gercekci his verdigi de yine bariz. ipad de ekranda cikan hedefleri taplemek ile mouse la isaretlemek arasinda bi fark yok.

loop'a giriyoruz, burda birakicam ben bu thread'i oyunun tadini kacirmayalim.

Yahu bugün mouse kullanılıyorsa yarın 3 boyutlu VR da mouse'la aynı șekilde nișan alacağın triggerlar kullanacağız. Mousela yatay eksende x y düzleminde yaptığın hareketi yarın vrda x z düzleminde dikey eksende yapacaz.

Kimse de çıkıp gamepadin imlecini kamyon gibi sürmeli tek tușu ittirerek hareket ettirdiğimuz dandik sistemini aramayacak yani. Aradaki defunct olacak cihazın yüceleștirilecek bir tarafı olsa neyse.
Sosyal ağlarda paylaş

VR'da aim almak icin mouse benzeri bi alete niye ihtiyacin olsun?

almadan once baya ben de baya scepticaldim su alete ama fikrim tamamen degisti oynadiktan sonra. direk silah gibi gozune kaldirip aim alabiliyorsun. bundan otesi gercek mermi atmasi olur herhalde

tik

Sosyal ağlarda paylaş

Steam'in eksik pazar payı da couch gaming. PC'yi televizyona taşımaya yatırım yaptı, couch gaming için en ideal input device da controller.

Steam Link, Steam Controller, Steam Machines vs.

Steam Controller normal konsol gamepadleriyle oynanamayan PC oyunlarını televizyonda koltuktan oynamak için üretilmiş bir alet, başka çok bir fonksiyonu yok
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...