Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yalnız kalmak isteyen sevgili

beatifulmind

Öne çıkan mesajlar

ginaly said:

XLegolas said:

grafiksiz anlamıyoruz grafikle anlat

http://i.hizliresim.com/VPodLy.png

Karıkız için kullandığımız indikatörlerden en önemlisi RSI (Relative Sexing Index).
Çeşitli türleri olmakla beraber en yaygın kullanılanı RSI 14'tür. Bu endekse göre kıza verilen değeri 0 ile 100 arasında her 14 günlük periyot için puanlarız, puanı 30'dan aşağı çıkarsa undervalued, 70'ten yukarıda çıkarsa overvalued deriz.

Üstteki grafik örnek bir beyaz yakalı selin için RSI(14) grafiği. Düşey eksende RSI skoru, yatay eksende ise periyotlar var.
Grafiği yorumlamak için bazı noktalara numara koydum, bunlaın ne anlama geldiğine bakalım;

1- Erkekler her yatırımcı gibi küsküsünün getirisini maksimize edecek şekilde karı kıza yatırım yapar. Yatırımını iyi yönetenler Alfa Erkekler'dir. Onlar yumurtaları tek sepete koymaz. Portföy oluştururlar. 70'in altında RSI skoru olan kızlara yatırımlarını erkenden yaparlar. 1 nolu noktada bir alfamızın op'un hatuna yatırım yaptığını görüyoruz. Alfa bunun gibi RSI 70 altı bir çok kıza yatırımını yapmış, sonra beklemeye başlamıştır.

2- Kızın değeri arttıkça erkeklerin daha çok dikkatini celbetmesi sonucu 2 nolu noktada beta op'umuz da trene atlamış. Atladığı noktada kız overvalued 70 sınırına çok yakın, bazı hıyar betalar 70'in üzerinde bile atlayabiliyor. Yazık.

3- Bu noktada kızın RSI'ı artık 70 üzerinden dönüşe başlar, gereğinden fazla değer gören kıza kar satışlarının gelmesi ile birlikte op'dan önce kıza yatırımını yapan alfalar ekmeklerini yer, ercümentlerini şenlendirir, kulak memelerini yumuşattırır ve çekilirler. bu noktadan sonra kızın RSI düşmeye başlar artık. Fakat beta op hala karını alamamıştır. çünkü ona sıra gelmez. önceden yatırım yapanlar hem kızın kafasında daha iyi yer edinimiştir, hem de alfaların gelir düzeyleri spekülatif hareketlerde kar satışı yapmalarına müsaittir.

4- Gelen kar satışları ile değeri düşmeye başlayan kız bu evrede kendini depresyonda olarak tanımlar. 'konuşmak istemiyorum canıms', 'içimde çözümleyemediğim bir şeyler var', 'dalağımda düğümlenen aşkın böbreğimde dışavurumunu seziyorum' gibi laflarla aslında köppek gibi bildiği bir gerçeği gizler: "değeri düşüyor". Artık biliyor ki her verdiğinde biraz daha kar realizasyonu ile alfalar kendisini tek edecek. Bu durumda op'un karını reazlize etme şansı da azalmış olur. bu sırada tahtaya yeni alıcı gelme ihtimali de azalıyor tabi çünkü düşüş trendindeki kıza 30'lardan alım yapmak daha karlı. Örneğin 50'de aldığın kızı realize etmek için vogue'da yemek yedirirsin ama 25'ten aldığın kızı evde blush+penneye kafalarsın. Bu sırada op ise yüksekten pegasus almış mynet finans yatırımcısı gibi 'selin ya noooldu selin, selin mutlu olalım selin' diye debelenir ki o da karını alsın. ama beta op o noktayı çoktan kaçırmıştır.

5- burası artık selinin undervalued olduğu zamanlara tekabül eder. op bu noktaya kadar zaten dayanamayacağı için zararını realize ederek kızı unutur. yeni alfalar için ise bu noktalar alım fırsatıdır.

teşekkürler sipirmin
Sosyal ağlarda paylaş

hatta sen daha iyisine gidince karşındaki kaybetmenin verdiği kıskançlıkla seni geri almaya çalışacak ve sen ikisine birde kayacaksın.

19-22 dönemim.

üzerimde emeği geçip şu an 2. cocuklarını doğurarak patatese dönen eski sevgililerime teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

beatifulmind said:

Açmadı, akşam geç bir saatte döndü. Sinemadaymış, telefonu çantasındaymış. Ertesi gün öğlen bir işim vardı, erken bitti ve tekrar aradım. Yine dönmedi. Birkaç saat sonra çok kullandığı facebookuna baktım ve bir resim paylaştığını, altına yapılan yorumlara cevap verdiğini gördüm. Bir saat sonra bana yazdı, "aramışsın". Aradığımı bildiği halde benden önce başkaları ile konuşmasına çok üzüldüm, aradım ve sakin bir şekilde bu duruma üzüldüğümü söyledim. Üzüldü, yüz yüze konuşalım anlatayım durumu dedi. Birkaç gün sonra buluştuk, bana beni ne kadar üzdüğünün farkında olduğunu söyledi, gözleri doldu. Bir hatam olup olmadığını sordum birkaç kez ve hatam olmadığını söyledi.

başkası var.

hani daha ne kadar kesin net yazılır bilemedim. belki somutlaşmamıştır sadece kızın aklındadır ama yerçekimi kadar net.
Sosyal ağlarda paylaş

daha iyisinin sonu yokki. her zaman daha güzel memelisi daha güzel gözlüsü daha güzel daha götlüsü var daha uyumlu karakterlisi var.

mesela şuan 2.5 yıllık ilişkim var. muhtemelen evleniriz gibi. farklı yönlerden daha iyi bir sevgilim olabilir mi ? olabilir belki. ama şuan her şey güzelken risk almaya değer mi ? bence değmez.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

daha iyisinin sonu yokki. her zaman daha güzel memelisi daha güzel gözlüsü daha güzel daha götlüsü var daha uyumlu karakterlisi var.

mesela şuan 2.5 yıllık ilişkim var. muhtemelen evleniriz gibi. farklı yönlerden daha iyi bir sevgilim olabilir mi ? olabilir belki. ama şuan her şey güzelken risk almaya değer mi ? bence değmez.

şu an 30 yaşındasın. yükümlülüklerin var elin sikinde gezmiyosun falan.

artı olarak herkesin çıkabileceği max güzellik eğrisi var zaten. hep "daha güzeli" aramak diye bir kanun teoride var, reelde davul bile dengi dengine. karşındaki de biliyo senin çan eğrini
senin onunkini bildiğin gibi. türkiyede erkeğin çan eğrisi yüksekken kızınki düşük ekstra olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

kızın eğrisi işte üniversite sonrası +2 +3 yıl içinde dramatik bir şekilde düşmeye başlıyor. hayattaki tek amacı evlenip cocuk yapmak olan bir ırktan bahsediyoruz. kimse profesorolayım hayatımı bilime adayayım, 60 yaşında radyum izotopundan öleyim gibi bir erke sahip değil. evleniyim de akşamları eşofmanı çekerek götümü tekli koltukta sülüman izlerken büyüteyim derdinde.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

tam tersi degil mi yaf
univ bittikten sonra kizlarin beklentileri daha da artiyor
evi olsun
dogru duzgun arabasi olsun
gelecek vaat eden kariyeri olsun
vs vs

ben de hicbiri yok tabii
kafa rahat sdf

nası sende hiç birisi yok. bu kadar düşürme/ düşürmeyin amk kendinizi. karşınızdaki insan da süper değil. zaten bu mantalite yüzünden acı cekiyor insan ilişkilerde ya da başlayamıyor. kim köpeksin çekmek lazım kızlara.

ben bir de anlamıyorum ya ne diyeyse bunların hepsi kızlar tarafından talep ediliyor. kariyermiş, arabaymış, evmiş, tüm hesabı erkek ödermiş vs vs.

al şimdiki sevgilim trip yapıyor çiçek miçek gönderip kutlamadım diye. yahu sen gönder? bana kitlediğin hesaplara say ya da. ayrılacam yahu bir daha da türk kızı filan işim olmaz. daha da iişim olmaz. uzak durun. lan işin kötüsü kıza "hesapları kitlemenden" yıldım diyeceğim ve bir şekilde beni suçlu çıkaracak. ona da eminim niyeyse.

@esh in dediği gibi, üzerimde emeği geçen sevgililerime teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

yekeyeke said:

Arada bir op da yazsa fena olmayacak başlığa :D.

Yazmaması normal abi. İyi kötü sevdiği bir insanla ilgili bir şeyler paylaştı şuraya. Mızraklar simitler havada uçuşuyor. Kendilerine yapılsa racon değil kafa keseriz ülen diye atarlanırlar asdf

http://galeri.uludagsozluk.com/50/hababam-sinifindaki-ahmet_59754_m.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...