Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İnternetten pc parçası alışverişi ve İade

Certhas

Öne çıkan mesajlar

bingildak said:

haklısın galiba ben hiç öyle düşünmemiştim.

ee bundan sonra ekran kartına para vermem ya. iyi oldu öğrendiğim. paylaşım için teşekkürler. şimdi 1080 siparişi veriyorum, 10. gün ikincisinin siparişini veririm. ilkini paketine koyar geri iade ederim caydım diye sonra zaten ikincisi gelmiş olacak böyle devam ederim. yıllarca enayi gibi para verdik lan işe bak. yasaya sırtımızı dayasak aslında olay çok basitmiş.

abi şunu yapmayacağını biliyorsun sen de.

bir şey yasayla düzenlenmişse bunu yapabilirsin. vaktin bu kadar değersizse, evet bunu da yapabilirsin.

amerika'da mesela yapıyorlar bunu. Gidip 2 ay ps kullanıp sonra iade ediyor. bisiklet alıp anasını ağlatıp iade ediyor falan filan.
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

bingildak said:

haklısın galiba ben hiç öyle düşünmemiştim.

ee bundan sonra ekran kartına para vermem ya. iyi oldu öğrendiğim. paylaşım için teşekkürler. şimdi 1080 siparişi veriyorum, 10. gün ikincisinin siparişini veririm. ilkini paketine koyar geri iade ederim caydım diye sonra zaten ikincisi gelmiş olacak böyle devam ederim. yıllarca enayi gibi para verdik lan işe bak. yasaya sırtımızı dayasak aslında olay çok basitmiş.

abi şunu yapmayacağını biliyorsun sen de.

bir şey yasayla düzenlenmişse bunu yapabilirsin. vaktin bu kadar değersizse, evet bunu da yapabilirsin.

amerika'da mesela yapıyorlar bunu. Gidip 2 ay ps kullanıp sonra iade ediyor. bisiklet alıp anasını ağlatıp iade ediyor falan filan.

1 tuşla satın alıyorsun, kapına kadar geliyor. iade ederken kapından gelip teslim alıyorlar. kargo bedava. uğraşmayı gerektiren bir durum yok ki. müşterinin konforu için her şey. yasayı da büyük ihtimal bunu düşünerek yapmışlardır.
Sosyal ağlarda paylaş

bu dediğini işte bir kaç sayfa önce yazdım. bunu yapan tipler gerçekten var. ha 1 olur 2 olur 3 de aynı adrese siparişten v.s bir şeyde kıllanırlar ve kendi testleri yerine distribütörüne yollarlar ürünü. Oradaki testte kartın kötüye kullanıldığını anlarlar. İade talebi gerçekleşmez sende macera uğruna 4k parandan olmuş olursun.

özellikle wifi tabletlerde de çok yapıyorlar bunu. Sim kart özelliği olmadığı için yine çok keyfi iade edebiliyorlar. adam 30 gün falan bir air bir galaxy tablet kullanıyor iade ediyor. Kötüye kullanımda çok. Dedim ya size konusunu bulurum birazdan, ssd leri bile şartsız iade aldıkları için (HB den bahsediyorum) kaç defa kullanılmış ürün başka müşterilere gitti. Biraz pc bilgisi olan kişide kullanılmış ürün olduğunu rahatça anlayıp ifşa etti zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

samsung monitörü açtım, kullandım 2 gün, geri yolladım cayma hakkıyla. ambalajları, koruyucu folyosu filan herşeyi söküktü adamlara öyle gitti. eksiksiz geri gitti ama içeriği.

şu olay ilginç gerçekten işte. ben monitör alsam mesela, seninkini bana yollasalar, koruyucu folyosuz falan olarak, kafalarına atarım lan.
Sosyal ağlarda paylaş

evet, ben de aynısını yaparım şahsen. onu bir daha online satabileceklerini sanmıyorum zaten, değeri düşük olarak birine verebilirler şayet samsung fabrikaya geri yollanmıyorsa defolu diye.

gaben bile oyunu 2 saat / 2 hafta içinde geri alıyor, bıngıldak neden yadırgadı bu kadar anlamadım lol.
Sosyal ağlarda paylaş

o zaman doğru izah edemedim, o köpükümsü yumuşak şeye sararak yolladım tabii, öküz değilim de üstündeki yapışkan saydam şeyleri çıkarmıştım, geri yapışacak şeyler değiller malum. onları da kutuya koydum ama. eksik yoktu da herşeyi çıkarılmıştı çıkabilen ambalajından.

ölü piksel ihtimali aklıma bile gelmedi tarayıcı açıp beyaz ekrana bakana kadar çünkü aldığım üçüncü lcd monitördü ve ilk defa ölü piksel gördüm.

hatta 2 gün kullanma nedenim de alışmaya çalışmam ve çözüm aramamdı ama ekranın tam ortasında, alışılabilecek gibi değildi yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Normalde iade olması gerekir ama yerine oturmamış bir sistem var şu anda alışverişlerde. Vatan pc gibi yerler iade aldığı şeyleri paketleyip geri satıyor. Geçen paketi yırtılarak açılan bir ürün görmüştüm satılan. Yırtık paketi birleştirip plastik kelepçe takıp geri satışa koymuşlar. Hem açılmış bir ürün almak istemez insan hem de iade hakkının olmasını ister. İki ucu boklu değnek.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...