Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hasbro'nun mükemmel yılbaşı reklamı

Chastor

Öne çıkan mesajlar

Esh said:

Sonra da dusunelim neden BANNED commercial diye.

Reklamda ironi yapmakla reklamin ironiyi sana sokmasi arasindaki farki anlamiyomusuz meger

Hah tamam abi hiçbir argümana gerek yok, ben böyle bigot bir duruşa laf anlatamam zaten.

"BENİM DEGERLERİME UYMUYOR, SANSÜR."

Bu duruşdaki insana böyle toplum yakısır, kusura bakmayın. Puritanlıgın tadını cıkarmaya devam. Hala "İÇİNDE TECAVÜZ ANALOJİSİ VAR, OHA ÇÜŞ İGRENC."ten öte tek bir argüman yok 10 küsür sayfada.

Yok toplum onu böyle çıkarır da, çoktan normalleşmiş tavır için normalleşir de bir ton zırva ama hala ana sentiment "hassasiyet" kisvesi altında puritanlık.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi sen niye bu kadar saldirma ihtiyaci duyuyosun ki ben onu cozemedim.

Anan baban mi cekti abi reklami. Ajansin sahipleri mi? Nedir yani?

Savundugun noktalar bana gore yanlis, nasil olmasi gerektigini de anlattim hala yok puritan yok sosyal medya savascisi bilmemne.

Hayir o klise tiplerden de degilim yani feministinden kardes turkulerine kadar her yere laf sokmuslugum ayar vermisligim vardir. Ama bu konuda oyle bir "ehehe cok hakli reklam" diyemedim. Demek ki birileri daha diyememis ki reklami cat diye kaldirdilar. 1 hafta falan da tartisilmadi, 12 saat surdu hatayi anlamalari demek ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu yazdıgınla

said:
Demek ki birileri daha diyememis ki reklami cat diye kaldirdilar. 1 hafta falan da tartisilmadi, 12 saat surdu hatayi anlamalari demek ki.

şunun arasında herhangi bir korelasyon yok öncelikle.

Ve böyle şeylerin prodüksüyonu haftalar, bazen aylar sürebiliyor. Ama evet planlarken, casting'i yaparken, grafikleri hazırlarken değil, koyduktan 12 saat sonra farketmişler oha biz napıyoruz diye.

Abi lütfen genç de değilsiniz böyle şapşal muammelesi yaptırmayın kendinize yazarken utanıyorum artık.
Sosyal ağlarda paylaş

belki de yenisini yapacaklar

mesela gece klübünden kiz arkadaslari ile çikan kiz taksi çagiriyor. taksiciye ev tarifi veriyor. taksici müsterisini orman yolundan götürürken taksicinin yüzüne zoomluyoruz. pis pis biyigini sivazliyor. hizli çekimle taksinin saatini çekiyoruz. 15 dakika fastforward geçiyor. sonra kiz tek parça evine birakiliyor. eve girdiginde kiz kardesi gülerek zaasbro oynuyor. eve gelen kiz cüzdani koltuga firlatiyor ve içinin bos oldugunu görüyoruz. cüzdandan zoom out yapilirken ekranda PAY LESS yaziyor.

soundtrack de girls just wanna have fun

olabilir yani bence güzel oldu
Sosyal ağlarda paylaş

kaldırılma sebebi vermek istedikleri mesajla alakalı değildir zaten, muhtemelen linç edilme korkusuyla kaldırmışlardır insanların ilk tepkilerini gördüklerinde.

reklamda ister istemez genelleme yapınca, reklamdaki gibi puştluk yapmayan adam kendince haklı olarak, yapan adam da anasının verdiği tüm pişkinlikle yapmıyormuş ayağına seni linç etmeye kalkar çünkü; zararlı yine sen olursun sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi çirkin bir niyet çıkarmak için deconstruct etmeye kalktılar da şu an quark'larındayız ve hala bana reklamda ahlaki olarak çirkin ne var söylenebilmiş değil, sabırsızlıkla beklemedeyim, 10 sayfadır bekliyorum reklamın şusu ahlaksız, şu imasında kötü niyet var denebilsin çekicem elimi.

bajazet said:

belki de yenisini yapacaklar

mesela gece klübünden kiz arkadaslari ile çikan kiz taksi çagiriyor. taksiciye ev tarifi veriyor. taksici müsterisini orman yolundan götürürken taksicinin yüzüne zoomluyoruz. pis pis biyigini sivazliyor. hizli çekimle taksinin saatini çekiyoruz. 15 dakika fastforward geçiyor. sonra kiz tek parça evine birakiliyor. eve girdiginde kiz kardesi gülerek zaasbro oynuyor. eve gelen kiz cüzdani koltuga firlatiyor ve içinin bos oldugunu görüyoruz. cüzdandan zoom out yapilirken ekranda PAY LESS yaziyor.

soundtrack de girls just wanna have fun

Ne tema ne narrative ne de moral of the story tutuyor. Tamam herkes benim gibi fictioncı, edebiyat düşkünü olmayabilir de gerçekten zekice birşey yazdıgını düşünüyor olman endişe ettirdi.
Sosyal ağlarda paylaş

xunn ben postlarını çok seviyorum ama anlamayınca anlamıyorsun abi. kitleler senin seviyende ironi anlamaz. sunulan facti de kendi tabiatlarında onaylama olarak görürler.

hikâyenin başında da yenisini demişim. atlamışsın sanırım. benden bu kadar, galiba yeterince zekâya sahip değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

linc edilmekten korkuyosan neden boyle bi reklami onayladin abi? yani kim nasil konustu da cekmeye karar verdiler. ortak bi akil tutulmasi yasanmis. muhtemelen ceo falan izleyince "evladim siz salak misiniz" diyip fisini kesmis iste.

ama ajansi bulamadim ben, terminal mi degil mi ceken kim bilmiyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ironi

http://futureisfiction.com/blog/wp-content/uploads/2013/11/thatssotrue_3749_1331166173.gif

bajazet said:

xunn ben postlarını çok seviyorum ama anlamayınca anlamıyorsun abi. kitleler senin seviyende ironi anlamaz. sunulan facti de kendi tabiatlarında onaylama olarak görürler.

hikâyenin başında da yenisini demişim. atlamışsın sanırım. benden bu kadar, galiba yeterince zekâya sahip değilim.

Abi kitlelere aptal gibi davrandıgın sürece aptal olur abi. O reklamın düz türk halkı tarafından izlenip mevzunun sempatik geleceğine de katılmıyorum. Hala milli consensus tecavüzün çirkin oldugu yönünde ve reklamda çok negatif bir ışıkta yansıtılıyor karakterler, herhangi bir sempatiklik yok yani mevzuda.

Ve yüzde yüz haklı olsan da hala konustugumuz şeyin o kadar dısında birşeyden bahsediyorsun ki, hala cevap bekliyorum illa c/p'lettireceksiniz.

said:
Abi çirkin bir niyet çıkarmak için deconstruct etmeye kalktılar da şu an quark'larındayız ve hala bana reklamda ahlaki olarak çirkin ne var söylenebilmiş değil, sabırsızlıkla beklemedeyim, 10 sayfadır bekliyorum reklamın şusu ahlaksız, şu imasında kötü niyet var denebilsin çekicem elimi.

Şuna cevap bekliyorum abi, çünkü ilk pozisyonunuz buydu, sonra adamlar kaldırmış demek ki onlar da çirkin buluyor, peki böyle bir reklamı çekmek oyuncak firmasına mı düştü. Sürekli değişiyor stance.

https://en.wikipedia.org/wiki/Moving_the_goalposts
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...