Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hasbro'nun mükemmel yılbaşı reklamı

Chastor

Öne çıkan mesajlar

Fistan said:

xunn said:

Bana su saniyede, şu şekilde veya şu sekansta tecavüz negatif bir ısıkla yansıtılmıyor diye göstersen tartışma kök saldıgı yerden sökülecek de beklemedeyim işte.

Bagajet'e de sordum hala arazi.

daha önce tecavüz etmişler ve hala cezalarını almamışlar yeni kurbanlarını bekliyorlar
al sana istediğin negatif bi ışıkla yansıtılmayan kısım

Anne balık yagı mı icirmedi, tecavüz esnafın adam kazıklamasının ahlaki paraleli olarak yansılıtıyor olabilir, literal olarak alıp gerçekten cinsel bir act geçiyormuş gibi yaslayamazsın sahte hassasiyetini.
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

1-Bunu senin yansıttıgın kadar brutal işlemiyor, stilize olmasının avantajı bu. Ve söyledigi şey dogru abi, adamı dogru söyledigi için ahlaksız ilan ediyorsun ne garip bir kafa anlayamıyorum. Yılbasında dısarda olanı esnaf düdüklüyor mu düdüklemiyor mu? Düdüklüyor. Tecavüzle paralel mi yapılan şey cüzdanına? Evet.

2- Yok böyle bir hiçbir yerinde reklamın, aksine adamlar böyle, çıkmayın dısarı, onlar yerine bize para kazandırın.

tartismanin esas noktasi olan soyleme seklini gectim, orada anlasamayacagiz zaten. fakat soyledigi hersey dogru derken? durust taksici su reklama isyan etmeyecek mi ya da fiyatlari normal olan restoran? butun eglence sektorunu asagilayan tavir dayatma degil de nedir abi?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
bu arada çok zekisiniz, reklamdaki tecavuz figurlerinin yılbaşı gecesi kazıklanmayı anlattığını anlamışsınız

said:
daha önce tecavüz etmişler ve hala cezalarını almamışlar yeni kurbanlarını bekliyorlar

Cognitive dissonance'la yaşamak zor olsa gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

xunn said:

1-Bunu senin yansıttıgın kadar brutal işlemiyor, stilize olmasının avantajı bu. Ve söyledigi şey dogru abi, adamı dogru söyledigi için ahlaksız ilan ediyorsun ne garip bir kafa anlayamıyorum. Yılbasında dısarda olanı esnaf düdüklüyor mu düdüklemiyor mu? Düdüklüyor. Tecavüzle paralel mi yapılan şey cüzdanına? Evet.

2- Yok böyle bir hiçbir yerinde reklamın, aksine adamlar böyle, çıkmayın dısarı, onlar yerine bize para kazandırın.

tartismanin esas noktasi olan soyleme seklini gectim, orada anlasamayacagiz zaten. fakat soyledigi hersey dogru derken? durust taksici su reklama isyan etmeyecek mi ya da fiyatlari normal olan restoran? butun eglence sektorunu asagilayan tavir dayatma degil de nedir abi?

Abi 28 yasındayım, hayatımda hiçbir yılbasında düdüklenmedigim hatırlamıyorum. Kültürel olarak yılbasında adama geçirmek "okey" gibi bir mentalite var, gerçekle paralel olan şey bu. Reklam esnafı yılın 365 günü böyle yansıtıyor olsa kesinlikle haklısın ama.

Ama tekrar unuttugun nokta işin mizahi yaklasımı, birçok şeyi tolere edilebilir kılan birşey mizah, çok extreme şeylerden kendini geri çekerek bakabilmeni ve gülebilmeni saglayabilen birşey. Unutmamak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

zaten annen balık yağı vermedi mi diyen birinden bu kadar bi sonuç çıkardı şaşırtmadı
2 gündür tecavüzü cüzdana yapıyolar arkadaş diye anlatmaya çalışıyorlarmış meğer
bende daha fazlasını sanmıştım lol

said:
İki alıntıdaki önermelerin çelişkisini farkede kadar tenefüse çıkmak yok.

Bu gidişle etüde kalacaksın afacan.
Sosyal ağlarda paylaş

said:

said:
bu arada çok zekisiniz, reklamdaki tecavuz figurlerinin yılbaşı gecesi kazıklanmayı anlattığını anlamışsınız

Kaşıkla agzına verirsem ögrenemeyeceksin o yüzden ipucu veriyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

ya durumun eşte farkında işte de laga luga yapıyor afedersiniz

ben yilbasinda sokaga cikmayali kac sene oluyor hatirlamiyorum da, cikmamamdaki sebep beni skecekleri olmalari degil -ki burada kendimi siktirmem- demiyorum ama cikacak olsam gardimi alirim. skilip zevk almaya bakmam yani.

ote yandan evde takilmak daha cok hosuma gidiyor. es dost bilmemne.

hani adam 28 yasinda ve her yilbasinda sokaga cikip skilmis ve zevk almissa bunu bilemem tabi. bu davranis bicimi nasil bir psikoloji iceriyor onu da bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ama soru;

said:
Bana su saniyede, şu şekilde veya şu sekansta tecavüz negatif bir ısıkla yansıtılmıyor diye göstersen tartışma kök saldıgı yerden sökülecek de beklemedeyim işte.

Konuştugumuz şey adam kazıklamanın çirkinliği değil, geri pedal denemen mental fakültelerin gibi zayıf.

Ve diyelim ki öyle, hala reklam bu insanları yeriyor. Yanlarına kalıyor olması reklamın bu insanları çirkin bir ısıkla boyamış oldugu gerçekligini degistirmiyor.

Otur sıfır.
Sosyal ağlarda paylaş

Hee orda o cevap orda, reklam bütün süresini çirkin insanların çirkin tavrını sergilesin adam "Abi reklamda adamlar daha önce de tecavüz etmişler(soru bu değil, soru literally tecavüzün pozitif bi ısıkla yansıtıldıgı yeri soruyor ama mental jimnastikle goalpostları itmeye calısıyoruz), yanlarına kalmış, demek ki reklam bunu teşvik ediyor."

Gerçekten kendini rezil etme lütfen daha fazla.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...