Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ios'u terk edip Androide geçtim

sostizm

Öne çıkan mesajlar

androidde her şeyi kurmanın sonu yok ona da dikkat et. millet appledan dönünce böyle gelen özgürlükle kendilerini dağıtabiliyorlar. apple, android olayı biraz konsol, pc gibi. pc'deki özgürlüğün bokunu çıkarsan stabilite ve performans kaybı yaşarsın. ondan kişiselleştirme, ufak tweakler falan güzel ama ileri kullanıcı değilsen rom işlerine falan hiç girme. nova launcher dediğin şeye 10 lira verdiğinde aklına gelen her türlü customization ı sana stabilite ve performans kaybı yaşatmadan yaptırıyor (hatta performans artıyor).
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

nova baya uberalles

o ney?

bi de t9 dialing var hacı android'de. samsung'da var en azından. diğerlerinde var mı bilmiyorum da milletin içinde yapınca witchcraft gibi baktıkları için yok diye tahmin ediyorum (halbüse çok teknolojik bir şey değil). günde yüzlerce bin telefon görüşmesi yapıyorsan hayat kurtarıyor (tu)(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

launcher. fıstık gibi telefon lan note 5 amma bikbik etmişsiniz. gerge de her zamanki sony.s.s.s triplerine bağlamış. xperia xa ultra dediğin telefon dünyanın en ara modeli falan herhalde. update'i bırak seneye jelly bean'e geri döndürürler onu.

cyanogen'le falan uğraşmak da gereksiz böyle bir telefon için, sonra kanuni'nin diline düşersiniz
Sosyal ağlarda paylaş

Cokomantis said:

bingildak said:

nova baya uberalles

o ney?

bi de t9 dialing var hacı android'de. samsung'da var en azından. diğerlerinde var mı bilmiyorum da milletin içinde yapınca witchcraft gibi baktıkları için yok diye tahmin ediyorum (halbüse çok teknolojik bir şey değil). günde yüzlerce bin telefon görüşmesi yapıyorsan hayat kurtarıyor (tu)(tu)

launcher abi

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.launcher.prime&hl=tr
Sosyal ağlarda paylaş

mantiken iki sistem arasinda gecis yaparken ozellikle ios dan androide gecerken flagship secmek gerekiyor cunku iosdaki telefonlar genelde ust duzey hep.. zaten yilda bir cikariyor adamlar.

g5 htc one, edge vs gibi. alet olarak dusuk levele gecersen ister istemez android amma kotuymus deniyor. yoksa ikiside ayni terane :)

ama ios un app kaliteleri ve optimizasyonlari bambaska malesef. bunun nedeni de telefon belli sistem belli, 500 cesit alet yok etrafta.
Sosyal ağlarda paylaş

Amdroidin en kötü yanı masaüstü gibi simgeli arayüz kullanması. telefon için yapılmış en kullanışlı arayüz windows phone arayüzü. Onuda androidde yapan başarılı uygulamalar var. Ben 3-4 yıl önce launcher8 yükledim daha hiç dokunma ihtiyacı duymadım bi daha arayüze.
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

note 5 in tipkisinin aynisi s6 edge+ var bende bir senedir, 4s den gectiydim bende. babaanne duzeyinin otesinde teknolojiden anlayinca ve az setup icin ugrasinca sifir sorun calisiyor

en elzem app package disabler pro, baya bi copluk programi yok edebiliyorsun bunla, bloatware i sifira indirmek 5-6dk max

greenify yukle, onlada gerekli ayari yapip auto hibernate hedesini yaptimi ram sorunu kokunden cozuluyor. facebookun bloat otesi appi ve messenger calismasina ragmen %60 larda ram kullanimi, ilk aldigimda saka gibi 83 lerdeydi :D

bu ikisi disinda adguard cok sahane birsey, premiumunu aldim hem pc hem androidde adleri sifira indirdi. uygulama icin appleri bile blokliyor ki androidde en sinir oldugum seydi ios dan gectikten sonra

google in yazilimlarini ben sevmiyorum, cloud isini one drive ile cozdum. windows ile beraber sahane iyi calisiyor ki daha iki gun once one drive gene bisiler daha hediye etti ehueh, 105gb mi ne storage samsung kampanyasi ile, resmi cekiyorum hani masaustundek ionedrive folderi aciyorum hoop atmis bile :D

zengin degilsen ve klozet kapagini bile adamlardan almiyorsan apple pismanlikmis asil onu anladim 1 sene android kullandiktan sonra :P

sakasini gectim s6 edge+ ile note5 samsungun uzun suredir sorusnzu ve duzgun cikardigi nadir telefonlar olabilir, s6 ile edgede isinma ve ram sorunu var, s7 lerin ekran cok kucuk kaliyor

note7 ye hic girmeyelim :D

Simdi ben bayadir default s7 edge kullaniyorum. Disabler ile neleri disable etmem lazim birileri aciklayabilir mi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...