Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

AMD Zen İşlemciler

KillJoy

Öne çıkan mesajlar

Artariel said:

GONDARCENGIZ said:

https://www.amazon.com/gp/product/B0143UM4TC/ref=ox_sc_sfl_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=ATVPDKIKX0DER

şunu alsam mı karar veremedim,534 liraya geliyo bonus kartla alınca amazona özel 50 lira indirim veriyo 30 nisana kadar.

ryzen la birlikte 3200 de çalışırmı bu şimdi,samsung b-die ram

Tested Latency: 16-18-18-36 denmiş

gidipte 700-900 lira hiç veresim yok ram e :(

Attigin samsung die olmayabilir. 3200 cl14 banko samsung oluyor, 3600 cl15 veya 16 samsung. Aldigim trident ramleri takip biostan manuel olarak 15-15-15-35 1.35v ayarladim 3200de tak diye calisti ugrastirmadan

abi çoğu kişi çalışıyo yazmış 3200 de, biride şöyle bişey yazmış

said:
The Corsair CMK16GX4M2B3200C16 VERSION 5.39 [16-18-18-36 @ 1.35v] is NOT a Samsung B-Die, it's SK Hynix and will NOT clock above 2666mhz on an Asus Crosshair VI Hero on not only my board but also a friend who bought the exact same setup, the CORSAIR CMK16GX4M2B3200C16 ver4.31 16-18-18-36 @ 1.35V however IS a Samsung B-Die and will behave as expected.

şimdi bakıyorumda hiç biyerde ver 5.39 veya 4.31 diye bişey geçmiyo satılan sitelerde,amazona sordum canlı yardıma south parka bağladık

"HAVE I ANSWERED YOUR QUESTIONS SATISFACTORILY AND OFFERED GOOD CUSTOMER SERVICE?"

kimse bilmiyo hangi veriyosonu sattıklarını lul,ramin üstünde yazıyo heralde kutuda yazanları söyleyip durdular

milletin yazıklarına baktım amazonda bazısı demiş 2933 çalışıyo,bazısı demiş 3200 de çalıştırdım ama 2-3 saat sonra reset attı diye

illa 750 lira gömcez galiba şu g-skill ram e garantiye almak için galiba
Sosyal ağlarda paylaş

jonq said:

Çok detaya giremeyeğim şu an akşama belki yazarım ama şu an F/P olarak toplanabilecek AMD sistemde şunlar olmalı.

AMD Ryzen 5 1600X
MSI B350 TOMAHAWK Anakart
GSKILL 16GB (2x8GB) FlareX Ram

+4GHZ'da kullanılırsa kullanıcı o anakartı 2 yılda eline alır gibi geliyor bana. B350 VRM sıcaklıkları fazla. Sonu X'li model almışken X370'de almak lazım bence tabi 1500X meclisten dışarı yada daha kaliteli bir model bulun.

1600X bence en F/P değil bu konuda ki bir önceki mesajımda da yazmıştım. Mid oyuncu için 1700 ile 1600X arasında kalınır hatta 1600X 200mhz fazla hız nedeniyle 3-5 fps daha fazla verebilir. Oyuncular açısından bir tercih olabilir. 1600 ise parası 1700'e yetmeyen için F/P. 1500X ise tablolarda en tepede. Sanki 4 Way SLI yapacakmış gibi R7 1700 istiyorum bende almışken 8/16'yı bir deneyimleyelim istiyorum ama 1600X ile 1700 kararını net vermedim daha Rotweiler bir getirse kapacağım hemen. 8-)
Sosyal ağlarda paylaş

bi de ben galiba 1700 yerine 1600 alıp bu senelik işlemci defterini kapatıcam gibi. bugün biraz araştırdım da performans olarak oyunlarda bir tık öndeyken diğer testlerde hafif geride olması hiç de gözümde büyümedi.

varsın renderım 20 saniye sürceğine 25 saniye sürsün.

1-2 haftaya da işlemci işini netleştiricem. ama şimdilik 1600 daha bir göz kırpıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ama cidden bu seferde Taichi niye aldın ya. Benim kafamda işlemci fiyatı neyse anakart onun 2/3'nü geçmemeli asfsafad. Ha dersin 2020'ye kadar kullanacağım ondan ama görüntü revizyon geleceği yönünde bir çok sorun var çözülür çözülmez o ayrı ama Taichi 1.2 mi gelir Taichi 2 mi gelir artık bilemiyorum 8-) Diğer markalar içinde geçerli bu bazısı sadece HDMI girişi ekler bazısı komple tasarımı değiştirir. Bence Asus, Ryzen satışları iyi gidecekse o tasarımları ileride bir elden geçirir.
Sosyal ağlarda paylaş

anakartın kozmetik özellikleri ve ekstra hdmi dvi vb. şeyleri beni çok ilgilendirmiyor.

kafamdaki fikir 1600 ile bu seneyi geçiştirip seneye gelecek yeni zenlerin performansına göre sıçrama yapmak. sonuçta bu taichi ile en az 3 yıl daha yeni gelecek cpulardan maks performans alacağım.
de işte tam net değil henüz. 1700 ler bi indirime girerse acımam alırım tabi.
100-200 lira arası indirim sevindirir. mayısın başına kadar cpu almayacağım ve 1 ay içerisinde bekliyorum bi indirim zaten hayırlısı :p
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı mimari içinde CPU'lar pek performans sıçraması yapamıyor. Zen 2 daha rafine edilmiş hali olur. Zen'in tercih yaparken zorlayan sıkıntısı OC olmaması. 1600x şöyle 4.3'ü falan görseydi koşa koşa alırdım 6/12 ile 8/16+4mb cache arasında ev kullanıcısı için ghz kadar önemli fark yok en azından Zen içerisinde. Ama şimdi bakıyorum cepte 7700k almaya yetecek para da var almışken 8/16 alayım diyorum sonuçta bunlar sene başında 1000$ işlemcilerin olayıydı oyunda az geri kalalım çok sorun değil AMD bizi yarı yolda bırakıp üzmesin sadece.

Rotweiler bir güzellik yapar belki 8-) Mesaj atıyorum ama net bir cevap alamadım. Kendi konusunda isim vermeden serzenişte bulunmuştu ürün alıpta fazla rahatsız edenler olmuş ama yeni konu ve zenler gelecek demişti.
Sosyal ağlarda paylaş

sanssizsansli said:

bi de ben galiba 1700 yerine 1600 alıp bu senelik işlemci defterini kapatıcam gibi. bugün biraz araştırdım da performans olarak oyunlarda bir tık öndeyken diğer testlerde hafif geride olması hiç de gözümde büyümedi.

varsın renderım 20 saniye sürceğine 25 saniye sürsün.

1-2 haftaya da işlemci işini netleştiricem. ama şimdilik 1600 daha bir göz kırpıyor.

bende şunu alim diyorum, 980 tl e satan yerde varken hazır,500 de anakarta gömcem, r7 1700 fiyatına anakartla beraber 6/12 işlemci yeter gibi geliyo, 3.9 da rahat çalışıyomuş stok fanla

r2 ler gelip 4.5 ghz olursa 1600 leri çokta zarar etmeden satıp r2 upgrade yapılabilir 2 sene içersinde
Sosyal ağlarda paylaş

Daha 4 adam akıllı olmuyor ki 4.5 olsun. Sanırım güvenli voltaj 1.375V herkes bunun üstüne çıkıyor. Zen 2'de enteresan bir beklenti olmuş +200mhz ileri gider bir seri sonra bir kere daha bir kere daha. Burada da acabalar dolu tabi. Bu kadar çok çekirdek o kadar ghz de ne kadar güç çeker? 3,9'da 200W'nin üstünde. Özellikle 570/580'i de gördükten sonra 1 sene sonra çıkacaksa Zen 2'nin ne olacağı gözüküyor gibi. 1 sene de çıkacağı da meçhul.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...