Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oyun Tavsiye Ediyoruz (Casual & Beginner)

bingildak

Öne çıkan mesajlar

önceden bunu çiftler için olanını yapmıştık https://forum.paticik.com/read.php?35,6614918,6614952#msg-6614952

şimdi solo, beginner seviyesinde, kadın oyuncu için yapalım

evde sürekli oyun oynuyorum diye hatunun ilgisini çekiyor, sabah mesaj atmış ben de tek başıma bir şeyler oynamak istiyorum böyle hikayesi güzel bir şeyler önerebilir misin diye.

ben kafamda aşağı yukarı bir filtre çıkarttım, siz üstüne inşa edersiniz.

1) derin gameplay olmaması gerekiyor. inventory, talent sistemi, karakter inşa etme ıvır zıvır şeyler başlangıç seviyesinde baya soğutur gibime geliyor. casual bir deneyim arayışı var sonuçta, fazla detayı biz ne kadar arasak da yeni oyuncuyu boğar.

2) eğlenceli gameplay süreklilik sağlamak için bence gerekli. rutine binen ve aynı şeyi bir milyon kere öldürdüğün tekrar ettiğin şeyler bence casual beginner için kaçınılmalı.

3) hikaye odaklı - düzgün ve inanılabilir karakter içeren, sürükleyici, oyuncunun oyundaki karakterlerle bağdaşabildiği. tercihen side kick tarzı karakterin olduğu.

4) open world olmayan. bu konsept casual beginner a uygun değil bence. biraz hand holding olması gerekiyor gibime geliyor.

5) patriarch/alpha olmayan bir point of view. erkek kesim ne kadar alpha karakterleri sevse de çoğu kadın sevmiyor. kadın veya ılımlı erkek protagonist sürükleyiciliği arttırır gibime geliyor.

bunların ışığında düşününce mesela en yenilerden witcher geliyor aklıma ama itemizationdır, geralttır, karı kız seçmedir kadına çok hitap etmez gibime geliyor.

belki mass effect 3 gibi bir şey daha iyi olabilir başlangıç seviyesinde?

onun dışında klasikler bastion, transistor falan geliyor aklıma. transistorden benim yüzümden nefret etti, hastasıyım çünkü. sürekli transistor ost çalışıyor, ps'de theme, oyununu aylarca beraber oynadık falan protagonist'ın sesinden bile tiksindi tihihihi. bastion da görsel olarak biraz zayıf kalıyor.

trine falan oynadık, seviyor ediyor ama onları da solo oynamaz. coop themeleri geçelim ondan.

last of us sanırım tam olarak aradığımız şey. hani düşünürken buna yakın şeyler düşünebiliriz. belki walking dead gibi seriler eğlenceli olabilir?

tavsiyelerini bekliyorum yiğitler.
Sosyal ağlarda paylaş

Hikaye odaklı ve rpg gibi inventory cart curt içermeyen oyun dediğinde aklıma casual adventure oyunları ve bastion gibi şeyler geliyor.

Böyle Journey, Brothers: A Tale of Two Sons gibi ilerledikçe bir hikaye veren oyunlarla ilgilenir mi?

İlgilenmezse konsepti baştan belli olan Telltales oyunlarıyla ilgilenebilir belki.

edit: içinde silah olsun dersen max payne ve darkness 2 gibi duf duf şeyler deneyebilirsiniz. Onların biraz ilerisi yeni tomb raiderlar içlerinde hafif crafting falan var ama kadın başrol falan diye belki daha çok sevebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Telltales oyunlarını ben hiç oynamadım ama genel olarak biliyorum büyük ihtimal ilgisini çekecektir diye düşünüyorum, denerim kesin.

rpg olmak zorunda değil, düzgün hikaye olsun yeterli, derin bir hikaye olmak zorunda değil.

last of us daki karakter derinliği inanılmaz mesela. öyle bir şeyler gerekiyor ki gameplay'ı da baya iyi.

tomb raider bence olabilir. ona da bir bakayım ucuza bulabilirsem.

hl2 olmaz abi.

ps4 ve pc var 2 tane. onları baz alın plix.
Sosyal ağlarda paylaş

heavy rain'i ben başka bir oyun sanıyormuşum 8bit bir şey vardı rainli hahah o kadar zamandır indirimde görüp almadım anasını satayım. keşke alsaymışım. bunu da ekledim.

uncharted için indirim bekliyorum ya, dediğin gibi last of us la birlikte en güzel gidecek oyunlardan biri de işte en son 50 dolar falandı.
Sosyal ağlarda paylaş

mass effectlere ne diyorsunuz? fps seviyor duf duf duf hikayesi falan sarar mı acaba?

life is strange'ın ileri episodelarına baya iyi diyorlardı değil mi?

ha bi de benim hatun çok korkuyor ya oyunlarda. bildiğin yaşıyor yani oyunu. mesela tomb raiderda korkmuştu. hani ben oyunu oynamadım neyden korktu bilmiyorum da öyle bir şey var. dark souls oynasa ölür büyük ihtimal.
Sosyal ağlarda paylaş

Bizden ornek vereyim, sunlari baya oynadi:

- Last of us (sonunda agladi)
- Until Dawn (bunun butun sonlarini gorucem diye 5 kere falan bitirdi, yine de goremedi)
- Rayman (bunu da kendi kiras gibi tum bolumleri 3 yildizla bitircem diye bayaaa bi oynadi)
- Walking Dead (telltale, diziyi de seviyo ama)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...