Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

EuroLeague Final Four 2016

Peregrin

Öne çıkan mesajlar

Hakemler maçın kaderini değiştirecek 3 tane yanlış kararı maçın artık son 3 dakikası içerisinde OT sırasında verdi mi vermedi mi?

İsterse maç boyunca CKSA küfür etmiş olsun eyyamcılıkla kupa verilmez. İsterse fener 100 sayı önde olsun , öyle hak geçmesin diye karşıya karar çalınmaz.

Bu adam maçın son 3 dakikasında 3 tane kritik hatalı karar verdi. Düşürülen adama ayakla oynama , backcourt violation ve haksız bir faul kararı vererek maçı direk buyrun CSKA takımı sizin olsun bu kupa diyerek sattı.
Sosyal ağlarda paylaş

20 senedir başta nba ama genel olarak basketle haşır neşir biri olarak şunu çok net söyleyebilirim ki, murat murathanoğlu basketboldan iyi anlasa da, hakem konusunda malın önde gidenidir.

her türlü türk takımının maçında böyledir, hele fenerbahçe maçlarında iyice boku çıkar çünkü çok iyi bir fenerlidir. maçın başında 1 pozisyon olur, maçın bitmesine 5 saniye kala hala "o faul ilk saniyede verilseydi, şu anda burada olmayacaktık." der. çünkü maldır işte.

ulan basketbol bu basketbol, futbol gibi bi penaltı atıp maçı kazanmıyorsun, 150 tane pozisyon oluyor maçta telafi edebileceğin. bu yüzden güzel spor zaten. basketbolda en kritik anlar son 3-4 dakika. çünkü orada verilen ters kararların dönüşü olmuyor.

kısacası basketboldan çok da anlamayan kesim onun gazıyla şimdi "hakem bizi katletti, o hakemin ebesini bellemek lazım" falan moduna girecek. ama maçın genelinde çok güzel yönetti hakemler. 2-3 pozisyonda çok saçma şeyler çaldılar fenerbahçe aleyhine. özellikle sonda tam yarısahada müthiş 2'li sıkıştırmıştı fenerliler teodosic'i. orada saçma bi faul çaldı hakem. ama bitmişti zaten maç o noktada, o maçı bitirmedi yani.

mesela sloukas'ın bi pozisyonu vardı topu yarı sahaya taşırken çarpıştı rakiple düştü. orada ilk başta faul gibi gelmişti. tekrarda gördük ki müdahale arkadan falan değil. sloukas gayet sağa doğru dribbling yapıp rakibine çarpıyor, kontağı sağlayan o. faul falan yok, çok doğru karardı mesela o.

falanlar filanlar.

2 saniye kala muhteşem savunma yaptıktan sonra o ribaundu vermeseler, şu anda çok farklı bir modda olacaktı buralar. hatta gs'li olan ben şu anda foruma yazmıyor, eve dönmemiş ve dışarda kutluyor olacaktım muhtemelen.
Sosyal ağlarda paylaş

İyi de maç 89-88 cska iken ve top fenerdeyken , sloukas'a faul yapıldığında ona ayakla oynama çalmasaydı faul verseydi de şuan dışarıda olacaktın? Yani gayet katlettiği son 3 pozisyon var ortada daha hala maçın kaderini değiştirmedi diyemeyiz karar. Maçın ilk 5 dakikasında yapılan faule , yanlış karara kimsenin lafı yok zaten.

Tek pozisyon var aslında kafamda , adamın verdiği bariz eyyamcı karar yüzünden kupanın gitmesini sağlamış olabilecek tek karar. O sloukasın faulu verilseydi , ayakla oynama verilmesiydi , 90-89 olacaktı , ondan sonra düzgün yönetilse zaten fener tutardı o farkı , 101 attıkları sade faulden gelen sayılar neredeyse , kaç tane field goal var ki son 10 sayının heralde hepsi fauldü rakibin CSKA kalkıp devasa oynamadı sonuçta uzatmalarda. Sonuçta o faul verilseydi oradan alır yürürdü fener hemde güle oynaya. Demek ki hakemin ilk 3 dakikada verdiği karara bakarak yorum yapan basketbol bilmeyenler değilde , basketbol biliyorum diyip herkesin karşısında durmayı uzmanlık sananlardan asıl korkmak lazım , göre göre verilen maçı savunmak zor iş.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu maçı gs cska oynasaydı, hakemle ilgili yorumları çok merak ediyorum ya... Sözde Fenerbahçe'yi destekler mesaj atıyorlar ama hala gsli ağızlarıyla konuşuyorlar. Adam steps yapmış, hakem bunu vereceğine Udoh'a faul çalıyor. Şuna maça etki etmeyen ve normal bir karar diyen adam cska forması giyen adamdır net. Desteklemeyin abi Fenerbahçe'yi, ülke çok umurunuzdaymış gibi...
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Maçın ilk 5 dakikasında yapılan faule , yanlış karara kimsenin lafı yok zaten.

Neden yok abi biri bana sunu aciklasin? Senin rotationdaki en onemli adamlarindan biri olan Kalinic'e daha hemen macin basinda art arda 2 tane son derece gereksiz faul calinmasi, yine macin hemen basinda Antic'e sacma sapan faul calinmasina nasil kimsenin lafi yok? Hepsini gectim saha kenarinda CSKA'li oyuncuya fenerli bir taraftar / yonetici mudahale etse boyle mi olacakti mac? Turkler olarak sevilmiyoruz avrupada, hicbir zaman da sevilmeyecegiz. Bunu anlayin artik.
Sosyal ağlarda paylaş

Sloven hakeme iyi hakem diyenle basketbol tartışmam bile adam NET kötü ve kötü niyetli bir hakemdi ,
Ama maç hakemle felan gitmedi
Rezalet bir ikinci çeyrek ,
veselyden rezalet bir serbest atış formu (nba deki shaq faulleri gibi fauller yapıldı artık kendisine )
Ve son sn de verilen hücum ribaund u
Şu maçı hakemle kaybettik diyemem.

İki senedir f4 deyiz seneyede olacağımıza inanıyorum her sene buralarda olduktan sonra illaki kupa gelir, bu sene için sağlık olsun diyelim artık.
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

İyi de maç 89-88 cska iken ve top fenerdeyken , sloukas'a faul yapıldığında ona ayakla oynama çalmasaydı faul verseydi de şuan dışarıda olacaktın? Yani gayet katlettiği son 3 pozisyon var ortada daha hala maçın kaderini değiştirmedi diyemeyiz karar. Maçın ilk 5 dakikasında yapılan faule , yanlış karara kimsenin lafı yok zaten.

Tek pozisyon var aslında kafamda , adamın verdiği bariz eyyamcı karar yüzünden kupanın gitmesini sağlamış olabilecek tek karar. O sloukasın faulu verilseydi , ayakla oynama verilmesiydi , 90-89 olacaktı

Demek ki hakemin ilk 3 dakikada verdiği karara bakarak yorum yapan basketbol bilmeyenler değilde , basketbol biliyorum diyip herkesin karşısında durmayı uzmanlık sananlardan asıl korkmak lazım , göre göre verilen maçı savunmak zor iş.

1) okumayı bilsen, orada sloukas'a faul yok dediğimi görürdün. canlı halde faul diye ayağa kalktık arkadaşımla, sonra tekrarında faul olmadığına karar verdik (ki arkadaş efes alt yapısında falan yardımcı koçluk yapmış, iyi fenerli bi eleman). Bütün kontağı sloukas sağlıyor neredeyse. ben arkadan çarptı sandım cska'lı ama direk yandan omuz omuza çarpışmışlar. yana dribbling yapıp savunmacıya çarparak faul alınmaz o şekilde.

2) maalesef senin ne kadar basketboldan anlamadığını biliyoruz be mithat nba başlığında yaptığın yorumlardan :D

3) ben birinin karşısında durmuyorum gördüğümü söylüyorum, allaha şükür göz var nizam var. gidip bütün maç fenerbahçeyi doğramadılar yani. zaten doğrasalar 1 çeyrekte 16 sayı farkı kapattırmazlar. fenerbahçe gayet müthiş ve sert savunma yaptı, isteseler kıytırık 3-4 faulle maçı buralara getirmezlerdi zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

20 senedir başta nba ama genel olarak basketle haşır neşir biri olarak şunu çok net söyleyebilirim ki, murat murathanoğlu basketboldan iyi anlasa da, hakem konusunda malın önde gidenidir.

her türlü türk takımının maçında böyledir, hele fenerbahçe maçlarında iyice boku çıkar çünkü çok iyi bir fenerlidir. maçın başında 1 pozisyon olur, maçın bitmesine 5 saniye kala hala "o faul ilk saniyede verilseydi, şu anda burada olmayacaktık." der. çünkü maldır işte.

Al işte... (Konunun içine etçem kusuruma bakmayın)

Bak canım benim. Aramızda HS'den gelen tatlı çekişmemizi bir kenara bırakırsak Murat Muratanoolu mal falan değildir. Hakem konusunda hele mal hiç değildir. Yani yine yanlışsın.

Sen şu anda işsizsin dimi? Ben de işsizim. Murat Muratanoolu eğer hakemler konusunda "mal" olmasaydı işsizin önde gideni, bayrak sallayanı olabilirdi. Şu anda spor medyasında sadece basketbol ile ilgilenerek para kazanabilen kaç kişi var? Kaan Kural gibi çok göz önünde olan biri dahi işsiz kalma ihtimaline karşı kafe mafe açarken (Geçen turnuvada gittiğin Goblin Kafe Kaan Kural'ın) Murat Murathanoğlu sevdiği işi yaptığı için para kazanabiliyor.

Adamdan istenen zaten o. Türk takımı oynuyorken milliyetçi dil kullanmasını istiyorlar. Taraftar istiyor, yayıncı istiyor. İstiyor da istiyor yani. İşsiz mi kalsın adam?
Sosyal ağlarda paylaş

Abi hakemin kötü olması ayrı bir mesele, euroleague finaline çıkılıyor. Euroleague finali insaf.
Hakem aşağı hakem yukarı, hakem hata yapabilir. Ama kötü niyetli hakem 20 sayıdan geri getirtmezdi, son çeyrek faul yapmadı fenerbahçe. Hakemler istese çalamaz mıydı.

Bak böyle bir maçtan sonra 10 sayfa yazı yazılır, hakeme 2 satır değinilmez. Nerdeyse şampiyon oluyordu yahu, ucundan döndü. O zaman kalkıp hakem sayesinde kazandı fauller çalınmadı demek ne kadar komikse, şu an hakem yüzünden kaybetti demek o kadar komik.
Sosyal ağlarda paylaş

Aceace said:

sabonis said:

Al işte... (Konunun içine etçem kusuruma bakmayın)

Bak canım benim. Aramızda HS'den gelen tatlı çekişmemizi bir kenara bırakırsak Murat Muratanoolu mal falan değildir. Hakem konusunda hele mal hiç değildir. Yani yine yanlışsın.

Sen şu anda işsizsin dimi? Ben de işsizim. Murat Muratanoolu eğer hakemler konusunda "mal" olmasaydı işsizin önde gideni, bayrak sallayanı olabilirdi. Şu anda spor medyasında sadece basketbol ile ilgilenerek para kazanabilen kaç kişi var? Kaan Kural gibi çok göz önünde olan biri dahi işsiz kalma ihtimaline karşı kafe mafe açarken (Geçen turnuvada gittiğin Goblin Kafe Kaan Kural'ın) Murat Murathanoğlu sevdiği işi yaptığı için para kazanabiliyor.

Adamdan istenen zaten o. Türk takımı oynuyorken milliyetçi dil kullanmasını istiyorlar. Taraftar istiyor, yayıncı istiyor. İstiyor da istiyor yani. İşsiz mi kalsın adam?

yok murat murathanoğlu çok büyük mal hakem konusunda. her zaman da böyle oldu. 2000 yılında bile hidayet'in maçını anlatırken böyleydi, şimdi de böyle.

he zaten türkiye'de istenen ve revaçta olan şey böyle milliyetçi bir şekilde maçın anlatılması ki, prim yapsın. Ben hiç zannetmiyorum murat murathanoğluna böyle anlatmasını falan söylediklerini. 1995 yılından bu yana murat murathanoğlu bu. En dandik maçta da bu, kıçı kırık hidayet'in mehmet okur'un nba maçında da bu. Ben Kaan Kural ile de konuşmuştum bu konuda, "adam öyle yani tutamıyor kendini" gibi bir şey söylemişti. Sözde belli bir seviyenin üstünde olan burada bile, murat murathanoğlu çoğu kişiyi etkileyebiliyor adam gerçekten inandığı için. bir başkası da murat kosova mesela, aynı bokun laciverti...

Ben kimsenin sadece rol olarak bu kadar milliyetçi ve hakem hakem diye ağlak modda takılabileceğine inanmıyorum. hele ki bu işin duayeni, 35 senedir bu işi yapan birinin...
Sosyal ağlarda paylaş

sıçayım murat murathanoğluna ne saçma muhabbet döndürüyosunuz ya gereksiz
hakem iyi kötü işte çıkıyor arada bi pezevenk, önündeki hakemin gördüğü pozisyonda 10 metre arkadan düdük öttüren bi dallama vardı işte
geçti gitti bi daha da final four falan göremez o hakem.
f4, final derken bundan sonra da f4 lerimiz devam eder umarım
helal olsun hepsine
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

Mithat said:

Tek pozisyon var aslında kafamda , adamın verdiği bariz eyyamcı karar yüzünden kupanın gitmesini sağlamış olabilecek tek karar. O sloukasın faulu verilseydi , ayakla oynama verilmesiydi , 90-89 olacaktı

Demek ki hakemin ilk 3 dakikada verdiği karara bakarak yorum yapan basketbol bilmeyenler değilde , basketbol biliyorum diyip herkesin karşısında durmayı uzmanlık sananlardan asıl korkmak lazım , göre göre verilen maçı savunmak zor iş.

1) okumayı bilsen, orada sloukas'a faul yok dediğimi görürdün. canlı halde faul diye ayağa kalktık arkadaşımla, sonra tekrarında faul olmadığına karar verdik (ki arkadaş efes alt yapısında falan yardımcı koçluk yapmış, iyi fenerli bi eleman). Bütün kontağı sloukas sağlıyor neredeyse. ben arkadan çarptı sandım cska'lı ama direk yandan omuz omuza çarpışmışlar. yana dribbling yapıp savunmacıya çarparak faul alınmaz o şekilde.

2) maalesef senin ne kadar basketboldan anlamadığını biliyoruz be mithat nba başlığında yaptığın yorumlardan :D

3) ben birinin karşısında durmuyorum gördüğümü söylüyorum, allaha şükür göz var nizam var. gidip bütün maç fenerbahçeyi doğramadılar yani. zaten doğrasalar 1 çeyrekte 16 sayı farkı kapattırmazlar. fenerbahçe gayet müthiş ve sert savunma yaptı, isteseler kıytırık 3-4 faulle maçı buralara getirmezlerdi zaten.

1) Senin gördüğün açıdan ben görmedim , farklı açılardan konuşacaksak kalkıp senin açın adına ben konuşamam , fakat televizyonda verildiği kadarıyla çok net omzunun arkasından gelen bir darbeydi , omuz omuzadan ziyade arkasından ve omzuna gelen bir darbeydi . He değilse değildir ama ben gördüğümü söylüyorum duyumlarım falan yok gördüğüm o.

2) Bu konuyu es geçiyorum haklı olabilirsin ama basketten anlarım diye bişi demedim ki , anlarım diip milleti karşısına almayı uzmanlık sanmakla ilgili dedim , çok süper basketten anlarım mı yazmışım? Yazdıysam da saçmalamışım , inanılmaz basketbol takipçisiyim , deli gibi her gün her maçın özetine bakıyorum , fakat ne hikmetse anlamıyorum , şaka değil harbiden anlamıyorum , mallığıma veriyorum bu durumu ama konuyla alakasız.

3) Çok net yazında 'şimdi ben basketten çok iyi anladığım için sizden farklı bişi söylemem normal , siz gerizekalılar ne anlarsınız basketten hemen spikere ayak uydurmuşssunuz ahahahahah , bienalde şarap içen insan ukalalığı yok bi kere bende tamam mı' alt tonu var. Bu kişisel yorumum tabii. Ispatlanılabilir bir durum yok, fakat fenere herşeyi verdi denseydi , hayır cksa adına çok iş yaptı feneri katletti diyebilirmişssin gibi duruyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...