Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Civilization VI

razzRaziel

Öne çıkan mesajlar

civ serisine baya uzağım hatta başlığı akışta gördükçe heralde daha henüz çıkmamış bi oyun üzerine konuşuluyor sandım da meğersem oyun 2016 çıkışlıymış.
bana garip gelen osmanlının yeni eklenmiş olması. e bu zamana kadar türklerin olduğu yerde kim vardı.
gerçi oyun eu4 gibi mi onu da bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

özellikler çok çılgın lan oha
adamlar resmen civ6 nın domination oynama tarzı için kusursuz civ yapmışlar

multiplayerda shit tier olur da singleda akar osmanlı

bravo valla hem tarihi açıdan hem de diğer civlere göre farklı olmasıyla on numara civ yapmışlar
Sosyal ağlarda paylaş

OP olmuş gibi sanki. Janissary direk yarı fiyatına yani saçma bi bonus var orda hani +5i free promotionı geçiyorum, pop yüksek şehirlerde peynir ekmek gibi basılır ama asıl olay classicalda falan bi iki şehir alıp pop kaybetmeden spamlemek.

İbonun diplomatik loyalty ve grievance bonusları nasıl işler bilmiyorum da serasker falan baya sağlam ofansif bonusları da var kafadan. Üstüne bide tüm siege unitlere %50 production öeh, onu veren policy kartı bile yok oyunda. Ele geçirdiğin şehirlerde janissary ve kendi şehirlerinde siege spamiyle dümdüz edersin kıtanı. Ki sanırım ulaşmak istedikleri de o olmuş, kıta avrupasını çekirdek gibi çıtırdayan osmanlı cCc

Ama tabi büyük hazırlık gerektiriyor ve tek bi oyun tipi var alternatifin yok, multiplayerda herkes ne zaman ne yapacağını bilecek falan. Lojistiğini iyi kurmak lazım. Bi defa conquest victory ya da en azından tüm kıtayı ele geçirip ordan yürümek falan uğraşılır.
Sosyal ağlarda paylaş

sanssizsansli said:

civ serisine baya uzağım hatta başlığı akışta gördükçe heralde daha henüz çıkmamış bi oyun üzerine konuşuluyor sandım da meğersem oyun 2016 çıkışlıymış.
bana garip gelen osmanlının yeni eklenmiş olması. e bu zamana kadar türklerin olduğu yerde kim vardı.
gerçi oyun eu4 gibi mi onu da bilmiyorum.

Civ öyle değil ya aoe'nin 4x olanı gibi düşün.
Sosyal ağlarda paylaş

Darksun said:

OP yiz işte mis daha ne istiyorsunuz hep şikayet hep şikayet :P

Kanlı canlı oynamadan karar vermek zor. Ilk sıkıntı domination harici bir bonusunun olmaması. Ikıncisi artık uu ların stratejik resource istemesi ve yeniçeri geldiği zaman yeterli niter olup olmayacağı sorunsalı. (umarım niter yönünde bias ı olur.) (ayrıca yeniçeri göründüğünden güçlü, cost u musketman ın yarısı kadar, swordsmanden hallice. (90 vs 120)). Upgrade costlarda bir değişiklik yoksa, pop kaybetmeden, neredeyse bedavaya upgrade edilebilir.

Pozitif yönleri saymakla bitmez. Bonuslarının biraz geç gelecek olması dolayısıyla early de sıkıntı yaşar diye genel bir görüş var, ben buna da katılmıyorum. ibrahim, serasker e ulaşmak hiç de zor değil.

Özet olarak, S tier i zorlayabilir, en kötü A tier olur diye düşünüyorum.

Diğer yandan, op veya çöp olması önemli değil, orjinal, renkli ve civlerin ortalamasına göre çok daha fazla özelliği olan bir civ osmanlı. Özelliklerin tarihsel karşılıkları da çok tatlı, fethedilen yerlerin pop kaybetmemesi, mutlu olması felan hep hoşgörüye vurgu gibi geldi bana.

Ben beğendim..
Sosyal ağlarda paylaş

bunlar hep hoşgörü
asdfasdfasd
abi oyuna koydukları 2 ünitede kölelik temalı üniteler
biri afrikadan en çok köle toplayıp satan berber korsanlar
diğeri gayrimüslimlerin çocuklarını kaçırıp mind controlled ordu yapma ünitesi yeniçeri

gelsin r/europe da OSMANLININ GERÇEK YÜZÜ BU temalı konular fauhsuhsaufha
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

bunlar hep hoşgörü
asdfasdfasd
abi oyuna koydukları 2 ünitede kölelik temalı üniteler
biri afrikadan en çok köle toplayıp satan berber korsanlar
diğeri gayrimüslimlerin çocuklarını kaçırıp mind controlled ordu yapma ünitesi yeniçeri

gelsin r/europe da OSMANLININ GERÇEK YÜZÜ BU temalı konular fauhsuhsaufha

Ya hayır hoşgörülü olduklarını vurguluyorlar demek istemedim, +2 to yield vs. gibi yavan değil demek istedim. Yoksa gayet de görüyorum kölelik vurgusunu da.
Sosyal ağlarda paylaş

yaw size bir lafım yok alınganlık yapmayın
alttan temayı çok güzel vermişler afsuhfuhasfuhas
görünürde bakınca işte conquered cityler çok güzel yaşıyor felan mesajı alttan köle asker mekaniği
IMMMMMMFFFFFSSSSSS
hep dış mihrak bunlar

bu arada baya kürt var vezir felan. sırpda var aslında yunan var bulgar var macar top ustası felan var. türkler aıznlıkta.
Sosyal ağlarda paylaş

Hoşgörü değil dünya hükümranlığı kafası o, doğu avrupa hristiyan kimliğini koruyabiliyor çünkü osmanlı bi türk islam imparatorluğu değil cihan imparatorluğu iddasında. Sezar olma muhabbeti işte, tüm renklere dillere dinlere hükmetmek. Siyasi olarak da kullanıyorlar bunu. Türk ve islam küçüle küçüle elinde bitek onlar kalınca tutunduğu bi dal bi nevi, late gamede geçiyor o ideolojiye.

Ha diğer taraftan zenciler diğer insanlardan aşağılık varlıklar değildir minvalinde ilk eser de osmanlıda bir zenci devlet adamı tarafından yazılıyor, sarayda türkler ve kürtler haricinde pek ırççılık yok.
Sosyal ağlarda paylaş

civ 4 ünitelerin üst üste yıgılması dısında harika bir oyunda ama civ 4 hayali kurma artık bence geçti o dönem.

Yanlız düz civ 6 almıştım humble bundle'dan götümüzde patliycak gibi adsaf. Hiç oynamadım adamların yarım oyun yapmasından dolayı.

Yani full exp. (gold edition fln.) almak daha ucuza gelicek gibi steam'den.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...