Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Civilization VI

razzRaziel

Öne çıkan mesajlar

Civ6 iyice dibe gidiyor ya saçma salak SJW ırklarıyla. Anlı şanlı mehteranlı bi türk ulusu bekliyordum, lideri de hazır gelmiş tüm çağlara birden hükmedecek

https://img.haberler.com/haber/563/ak-saray-daki-uniformali-16-asker-muhafiz-alayi-6863563_8394_o.jpg

Sınır koruyan unique unitleriyle birlikte

https://pbs.twimg.com/media/C0BY-IkXEAA6mFW.jpg

Ve tabi bir civ klasiği

http://www.caytvhaber.com/uploads/FCK/20140830AW180727_12.jpg

Hayır bide adamlar öyle bi white guilt ezikliğiyle işe girişiyor ki gidip bizim mirasımız kolonyal anlayış değil barış diyen kanada yerlilerini expansionist olarak oyuna yerleştiriyor falan ahah. Eminim geceleri de deityde oyun açıp avrupalı civlerle bunlara saldırıp kaybedip kaybedip kendilerini tatmin ediyorlardır oohhhh bizi nasıl da yendiler yeaaaah yerlileri kolonize edemedik kötü değiliz biz mmmmmmmhhhh
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 2 ay sonra ...
40 saat kadar gömdüm vanilla haline. ai vs hala aynı civ ondan bir beklentim yok zaten.

bana daha zor geliyor civ 5 ten. yani bir roadmap çiziyorumun teknik takibi ölüm. sürekli adapte olmak gerekiyor. civ 5 gibi formülize edemiyorsun tüm oyunu. rahatmışız bildiğin, sana gelen ırk ve coğrafyaya göre hangi ideology e gideceğini, hangi wonderlara kasacağını, hangi techler hangi turn de olmalıya kadar hesap çıkarabiliyordun. ( ben yine çıkaramıyordum orası ayrı da )

6 da ;
- policy ve tech boostlarını denk getirmek ( hatta mmanage kasacaksanız, yarısına kadar yapıp boost kovalamak. ilk 3 tech ve ilk government a kadar olan boostları planlayabiliyorsun. 3 tile improve, 2nd continent, barbar kampı temizle, barbar öldür, wheat farm la, biriyle tanış, 3 cs ile tanış, trade route bıkbık derken ilk 5 tech ve civic için komplike de olsa ekstra scout worker ve military ile bir şekilde denk getiriyorsun ama bunlar sadece classic era amk )

- great person point ler ve hangi great person ları alacağını ayarlamak ( hepsi olmasa da oluyor, çok manasız boostlar var ve çok güçlü olanlar var, takip edip nerede pass geçeceksin, gpp için kasacaksan oracla kuracak terrain var mı, hadi onu kaçırdın, gpp veren pantheon için holy district i erken kurabildin mi vs )

- şehri atarken hangi disctrictleri nereye kuracağını hesaplama. bu başta zor geliyor da, campus holy dağa, industrial maden ve dağ vs vs derken alışılıyor. zaten tüm disctrictleri kurmana gerek yok. ama mesela commercial ile harbor u kurduğunda direkt seni trade route larda öne atıyor, bi colossus çakıyorsun, trade route dan aldığın altın OP

- coğrafyaya göre hangi iyi wonder a koşulacak ( örneğin entertainment center yanında flat arazi yoksa colosseum atamamak, ki kendisi +2 luxury +2 culture veriyor classical era da yada flat desert yoksa pyramid kuramamak, worker bonusu da baya önemli, feudalism civic + serfdom kartıyla 6 build worker oluyor terminator vs. )

- kartların genelde tamamen durumsal olması, yani sürekli mmanage için kafa açan bir alan daha

- spy lar baya eğlenceli olmuş, hatta fazla eğlenceli olmuş diyebilirim.

- son yamayla gelen governor ve dark age de kalma zımbırtıları da eklendi, oraları bilmiyorum henüz.

bence olmuş, ama olmayan bu kadar dinamiği kontrol edemiyorsunculuk. millet başa çıkamadığında hala civ5 te takılı, yoksa gayet oturacak gibi görünüyor oyun.

eksileri de bol ama her sene çıkan fm gibi yeni maç motoruyla gelmemişler en azından.
- kadına boğulmuş oyun, bu kadar kör göze parmak ne gerek.
- city ekranına alışamadım bir türlü, pratik ama o kontrol hissini veremiyor. pratikleştireyim derken, siz bakmayın buraya çok demişler resmen, ne nerden ne kadar geliyor diye bakayım dedim, o nasıl city report öyle ak.
- uzaktan bakmaya çalışıyorum, zoomlamayım diyorum ama o comic tarzı hala orada. allahtan termonükleer var.
- wonder tile ile herhangi bir etkileşim olamaması saçma, ne yıkılıyor, ne pillage

millet niye çok ilgi göstermedi ( civ5 hala daha çok oynanıyor multi ) anlamadım. doğru düzgün mod çeşitliliği bile yok.
Sosyal ağlarda paylaş

5 de ilk çıktığında 4ün gerisinde kalmıştı öyle hatırlıyorum, o yüzden bi xpac daha gelip oyun oturana ve en önemlisi ciddi indirim görene kadar 6nın 5 kadar popileşmesi zor.

Bak biz deli gibi oynadığımız dönemde 2.5 liraya mı ne tüm dlcleri almıştık 5 için, oyunun kendisi de baya ucuza satılıyordu falan. Fiyatlama politikasının da ciddi etkisi var, hala adam gibi bi indirim gelmedi benim bildiğim.

Yoksa genel mekanikleri ve build çeşitliliği, özellikle şu haritada nereye düştüysen ona göre wonder atma strateji yapma olayları falan güzel oyunun. Bence fiyat ve alışkanlık hariç tutmaması için bi neden yok, onlar da yavaş yavaş geliyor zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
https://www.pcgamesn.com/civilization-vi/civilization-6-vesuvius

A Civilization VI leak appears to have revealed that the game’s second expansion will be called Vesuvius, and will bring new water-based districts to the game. The leak first appeared earlier this week, and further evidence has come to light since then.

If the leaks are correct, the new expansion (following on from this year’s Rise and Fall) will be named Vesuvius. Despite its volcanic namesake, however, this seems to be something of an ocean-going expansion. The leaks feature a figure confirmed to be a representative of the Polynesian civilisation, who populated the Pacific islands, as well as images appearing to depict an oil rig, an offshore wind farm, and a third district that looks like some sort of ocean-based biodome.

The images first appeared on 4Chan, and have since been posted to Reddit. They appear to be photos taken of print-outs of the images, one of which contains “Civilization VI: Vesuvius” branding. The original thread states that the new expansion will released early next year, on February 14, 2019.

Elsewhere, a Civfanatics forum post states that “they’re updating the usual [Civilization publisher] 2K [Quality Assurance] test branches pretty regularly for over a month now, including an unknown DLC. This unknown DLC is probably the second expansion.”

That thread contains plenty more speculation on the leaks, including the suggestion that the link to Italy via Vesuvius (the volcano that wiped out the ancient city of Pompeii) might mean the introduction of canal districts. At this point, however, everything is purely guess-work, and a lack of any official confirmation from Firaxis means I’d suggest taking this whole thing with a pretty large pinch of salt. We’ve reached out to the developers for more information, and will update if we learn more.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

5 de ilk çıktığında 4ün gerisinde kalmıştı öyle hatırlıyorum, o yüzden bi xpac daha gelip oyun oturana ve en önemlisi ciddi indirim görene kadar 6nın 5 kadar popileşmesi zor.

Bak biz deli gibi oynadığımız dönemde 2.5 liraya mı ne tüm dlcleri almıştık 5 için, oyunun kendisi de baya ucuza satılıyordu falan. Fiyatlama politikasının da ciddi etkisi var, hala adam gibi bi indirim gelmedi benim bildiğim.

Yoksa genel mekanikleri ve build çeşitliliği, özellikle şu haritada nereye düştüysen ona göre wonder atma strateji yapma olayları falan güzel oyunun. Bence fiyat ve alışkanlık hariç tutmaması için bi neden yok, onlar da yavaş yavaş geliyor zaten.

Pati grubu olarak sürekli Civ V oynadığımız dönem herkes 5 liraya mı ne almıştı basegame'i (Rusçudandı hatta sanırım), DLC'lerde baya ucuza satılıyordu Steam'de. Hatta sanırım ancient wonders packini falan beleşe dağıtmışlardı bi ara. Civ V geceleri güzeldi ya sağlam muhabbet dönüyordu oynarken.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...