Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Asosyal yiğen mevzusu

GenjuroXXX

Öne çıkan mesajlar

Hikaye biraz uzun ön açıklama olarak aradığım şey yiğenime kendini koruyabilmesi için bir dövüş sanatı ve spor dalı yani Krav Maga veya ninjutsu gibi spar'ı olmayan ve spor olarak yapılamayan örnekler vermeyin lütfen.

Yiğenim 12 yaşında annanesi ve annesi + 2 köpek ile yaşıyor,annane dominant ve sinirsel bozuklukları var (benim annem oluyor kendisi) herşeye ister istemez parlayıp bağırıp çağıran bir insan , ablamda mağaza müdürü haftanın 4 günü işten geç çıkan cocuğuna yeterince zaman ayıramayan bir anne , babası olacak yavşak da 10 senede çocuğu 10 kere anca görmüş bayramlarda seyranlarda bile arayıp sormaya karaktersizin teki , yani özetle elimizde karşısında örnek alabileceği bir erkek figür olmayan , dominant annane yanında hafiften ezilen ve annesine sürekli özlem duyan, efendi ama aynı zamanda pasif karakterli bir adet post-ergen var.

Bu elimizde ki ergen fiziksel olarak 12 yaşındaki bir cocuğun yarım misli daha uzun , kaslı ve yaşıtına vursa bayıltacak güçte bir çocuk yani ben 80 kiloyum küt diye beni kaldırıyor havaya rahatça ama fiziksel olarak darbe almaktan çok korkuyor ve başkalarına zarar vermekten de çok çekinen bir çocuk.

İlkokul'da sınıf arkadaşları bunun pasifliğinden dolayı baya ezdi , çınarcık'da telefonunu gasp etmeye çalışan yaşıtları buna bıçak çekti surekli olarak bir fiziksel ve söz ile tacize uğruyor ve kendini konuşarak bile korumuyor (yavaş yavaş fiziksel zarar vermeye çalışanlara karşılık verip yamulttuğu oldu)

Benim isteğim ise genetik olarak bu kadar iyi özelliklere sahip bu çocuğu , hem sosyal olarak kendine güvenini yerine getirecek yani ben kendimi koruyabiliyorum dedirtecek ama aynı zamanda bu gücünü kabadayılık yapmaya itmeyecek bir spor dalı sanmıyorum ki zaten kabadayılık yapsın karakterinde yok ama boks tarzı kendini savunma ve dayanıklılığın ön plan da olduğu , kendisi tekvando istiyor ama bana çok artist işi geliyor ayrıca ilerde MMA yapmak istediği için altyapısında tekvando'nun faydası olmayacak kadar az.

Kartal-Maltepe civarı bildiğiniz veya önerebileceğiniz bu tarz örnek mekanlar vs bilen eden var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

mücadele sporu yapmak iyi gelir diye bir şey yok, psikolojik olarak eksik kalıp üzerine o sporu yaparsa daha dengesiz biri olabilir. arkadaşlık kurup üstünden o pasifliği atması için takım sporlarına yönlendirebilirsin, öyle bir şey daha uygun olur muhtemelen. buz hokeyi öneririm.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaliteli bir body salonuna kaydettir. Vücudunu orada geliştirsin. Bu süre zarfında grup dersleri varsa onlara katılsın (fit - cardio bisiklet gibi) Kavga dövüşün olmadığı ama aynı zamanda güçlenebileceği bir yer. Çevresinde örnek olarak alabilecek bir sürü insan görebilir (fizikse olarak). Dövüş dalı olarak Kick box + aikido öneririm. Hem yapması zevkli, hem beraber çok daha etkili. Ben bu ikisini yapmıştım aynı süre içinde.
Sosyal ağlarda paylaş

12 yaşında daha çok geç kalmamış. direk baskete yönlendir.

fiziksel olarak zaten güçlü ve üstüne uzun demişsin. Sorun sosyal olarak ortaya çıkıyor.

Basket oynayanlar özellikle lisede filan okulun populer kadrosunda olur genelde, özellikle isim olan bir spor okulunda filan oynuyorsa kendine güveni gelir.

Özet: bir şekilde götünü kaldırmanız gerekli çocuğun.
Sosyal ağlarda paylaş

voleybol çok popi değil. basketbol oynasın. o boyla futbol oynaması zor. beceremezse daha da ezerler. Şimdi baskette o fizikle, düzenli ve güzel antremanla popi olur.

Kız tavlatın bir de bir şekilde. Kendine güveni gelsin çocuğun.

16-17 yaşlarında tutamazsınız valla.
Sosyal ağlarda paylaş

barbu said:

fiziksel olarak zaten güçlü ve üstüne uzun demişsin. Sorun sosyal olarak ortaya çıkıyor.

Basket oynayanlar özellikle lisede filan okulun populer kadrosunda olur genelde, özellikle isim olan bir spor okulunda filan oynuyorsa kendine güveni gelir.

Basketbol , futbol ve voleybol'a yeteneği hiç yok , ben Fenerbahçe'de profesyonel basketbol oynadım ve bu kadar yeteneksizini görmedim :/

Amaç kesinlikle ölüm makinası yaratmak değil, ama asabiyet sorunu olan cocuklarında dövüş sporu ve bilinçli eğitimle gayet ehlilleştirildiğini gördüm.

Spor & hobi olarak tek yeteneği çok iyi paten kayması grup olarak arkadaşlarıyla yapıyor asosyal derken de yanlış tarif etmiş olabilirim aslında , cocuğun arkadaşı yok değil ama arkadaşı olan cocukların bile sosyal olarak bunu ezmesi sen yapamazsın edemezsin diye.

Arma said:

Çocuk atletikse spora yatkınsa buzhokeyi yada basketbol iyi gibi geldi.

Buz hokeyi çok iyi bir fikir geldi hem patene olan yeteneğini göz önüne alarak fakat internetten hızlıca bakınca birtek Fatih'de var gereken tesisler 12 yaşında çocuğuda gönderemeyiz kartal'dan fatih'e :s
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim lisede sabahattin vardı 2.06 115 kg aynı anda iki kişi kaldırabiliyordu ama dunya iyisi bir insandı.Tek kişiye hayatta vurdugunu gormemişimdir. Basket oynuyordu. Onun için basket rebound al smac bastan ibaretti ama hep en skorer oluyordu :D
Basket güzel bir secenek tabi ama istemedigi bişeye yonlendirmek de gereksiz.
Sosyal ağlarda paylaş

GenjuroXXX said:

oldun said:

Bizim lisede sabahattin vardı 2.06 115 kg aynı anda iki kişi kaldırabiliyordu ama dunya iyisi bir insandı.Tek kişiye hayatta vurdugunu gormemişimdir.

Aha bizimki onun ergenlik öncesi hali işte , kimse bana vurmasın bende kimseye vurmayayım modunda

o modda bir sıkıntı yok sanki sdf
Sosyal ağlarda paylaş

GenjuroXXX said:

barbu said:

Basketbol , futbol ve voleybol'a yeteneği hiç yok , ben Fenerbahçe'de profesyonel basketbol oynadım ve bu kadar yeteneksizini görmedim :/

Yetenege gerek yok. Boyu uzun illa oynar 3-5 sene bir yerde. Mesele okulda az da olsa sosyal acidan kendine guveni gelmesi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...