Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Eurocup SAMPIYON GALATASARAY

valequenta

Öne çıkan mesajlar

BabacumMostors said:

eurocup ve euroleague fibanın organizasynları değil yani, en azındna öyle anladım, e galatasarayı neden almıyordu euroleague? cezalı falan mıydı?

Euroleague'e katılım büyük oranda wildcard usülü ile. Şampiyonlar gibi gelir getiren güzel bir standart oluşturamadıklarından bir türlü, belirli bir bütçe ayıran, organizasyonu-seyircisi olan takımları alıyorlar lige.
Şimdi işte FIBA ile ULEB kavgalı, ULEB'in oluşturduğu organizasyona katılan takımları liginden ihraç ettiriyor FIBA, ihraç etmezsen milli takımını almam uluslararası organizasyonlarıma diyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Raptida mi ne abi sana cevap bile vermeye degmez ahsjsb

Euroleague de bi sene daha olcak sonra ne olacagi belli degil , fiba su an ona ses etmiyor ama eurocup a giden takim olursa ulkeyi fiba organizasyonlarindan men ederim diyor (eurocup ta uleb organizasyonu )

Gs kabul etmisti mesela daveti ama aimsi euroleague e gidecek o bakimdan sorun kalmadi
Sosyal ağlarda paylaş

yanlışın var euroleagueun kodaman takımlarının lisansları var buna istinaden eurocup şampiyonu ve wildcard var. gsnin esas olayı mali bütçe ama ben birazda kızılyıldız olaylarınında etkisi olduğunu düşünüyorum.

bu arada nehirgülümüsün rüzgargülümüsün neysen arkadaşım sen boşver muhatab olma benle kendi cehaletinde kavrul.

eldar said:

BabacumMostors said:

eurocup ve euroleague fibanın organizasynları değil yani, en azındna öyle anladım, e galatasarayı neden almıyordu euroleague? cezalı falan mıydı?

Euroleague'e katılım büyük oranda wildcard usülü ile. Şampiyonlar gibi gelir getiren güzel bir standart oluşturamadıklarından bir türlü, belirli bir bütçe ayıran, organizasyonu-seyircisi olan takımları alıyorlar lige.
Şimdi işte FIBA ile ULEB kavgalı, ULEB'in oluşturduğu organizasyona katılan takımları liginden ihraç ettiriyor FIBA, ihraç etmezsen milli takımını almam uluslararası organizasyonlarıma diyor.
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.youtube.com/watch?v=THf1jDDwWPc&src_vid=YtbNqLO0k2M&feature=iv&annotation_id=54c9f7d8-0000-2b4f-81d5-001a1140b364

şu dursun da burda.

abi bazen anlayamıyorum gereksiz tartışmaları.
fenerbahçeye başarılar demenin bile sıkıntı yaratması nedir abi.
ben galatasaraylıyım. Ama fenerin avrupada başarı kazanması galatasarayın ligte alt kümeye düşmesinden daha önemlidir benim için.

"benim uefa kupam var senin yok" a da karşı değilim ama, küçük hırslandırıcı eğlendirici çekişmelerdir bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Gerçekten basketball da çok iyi seviyedeyiz. Ama fenerli arkadaşların bok atma çabasından çok bunu irdelemesini isterdim. Lig kalitesi arttıkça avrupada başarı kaçınılmaz oluyor. Ya diğer takımlar fenere yetişmeye çalışıyor veya fener öbür takımları geçmeye çalışıyor döngü böyle gerçekleşiyor.

Eruolegue de temelinde ULEB kaynaklıdır. Uleb sadece Eurolegue AS nin bazı kısatlarını ve ülkelerin zordurumda kalmaması adına ikinci bir kupa ihtiyacını karşılamıştır. Avrupa basketinin 2. büyük kupasıdır. Çok bok atılacak bir kupa değildir.Geçmiş şampiyonlarına bakın vs...

Ueafa kupası olmasın diyebiliyormuyuz? Veya Fener UEFA da oynarken osuruktan kupa için yedek kadrosuyla mı çıktı? Kupayı alırmıyız diye hayal kurmadı mı? Ama GS alırken yayla kupası?

İnşallah Fener Eurolegue alır da türkiyede bir basketball seyircisi oluşur. GS Kupayı almak için hırs yapar vs...

Duymak istediğiniz evet Eurolegue > Ueurocup bu mudur? Elbette öyledir kimsede bunu göz ardı etmez. Ancak elinde hiçbirşey olmayan bir grubun diğer grubu bu kadar aşağılamasını anlamıyorum.

Umarım Eurolegue i alırsınız ve Eurolegue > Eurocup olarak atışıp dururuz sonsuza kadar. Kim bilir 2-3 yıl içinde belki bir efes karşıyaka kazanır Euroligi. Domine ederiz basketbollu.
Sosyal ağlarda paylaş

eldar said:

BabacumMostors said:

Okudum bir bok anlamadım var ya. Şimdi FIBA kim o kadar anladıms adece.
Ama FIBA kim ULEB kim biz kimiz çözemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi biraz karışık zaten. Şimdi FIBA'nın ne olduğu belli zaten, FIFA'nın basketbol karşılığı.

ULEB 1991'de kuruldu, Avrupa ligler birliği, UEFA'nın karşılığı gibi düşünebilirsin ama FIFA-UEFA'da olduğu gibi FIBA-ULEB uyum içinde çalışmıyor, tersine bayağı çekişiyor.

Euroleague ise özel bir şirket. Euroleague ve Galatasaray'ın dün kazandığı Eurocup'ı düzenliyor. Euroleague ilk kurulduğunda FIBA da kendi ligini yapmıştı Avrupa'da ama tutmayınca vazgeçti.
Şimdi FIBA yine ben lig yapacağım diyor, şimdilik Euroleague'e dokunmuyor. Onun yerine Eurocup'ı dişine göre buldu, Eurocup'a takımlar katılmayacak diyor.
Resmen tehdit etti, şu ana kadar İspanya, Hırvatistan, Slovenya, Rusya gibi 8 milli takım 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası'ndan ihraç edildi. Sebep bu ülke liglerinde oynayan takımlar Eurocup'a katılacaklar. Hatta şimdi İspanya'yı Olimpiyatlardan ihraç etmekle tehdit ediyor FIBA.

Harun Erdenay çıktı dedi ki, Türkiye'den katılan takımları ligden atacağız, cumhurbaşkanı da bu fikirde. Eurobasket 2017'i düzenleyecek ülkelerden biriyiz dolayısıyla FIBA'nın tehdidine boyun eğen ülkelerden biri olduk.
Sosyal ağlarda paylaş

typo master

Alfred said:

Gerçekten basketball da çok iyi seviyedeyiz. Ama fenerli arkadaşların bok atma çabasından çok bunu irdelemesini isterdim. Lig kalitesi arttıkça avrupada başarı kaçınılmaz oluyor. Ya diğer takımlar fenere yetişmeye çalışıyor veya fener öbür takımları geçmeye çalışıyor döngü böyle gerçekleşiyor.

Eruolegue de temelinde ULEB kaynaklıdır. Uleb sadece Eurolegue AS nin bazı kısatlarını ve ülkelerin zordurumda kalmaması adına ikinci bir kupa ihtiyacını karşılamıştır. Avrupa basketinin 2. büyük kupasıdır. Çok bok atılacak bir kupa değildir.Geçmiş şampiyonlarına bakın vs...

Ueafa kupası olmasın diyebiliyormuyuz? Veya Fener UEFA da oynarken osuruktan kupa için yedek kadrosuyla mı çıktı? Kupayı alırmıyız diye hayal kurmadı mı? Ama GS alırken yayla kupası?

İnşallah Fener Eurolegue alır da türkiyede bir basketball seyircisi oluşur. GS Kupayı almak için hırs yapar vs...

Duymak istediğiniz evet Eurolegue > Ueurocup bu mudur? Elbette öyledir kimsede bunu göz ardı etmez. Ancak elinde hiçbirşey olmayan bir grubun diğer grubu bu kadar aşağılamasını anlamıyorum.

Umarım Eurolegue i alırsınız ve Eurolegue > Eurocup olarak atışıp dururuz sonsuza kadar. Kim bilir 2-3 yıl içinde belki bir efes karşıyaka kazanır Euroligi. Domine ederiz basketbollu.

sunu okucam diye gozlerim kanadi sdf
Sosyal ağlarda paylaş

eldar said:

Abi biraz karışık zaten. Şimdi FIBA'nın ne olduğu belli zaten, FIFA'nın basketbol karşılığı.

ULEB 1991'de kuruldu, Avrupa ligler birliği, UEFA'nın karşılığı gibi düşünebilirsin ama FIFA-UEFA'da olduğu gibi FIBA-ULEB uyum içinde çalışmıyor, tersine bayağı çekişiyor.

Euroleague ise özel bir şirket. Euroleague ve Galatasaray'ın dün kazandığı Eurocup'ı düzenliyor. Euroleague ilk kurulduğunda FIBA da kendi ligini yapmıştı Avrupa'da ama tutmayınca vazgeçti.
Şimdi FIBA yine ben lig yapacağım diyor, şimdilik Euroleague'e dokunmuyor. Onun yerine Eurocup'ı dişine göre buldu, Eurocup'a takımlar katılmayacak diyor.
Resmen tehdit etti, şu ana kadar İspanya, Hırvatistan, Slovenya, Rusya gibi 8 milli takım 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası'ndan ihraç edildi. Sebep bu ülke liglerinde oynayan takımlar Eurocup'a katılacaklar. Hatta şimdi İspanya'yı Olimpiyatlardan ihraç etmekle tehdit ediyor FIBA.

Harun Erdenay çıktı dedi ki, Türkiye'den katılan takımları ligden atacağız, cumhurbaşkanı da bu fikirde. Eurobasket 2017'i düzenleyecek ülkelerden biriyiz dolayısıyla FIBA'nın tehdidine boyun eğen ülkelerden biri olduk.

En son savşlarında ULEB fena tokatlamıştı FIBA'ı. Kendi direttiği iki kupayı da kabul ettirmişti. Tabi ki kurucu üyülerden kaynaklı. Ancak ULEB kurucu üyeleri olmadan avrupa basketbolu olmaz FIBA geri adım atacaktır diye düşünüyorum. İnglitere, Fransa, Italya ile avrupa basketbolu mu olur.
Sosyal ağlarda paylaş

ne f4'ü. ilk 16'ya kalabilir mi o belli değil.

Bok atmak için değil. Cidden kalite farkı aşırı fazla. Futbol'daki gibi değil. Hani Futbol'da ŞL'den düşenler olduğundan ileriki turlar uefa'da da nispeten fena olmuyordu.

He GS'nin basket şubesi açısından düşünülünce başarı tabiki de cidden euroleague ile karşılaştıranlar varsa komik kalıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

iyide abicim ayni lig seviyesinden bu takimlar. birisi daha zengin digeri degil. birisinin kadrosu nefis digeri degil.

ne bileyim biri 200cc yarislarinda digeri 1000cc.. klansmaninda birisi sampiyon digeri oraya dogru gidiyor su anda.

neden basariyi kucultmeye calisiyoruz, onlarin bu basarisi bu soylemlerle kuculunce bizim daha kupa almamis takimimiz basarili mi oluyor anlamadigim o.

tebrikler galatasaray darisi basimiza de gec yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Forumda daha 1 tane galatasaraylı da Eurocup>F4 yazmamıs ama tum fenerliler surekli bu iddaa ediliyormus gibi yok sahin de yayla kupası da yok bilmemne de. Anlamadımki. Avrupadaki ikinci buyuk kupayı aldık iste. Siz de birincisini alın kardes kardes kutlayalım. Okadar kafayı yemissinizki 'ezeli' rakibinizin kocu, kaptanı size bulundugunuz kupada basarı dileyince bile 'haddini bilsin, artistlik yapıyor' falan yazıyosunuz. Hakkaten beyniniz curumus hepinizin.
Sosyal ağlarda paylaş

final four'un daha kıymetli olduğunu kara cahil bile biliyor da kardeşim gs'nin basket şubesi hakkında hiç mi bilgi sahibi değilsiniz? şu an fenerbahçenin bütçesi galatasarayın neredeyse 3 katı. herkes sırf takımın adı galatasaray diye buraya da hayvan gibi paraların harcandığını sanıyor heralde.
Sosyal ağlarda paylaş

Harbiden en dikkatimi çeken forumda bu.

Galatasaylılar: yaşasın şampiyonuz inşallah Fenerde olur coşarız.
Fenerbahçeliler: Bu başarı değil yae , biz süperiz siz tırtsınız.

İkiside başarı olsa? Ben galatasaraylıyım , Fener alsın kupayı çekerim fener bayrağını çıkarım bağdat caddesine çığlık çığlığa bağırırım şampiyon fener diye.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...