Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

D&R Kobo'yu ve Kobobooks'daki kitaplari satmaya basladi

GERGE

Öne çıkan mesajlar

paperback ile ebook arasında tercih yapmak zorunda değilsin.

noodle yazdıklarının çoğu mantıksız hacı kusura bakma.

ebook reader aldık kitaplıklar boş kaldı diye bir şey yok. sen yine istediğin kitabı paperback al, kitaplığına koy. 300 TL e aldığın şeyde bu kadar beklenti yaratmaya gerek yok.

örnek vereyim, ben en az 2-3 kitabı paralel okuyorum çünkü 80% i teknik, 20% kafa dağıtma amaçlı. atıyorum kafede otururken işte kafam çok şiştiyse açıyorum warcraft kitabını okuyorum. o gün kafam sakinse açıyorum responsive tasarım okuyorum. bu özgürlüğe paperback ile sahip değilsin. kaldı ki o an canın farklı bir şeye bakmak istedi diyelim, bir tık ile erişebiliyorsun gittin kitabı aldın yanında taşıdın derdin yok.

birinden diğerini seçmeye gerek yok bence. kitaplıkta tutmak istediğim kitabı ben yine paperback gidip alıyorum - özellikle çocuğuma falan bırakmak istediğim nitelikteki kitapları. onun dışında teknik şeyleri (ki bunlar genelde pahalı da oluyor paperback olarak) ebook üzerinde okuyorum. kitaplıkta hiçbir olayı olmadığı gibi başka birinin de ilgisini çekecek nitelikte değil. 5 yıl sonra açıp okusan stop it you diye güler kapatırsın çünkü teknoloji 3 defa değişiyor 5 yılda.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Ekran en iyi sahilde, güneş altında ve ışığı kapalı görünüyor bu arada.

Almayı mantıklı bulmuyorsan alma abi, karşında oturup savunulacak bir şey yok. Benim Glo HD'den önce aldığım model olan Glo ama 4. Senesinde ve yoğun kullanımıma rağmen hala taş gibi. Pili de 2-3 kitap gidiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaslar, tabi ki e-reader in da avantajlari var. Hatta ilerde paper book u yok edecek, 2 jenerasyon sonra kimsenin evinde kitaplik falan kalmayabilir. Belki ben de ilerde dusunebilirim, iste yazdigim cekincelerim var. Kitap okudugum zamanlar genelde; işe giderken serviste, tatilde veya hafta sonlari evde oluyor. Kitap kurdu olsam kesinlikle sizinle ayni fikirdeyim.
Kitap okumanin iyisi kotusu olmaz, okuyan hep kazanir, ben sadece benim gibi olanlar icin satin almadan once, bir daha dusunmeleri saglayacak kendimce dezavantajlarini siralamaya calistim, herkese diledigi gibi iyi okumalar :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
ben beğendim bayaa. özellikle baskısı bulunmayan karaborsaya düşmüş kitapları bedavaya okuyorum. Altı çizilen yerlere, ucu kıvrılan sayfalara, bırakılan notlara doğrudan ulaşmak çok zevkli.

tek sıkıntım biri eline alıp kurcaladığında kaldığım sayfayı haliyle göstermiyor alet. Gerçi sağ üstten yaprak kıvrılabilir ama alışkanlık edinemedim. ilave olarak not almak, üzerine bişiler çiziktirmek zor nispeten, yapılsa bile çok kullanışlı değil gibi geldi. (Bu arada not alma, çizme, zart-zurt kepub formatı için bu halde yoksa epub olarak imkansız.)

Ağırlık olarak glo hd gayet iyi, hiç elimin yorulduğunu hatırlamıyorum. Aldığımdan beri 2 kez şarj ettim.250-300 sayfalık 5,5 kitap okudum. Onuda geçtim meritokrasi ağında Zaman çarkı serisi var lan indirince resmen hayatta hile kodu yazmış gibi hissettim.

Evden çıkmadan alınacdaklar listesi;
Anahtar, Cüzdan, Telefon, Kobo
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
gerge, sanirim epubdan veya baska formattan calibre ile kapub olarak cevrilen kitaplarin sayfa numaralandirmalarinda sorun var. ya duruyor takiliyor, ya da salak sacma ilerliyor rakamlar..

bunun cozumu var mi? onu da aradim bulamadim. firmware patchledim, full screen vs yaptim cok guzel ozellikler geldi, fontlar ekledim, extended driver yukledim ama yok yani ne yapsam o sayfa numaralandirmasini halledemedim..

bazi kitaplarda calisiyor cogunda sikintili gibi sanki.

ha buyuk dert mi, hayir ama arada bakip 80 sayfa kalmis bitmesine diyip sonra bir anda 240 sayfa kaldi demesi moral bozuyor :)
Sosyal ağlarda paylaş

amma cok sey yapmislar kobo icin.

koreader
coolreader vs gibi baska kitap okumayi saglayan reader appler var. begenmedim orasi ayri :)

firmware i modifiye eden custom firmware kilikli bir sey var tavsiye ederim cok iyi.

bir suru font ekledim en cok amazon ember mi ne onu begendim.

http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=269574

alttaki linkde patchlerken yaptiginiz ayarlarin ne ise yaradigini gosteriyor.

http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=260100

burda dedigim firmware patch olayi. full screen gosterme, ekledigimiz fontlar icin advanced ayar destegi vs vs vs.
Sosyal ağlarda paylaş

Beğenmedim dediğin koreader pdf dosyalarını epub kadar okunabilir kılıyor. Birde file explorer gibi kullanabiliyosun.

GEREGE Hypnationu verdim demişsin koboya paraylamı aldılar. bir kaç yerde yanlış bölmüştü kelimeyi ama çok değil bi kaç yerde rasladım.
Sosyal ağlarda paylaş

Begenmedim malesef pdf ile 6inchde pek isim yok hatta pdf le isim cok ama cok nadir..

Koreaderin ustun pek bir yanini gormedim arti nickel disinda kullaniliyor. Kobo nun orjinal readeri nefis..

Birde fileexplorer goruntusude pek ilgimi cekmedi herseyi collection olarak ayarladim arti searchde direk tum benim kitaplarimi arattigim hackide kurdum o ustteki verdigim linkteki olayla. Fe ne isime yarardi bilemedim pek.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...