Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

D&R Kobo'yu ve Kobobooks'daki kitaplari satmaya basladi

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Ne ile çekersem çekeyim white balance yapıp beyazlaştırıyor. Şu fotodaki soldaki gibi aynı. Önce bi e normalmiş dedim, sonra bi baktım sağdakiymiş kobo dsadas.
https://i.ytimg.com/vi/zXJz7Qmidto/maxresdefault.jpg

edit:gerçi bunda da bendekine kıyasla kırmızı renk fazla gibi.(soldakine kıyasla) Neyse ben yarın d&ra gidip kıyas yapayım bari.

bir de ekranın sağında ve altında hafif ışık azalıyor. backlight bleedin tam tersi gibi karanlık bleedliyor çok minimal.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
türkçe sözlük fonksiyonu nasıl kullanışlı mı. mesela son bakılan sözcüklerde hızlıca ileri geri bakabilecek bi gesture olsa iyi olur. mesela bi cümleyi anlamaya çalışırken bi kelimeye bakıyosun sonra öbürüne bakarken ilkini unutuyosun. ona çözüm bulsunlar alırım 100 lirada bahşiş atarım.
Sosyal ağlarda paylaş

web browserı nasıl bunların? kullanınca çok pil yiyor mu kullanışlı mı?. androidi sadece tether cihazı olarak açmanın bi yolunu bulup (telefonu açınca başka hiç bi fonksiyonu olmıycak sadece wifi modem gibi davrancak) ereader dan webde gezilebilir dışardayken.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi sen alma, vallahi, git tablet falan al. İçerisindeki browser beta olarak konulmuş kitapta kelime üzerinden wikipedia ve google search yapabilsin diye.

Amaç bakılacak şey için cihaz değiştirmesin baksın çıksın. Sörf yapılacak şekilde değil. O bile efektif değil. Türkçe bir kitapta Fransızca şehri olduğu gibi yazmışlarsa şehri fr.wikipedia üzerinden arıyor.

Uygun değil zaten e-ink, kanser eder sörf yapmaya kalksan. Aksiyon yapılmayacak bir cihaz bu. Sakin açıp bakacaksın. Öyle ordan oraya atlayıp alt tab yapayım değil. Maksimum on dakikada 3 tap yani.
Sosyal ağlarda paylaş

bende alıp internete bundan girmek için sormadım heralde.

uzun süreli kamp kuruyosun mesela. 1 ay felan çadırdasın. böyle bir senaryoda telefonada ihtiyacın olmayacak. uzun süreli pil özelliği yüzünden webde halletmen gereken işler bunda yapılabilir kullanışlıysa diye sordum. yoksa şehir içinde metroyla eve dönerken ereaderdan surf yapacak kazmalık baya uzağımda kalıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

pamukkale'den bilet almayı denedim az önce, tarihi girmeyi beceremedi tarayıcısı mesela. ki madem telefonu hotspot olarak kullanacaksın direkt telefondan işini halletmen daha mantıklı.

ancak pocket'ten makale falan indirip okuyabilirsin. böyle basic şeylere falan girip bakabilirsin. TDK'den kelime bakabilirsin. Ama rahatsız ve zor. Zoom oranı kötü, sayfa yenileme olayı olmadığı için(frame/second) etkileşemiyorsun tablet-telefon-bilgisayar etkinliğinde. (parmakla sayfanın altına kaydırma vs)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...