Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

D&R Kobo'yu ve Kobobooks'daki kitaplari satmaya basladi

GERGE

Öne çıkan mesajlar

alt çizip not alma var.
grafik tarzı gösterimler iyi baya ama fotoğraflar, alet renk göstermediği için eh. ama çözünürlük iyü baya anlıyosunuz.
pdf okunuyor ama biraz inanman lazım. tablet performansı yok bu ekran teknolojisinde.
buna jailbreak tarzı bişeyler yapıp pdf performansını artıran varmış ama.
Sosyal ağlarda paylaş

peki pdf i hangi formata çevirebiliriz kasılmdan okutması için?

950 sayfalık 36 mb bi pdf var mesela. epuba çevirmeye çalıştım hem calibre hemde online converterlar hata verdi.

rtf formatına çevirdim. boyut yine 36 mb. browserda baktım aynı bi değişiklik yok. rtf formatında kasmadan okutur mu?

başka hangi formata çevirebilirim kasmaması için?
Sosyal ağlarda paylaş

son bir iki mesajdır pdf i nasıl düzgün şekilde epub yada kastırmayacak başka formatlara çevirebiliriz onu konuşuyoruz. epub olsa kitapların alıyım temiz temiz kullanırım ama yok. arkadaşta link verdi işte düzgün şekilde pdf to epub yapmanın adımları ince ayarları felan.
Sosyal ağlarda paylaş

otomatik çevirme değilde, oturup uğraşıp düzenleme işlemi. mesela o dediğim 950 sayfalık kitap için daha önce indirdiğim foruma tekrar baktım epub versiyonuda varmıydı diye. birisi sonradan uğraşmış kitabı iki cilde bölüp pdf ten mobi formatında düzenlemiş mesela. indirdim gayet düzegün temiz.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Koreader was originally created as an improvement over the e-readers poor PDF performance. A number of users find it to be much better than Kobo's stock software, for reading PDF documents.

http://www.epubor.com/how-to-install-and-use-koreader-on-kindle.html

bu nasıldır acaba
Sosyal ağlarda paylaş

pdf e neden zorluk çıkardığı da anlaşıldı

said:
Amazon and Kobo are not in the business of selling devices, they are in the business of selling books on their devices. PDF format is not part of their plans. However, koreader(free-unix based) and some other attempts (like running android on the kobo(I have not tested it yet) where you could install a pdf reader) help this issue.
Sosyal ağlarda paylaş

İyi ki hype'a gelip almamışım zamanında. Gittim dr'da baktım koboya da kitapla uzaktan yakından alakası yokmuş be ya. Ben de sanıyodum ki gözüne bildiğin metisin baskısı gibi görüncek, sayfayı parmağını nenlendirerek çevirme ihtiyacı hissediceksin falan

Calibre ve kindleda da aynısını hissetmiştim de kobo bu kadar övülünce belki o farklıdır diyodum. Yok aga, uzun vadede göz yormuyodur muhtemelen tablet gibi o tamam da mürekkebi hiç baskı kalitesinde değilmiş, ben kitaba devam
Sosyal ağlarda paylaş

@Drall
sonraki versiyonlarda ekran camını kağıt dokusu gibi pütürlü yapma planları varmış o zaman alırsın.

veriyorum ben siparişi

şu video ve yorum pdf konusundaki çekincelerimi yenmeme ve kararımı vermeme yetti
http://www.youtube.com/watch?v=6Cxo-DpVoVA&app=desktop

said:
the issues you are having with the kobo and the pdf are related to the way the software deals with PDF's. I had the same issues until I found the koreader. Koreader reflows the pdf's allowing you to treat the texts in PDFs as text, which is not happening with the native kobo software. http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=216960
That page may not hold the latest install or builds but you will find your way through to them. Important thing is during install to open the png image. I was disapointed with the kobo and the pdf's until I found the koreader. With it you can add notes to pdf's, highlights, change the fonts size page layout and orientation and obviously turn pages. Hope it helps :-)
Sosyal ağlarda paylaş

sdf yok abi öyle pütürlü ekran felan. şaka yaptım ben sana. yani gerçek kağıdın birebir aynısı olmaz tabi onu demek istedim. göz sağlığı, biraz kitapsı görüntü, zırt pırt şarj etmek zorunda olmaman, milyonlarca sayfayı ceket cebinde taşımak felan alınır yapıyor e-readerları. glo hd ile diğer modeller aynı ekranı kullanıyor.

bence bi daha dene gerge çünkü çıktığından beri geliştiriyolar koreaderı belki düzeltmişlerdir epub olayını. birde şey diyordu kitaba basılı tutup çıkan menüden orjinal readerla oku diye bi seçenek eklemişler galiba.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...