Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nvidia Ampere / 30x

Sorieno

Öne çıkan mesajlar

yeterince detaylı ifade ettiğimi sanıyorum. evet bir fark olmuyor. o yüzden black box kullanıyorlar dedim ya. ve stretched yapmadığın için "modellerin daha genişlemesi" durumu olmuyor.
ancak 4:3 kullanmış oluyorsun ve ekranın sağında ve solunda görebileceğin kişileri kaçırabiliyorsun.
dediğim gibi tamamen alışkanlık meselesi, ondan öyle kullanıyorlar.

tabii sonra şöyle durumlar sık yaşanıyor turnuvalarda:

https://www.youtube.com/watch?v=aSlWC-mRYOY
Sosyal ağlarda paylaş

O listenin yarisi streched yarisi bb abi nasil baktin listeye?

Bi de nasil bi cikarim lan 1024*768deki hitbox genisligiyle 1080p dekinin farketmemesi?

Mouse yavas kalir demissin de sens ayarliyosun olm.

Burada oyle kullanilmasindaki amac aliskanliktan ote (ki bu cocuklar 20 yasinda desek oyun oynamaya en az full hd ya da 1280*1024 ile basladilar) hitboxu buyutmek bariz
Sosyal ağlarda paylaş

wotu okumadım ya. csgo konusuna hiç girmek istemiyorum, ilgimi de çeken bir konu değil. vurgulamak istediğim nokta 4k'da zaten competitive fps oynanmaz gibime geliyor. casual bir şekilde takılınır onda da vsync olduğu sürece 40 fps'e düşse de göze batmaz gibime geliyor.

diğer bütün genrede ilah gibi 40-70 fps oynanır.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

O listenin yarisi streched yarisi bb abi nasil baktin listeye?

Bi de nasil bi cikarim lan 1024*768deki hitbox genisligiyle 1080p dekinin farketmemesi?

Mouse yavas kalir demissin de sens ayarliyosun olm.

Burada oyle kullanilmasindaki amac aliskanliktan ote (ki bu cocuklar 20 yasinda desek oyun oynamaya en az full hd ya da 1280*1024 ile basladilar) hitboxu buyutmek bariz

tamam abi, dediklerimin hiç birini kabul etmek istemiyorsan o zaman git 5:4 yap, bu turnuva oyuncularından daha iyi oyna, biz de seni izleyelim Dreamhack'te.
Sosyal ağlarda paylaş

amd'nin cpu pazarındaki kaybını tamamen anlıyorum da gpu'da nasıl oluyor da nvidia %70-80'lere fırlıyor onu anlayamadım. parayı basınca ikisinin de performansta birbirinden bariz kötü olduğu bir nokta yok ki. watt meselesiyse tamam diyecem. ama gerçekten performanssa amd marketing timi tam bir sıçış.
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

Flameoffear said:

İhtimal derken? Açıklandı 200 dolares diye. TR fiyatı da 800 lira filan olur.

Ne biliyim abi TR burası. Talep çok olur 1000 küsürden satar açgözlüler.

200 dolara çıkarsa amazondan %20 vergiyle 700 lira civarına alınabilir. kargo da ekle ne kadar olur bilmiyorum 15 dolar diyelim 45 lira daha ekle. türkiye'den her türlü ucuza gelir yani.
Sosyal ağlarda paylaş

dist'e amazondan daha ucuza alıyoruz diye baskı yaparsanız dist HQ'a durumu iletir. adamlar büyük ihtimal TR'de dist. olduğu halde marka üzerinden amazona shipping opsiyonu olduğunun farkında değildir. bu durumla fark edip shipping seçeneklerinden TR'i çıkartırlar.

3rd party retailerdan kar marjı eklenmiş versiyonunu almak zorunda kalırsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

sli/crossfire çok hayırlı bi iş değil bir çok oyunda efficiency sağlanamıyor. o yüzden hemen çılgın heyecanlanmayalım bence.

dx12 ve vulkan sayesinde olay driverdan ziyade api seviyesinde çözüldü. o yüzden engineler buna kolay adapte olacaktır, tabi ki verim 2x olmaz ama 2 kartla en az 1.5x görmek mümkün. bu amd'nin rx 480 benchmarklarındaki verimlilik 1.81x kadar hesaplanmış sanırım. bence acayip ilginç bir gelişme.
Sosyal ağlarda paylaş

totemic said:

evga 1080FE 2700tl vatan'da, asus 3000tl daha da düşer mi yoksa artar mı??

Düşer. Yazdık burada ne olacağını birebir.

spoyr

Asus Türkiye'den biriyle tanıştım bugün.
Strix'in ne zaman geleceği ve fiyatının ne olacağını sordum. Distribütör fiyatı olarak max 2200 TL olur dedi. Buna tabii mağaza karını falan eklemiyorum.

Esas bomba; GTX 1080 için tüm firmaların ilk parti sevkiyatlarına Vatan çökmüş. 10 gün sonra geliyormuş en geç. Vatan 2700 TL'den satar en iyi dedi.

Ondan sonraki sevkiyat da bi 10 gün sürer diyor. En iyi ihtimalle alınabilir halde satılacak ürünlerin piyasaya girişi haziran sonu.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...