Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

MMO Gaming

Xenus

Öne çıkan mesajlar

zevk meselesi.. Hani kimisi sapıkça olabilir ama kimiside "çooooook sevimliiiiii" diyor. Hemde böyle 100 kilo göbekli sakallı insanlar :P (bana pek hitap etmiyor ama.. Kendinizi ikna etmek isterseniz, kendimden örnek vereyim. Mesela => ben nasıl karanlık karakterleri seviyorsam, başkası da bunları seviyor diye düşünüyorum. Sonrasında normalmiş gibi geliyor.. )
Sosyal ağlarda paylaş

kujo123 said:

blessteki sevisme sahnesını kesın kesıcek aeria kesın :D

ha senin STORY diye neden tutturduğun belli oldu :P

batı mmolarında male, doğu mmolarında female oynuyorum ben genellikle. koreli adamın böğürmesi çok leş oluyor birde doğuda armor çeşitliliği female racelerde daha geniş oluyor. hatta male armor dizaynlarını baştan savma kalitesiz yapıyorlar falan. ha tab target yoksa action combatlta femalelerin hitboxları daha düşük oluyor genelde, karambolde iyi oluyor ehehe.

@densiz
edgelord oynamayı lisede bıraktım das
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
http://www.polygon.com/2017/2/15/14628784/amazon-game-studios-john-smedley-san-diego

ya bu smedley'e de allah nasıl yürü ya kulum dediyse, amazon adamı işe alıp head dev yapmış birde lol. insan hayret ediyor gerçekten.

adam MMO katili resmen. SWG, EQNext, Landmark, H1Z1, Hero's Song.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
  • 3 ay sonra ...
Mobile games, o mobile games tek oyun değil ki ya, 10 milyon tane oyun var.

Aynı Samsung , Appleden fazla telefon satıyor gibi bir şey.
Samsung çıkarır 1000 çeşit telefon. Apple çıkarır 10 çeşit.

Ama o piyasadan pay kapmaya bakarlar, Ama MMO bitmez. Hele bu mikrotransaction var oldukça. Bitmez bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Quo-Vadis said:

ne fark eder ki? bütün mobil oyun pazarı değil bu, sadece ncsoft'un çıkardığı mobil oyunlar. belki 10 tane oyunları vardır. verdiğin örnek de yanlış samsung 1000 çeşit telefon çıkarır, ama apple'ın pazar payı 10 telefonuyla daha büyük olur. burada sayı yazmıyor zaten adamların cirosu yazıyor.

AAA yani xxx milyon dolar, yıllarca süren development, longterm sürdürebilirliği, parasını bile çıkaracağı soru işareti bişi yerine, sikko grafikli, 2.5d, p2w mobil oyun yap gitsin. batı'da mmo bitti zaten de doğu'da da bitiyor yavaş yavaş işte. microtransaction varsa mobil'e de var, moba/kart oyunu hatta singleplayer'a bile var artık.
Sosyal ağlarda paylaş

Frostbite said:

Peki abiler siz bilirsiniz.bana soyle karanlik dunyalı open word bi mmo soyleyin ya.wow un unicorn kusmugu vol.1258 inden ve kolonlarindan biktim.lineage eternal da gelmiyor daha..

abi wow dışında oynanabiliecek iki mmo var (ffxvyi saymıyorum)

gw2 veya eso.

eso combat animasyonları falan leş, fakat levelingi mmodan çok elder scrolls rpgsi gibi o açıdan güzel.

gw2 community, eventleri, yok puzzle jumpları falan açısından çok iyi, casual tam oynanacak oyun. pvp pve vs. çok fazla yapacak şey de var ama hardcore kasılacak pek bir şey yok.

bunlar dışındaki her mmo çok çok az oyuncu kitelsine sahip gg yiyor yavaş yavaş.

lotro var bi arka planda core bir kadro ile taklıan, tolkien fanı isen çok zevkle oynayabilirsin.

wildstar tera falan hep gg.
Sosyal ağlarda paylaş

ya orası öyle. eso direkt baydı beni çok konsol tasarımı olduğu belli ediyor kendini özellikle ui. addon falan da kurtarmıyor. animasyonlar da gerçekten çok meh.

gw2nin combatı gördüğüm en güzel combat gerçekten, oyun aslında çok da güzel ama pvpde balance hala kötü, kasılacak bir şey yok gear yok çünkü. pve zaten meh, 3-4 yıldır gear aynı çünkü casual hedefleniyor falan.

güzel mmo olsa xeşke.
Sosyal ağlarda paylaş

paradoksalkedi said:

Frostbite said:

Peki abiler siz bilirsiniz.bana soyle karanlik dunyalı open word bi mmo soyleyin ya.wow un unicorn kusmugu vol.1258 inden ve kolonlarindan biktim.lineage eternal da gelmiyor daha..

abi wow dışında oynanabiliecek iki mmo var (ffxvyi saymıyorum)

gw2 veya eso.

eso combat animasyonları falan leş, fakat levelingi mmodan çok elder scrolls rpgsi gibi o açıdan güzel.

gw2 community, eventleri, yok puzzle jumpları falan açısından çok iyi, casual tam oynanacak oyun. pvp pve vs. çok fazla yapacak şey de var ama hardcore kasılacak pek bir şey yok.

bunlar dışındaki her mmo çok çok az oyuncu kitelsine sahip gg yiyor yavaş yavaş.

lotro var bi arka planda core bir kadro ile taklıan, tolkien fanı isen çok zevkle oynayabilirsin.

wildstar tera falan hep gg.

Hmm gw2 var bende ama exp larini almak farz oldu yada biraz daha dişimi sıkıp linage i beklemek..
Sosyal ağlarda paylaş

yeni başlıktansa buraya yazması daha iyi. şu asya tarzı mmo lar bir tek bana mı kötü geliyor? Ekranın 80% nini kaplayan efektlerden hiç bişeyi göremediğin oyunlardan bir ben mi hoşlanmıyorum. Şöyle witcher 3 tonunda bir online oyun olamaz mı? hep mi bikini zırhlı elfler?

Yeni çıkacak oyunlara bakıyorum. çoğunluk asya tarzı. Batılılarda bir tutturmuşlar herbokun zombi/survival versiyonunu yapmaya çalışıyorlar mini serverlarda.

sorası da moba zaten...
Sosyal ağlarda paylaş

paradoksalkedi said:

PvP'yi hardcore yapan çok adam var ya, sinir stres yüzünden bırakmıştım ben oyunu. Çoğu insan tamamen pvp odaklı hasta gibi GvG yapan guilde girmediği için fark edemiyor ama oyunun 20vs20 guild savaşı veya guildlerin birleşip 50-50 savaştığı durumlar falan aşırı stresli ve hardcore. spvp de öyleydi esasında da çok tutmadı malesef.
Sosyal ağlarda paylaş

Jaan said:

yeni başlıktansa buraya yazması daha iyi. şu asya tarzı mmo lar bir tek bana mı kötü geliyor? Ekranın 80% nini kaplayan efektlerden hiç bişeyi göremediğin oyunlardan bir ben mi hoşlanmıyorum. Şöyle witcher 3 tonunda bir online oyun olamaz mı? hep mi bikini zırhlı elfler?

Yeni çıkacak oyunlara bakıyorum. çoğunluk asya tarzı. Batılılarda bir tutturmuşlar herbokun zombi/survival versiyonunu yapmaya çalışıyorlar mini serverlarda.

sorası da moba zaten...

güzel olur tabi bide witcher 3 tarzında ve biraz daha derin içerikle ama cok para lazım o kadar parayı yatırıp 2-3 yılda geri toplaması var. Neden kassın ki adam . 2 tane zombi 2 tane uzun namlulu silah 1 agac 2 kaya koyuyosun 3 dakika süre veriyosun öldürene ekranda kocaman

YOU WIN !!!!!! DADAAAAAMMMMMM

yapıyosun 1 koyuyosun 4 alıyosun aylar bekleyip sinir stressiz parayı cıkarıyosun gercek hayatta yiyosun. Ne zaman oyuncular çöp lan bunlar diicek o zaman eskiye 40 dan az kadrosu olan admaların oyun yapamadıgı senaryon yoksa hiç girme aga sen bu işe tavsiyelerini aldıkları günlere döner bu işler. O da zor biraz.

Çünkü kaç mermin kaldığına bakmak fire resistin yanına bu görev için cold resist mi alsam yoksa dex emi yüklensem den daha az beyin kası gerektiriyor. Eee malum kasları kullanmak insanı yorar ama kullanmadan da gelişmiyor meret :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 6 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...