Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Samsung Galaxy S7

Bone

Öne çıkan mesajlar

Bone said:

kamera'da note 2'den beridir iddialılardı zaten

Pek öyle değil. Piyasadaki diğer üst seviyedeki telefonlara karşı öyle böyle üstünlüğü falan yoktu önceki serilerde. Aksine S7'deki autofocus mükemmel mesela. Emek harcanmış bişeyler yapmaya çalışmışlar. Ayrıca sunumda iPhone 6s'in üzerine oynadılar. O kadar iddialılar. Yoksa sensorü yine dışarıdan alıp default bırakabilirlerdi ve "işte yeni kameramız ve çok iyi, GERÇEKTEN!" diye pazarlayabilirlerdi.

KillJoy said:

Default olarak gelmiyor bildiğim kadarıyla comic sans. Daha kıvrımlı bir tane var gömülü olarak gelen.

Kaldı ki böyle bir seçeneği kullanıcıya sunmak kötü bişeymiş gibi göstermek ne. Sanırsın ki kullanıcının seçebileceği 2 yazıtipi var.

iPhone'da olsa OMG AMAZING!111 ama ahahah.

edit: resmi koyamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

liberal said:

Pek öyle değil. Piyasadaki diğer üst seviyedeki telefonlara karşı öyle böyle üstünlüğü falan yoktu önceki serilerde. Aksine S7'deki autofocus mükemmel mesela.

note 2 döneminde kameralar arasında kıyas nasıldı onu %100 hatırlamadığım için net bir şey söyleyemem.
ama note 4 dönemi üzerine konuşayım, amiral telefon serileri arasında n4'ten iyi bir tek LG G4 vardı.

s7'deki autofocus mükemmel mi görmedim denemedim araştırmadım. ama note 4 sunduğu OIS ve büyük sensör ile karanlık performansı ve aydınlıktaki keskinlik gibi konularda rakiplerinden çok daha başarılı.
Sosyal ağlarda paylaş

KillJoy said:

çok güzel saçmalanmış, tebrikler

s2 ve note5'in menüleri böyleydi:

http://careace.net/wp-content/uploads/2011/11/gs2-storage2.png

http://www.androidcentral.com/sites/androidcentral.com/files/styles/larger/public/article_images/2015/08/note-5-air-command-screens.jpg?itok=0ogkwg6S
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

beni esas ilgilendiren kısmı kamerası aslında.

s7/g5/note4

http://i.imgur.com/7IXb24B.png

şu tabloya göre s7'nin büyük sensörlü kamerası mı daha iyi, g5'in çift kamerayla çektiği fotolar mı... çok merak ediyorum onu işte.

LG 5 iki kamera aynı anda çalışmıyor yamulmuyorsam. Birisi 16mp bilmem kaç derecelik açı ile çekerken öbürü 8mp baya bir geniş açılı versiyonu. Olay sadece bu. Mercekler arası geçişi kamera ekranından yapıyorsun. Panorama olayını adamlar bitirmiş ya.
http://www.samsung.com/tr/consumer/mobile-devices/smartphones/galaxy-s/galaxy-s7/camera/
http://www.youtube.com/watch?v=IAt_cRJibHo
Sosyal ağlarda paylaş

KillJoy said:

bone samsung fanı çıktı oh yeah.

samsung fanıyla alakası yok. kaldı ki lg g5 almayı düşünüyorum.

öte yandan aptalca mesajlar aptalcadır.

cihazlarda kendi fontlarını yüklemeye imkan tanıdığı için sanki samsung default font olarak comic sans kullanıyor gibi yansıtmak da aptalca bi hadise.
Sosyal ağlarda paylaş

banada bloatware var diye cok dil doktuler s6 alirken, package disabler pro ile takir takir herseyi kapattim, 4gb ramin 1gb i hep acik oluyor

yavasliycak vs dediler gayet guzel duzenledim, pil ceken seyleri kapattim, mobile datayi ayarladim vs hani minimum maintance ile tas gibi calisiyor alet apple in kullandigim gudubet isletim sistemine kiyasla

gecmsite gorsel oalrak cok itici duruyordu android ve telefonlar oyuncak gibiydi o yuzdende sevmiyordum, simdi gayet cozmusler o sorunu filan

memnun birakti beni baya hani milletin bashlemesini cozemedim :P
Sosyal ağlarda paylaş

üşenmiyosan ve becerebiliyosan gayet iyi android de markalar şekilden şekle sokuyor işte.
görsel, pil kullanımı, memory vs hep yazılımlar yüzünden ve istediğin gibi yapabilceğin şeyler sonuçta.

s4 kullanıyorum, gayet de memnunum. ilk çıktığında almıştım. (önceden de s1 vardı)
kardeşimle kız arkadaşımda galaxy alpha var, o telefonu da çok beğeniyorum ayrıca. yanlışlıkla çıkardığını düşünüyorum samsung'un, çok tutmadı kaldırdı zaten. taş gibi telefon
Sosyal ağlarda paylaş

Note4 telefon ve note pro 12.2" tablet kullanıcısıyım memnunum her ikisinde de luzumsuz uygulamalar ya kaldırilmis yada etkisiz hale getirilmis durumda, fb gibi kaynak sömüren uygulama kullanmiyorum (ki ihtiyacim yok) gayet memnunum, samsungun ucuz telefonları icin ayni yorumu yapamayacam ama parasıni verdikten sonra sorun yok
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

banada bloatware var diye cok dil doktuler s6 alirken, package disabler pro ile takir takir herseyi kapattim, 4gb ramin 1gb i hep acik oluyor

yavasliycak vs dediler gayet guzel duzenledim, pil ceken seyleri kapattim, mobile datayi ayarladim vs hani minimum maintance ile tas gibi calisiyor alet apple in kullandigim gudubet isletim sistemine kiyasla

gecmsite gorsel oalrak cok itici duruyordu android ve telefonlar oyuncak gibiydi o yuzdende sevmiyordum, simdi gayet cozmusler o sorunu filan

memnun birakti beni baya hani milletin bashlemesini cozemedim :P

olay zaten bu, telefonu optimize etmek için son kullanıcı olarak bu kadar uğraşman doğru değil. neden yani. samsung neden kullanıcısını bu pozisyona koyuyor. bloatware ve arayüzleri düzeltmek bu kadar zor mu yani. adamların donanımlarına kimse bir şey demiyordur bence ama yazılımları rezalet. sen yazılımı tweaklediğinde tabii ki iyi bir sonuç çıkıyor çünkü geriye kalanında sorun yok zaten ;)

sense + samsung cihaz = android dream
Sosyal ağlarda paylaş

PrudenT said:

Laurelin said:

baya açıkmış...

normali bu yalnız android de. kötü bişi değil 3gb ramı kullanıyor göstermesi

g4 var geldiği gibi öküzlemesine kullanıyorum optimize etmek için hiç bşii yapmadım hiç bi sorunda cıkarmadı
android tarafında bazı gıcık olduğum başka şeyler var orası ayrı da performans olarak bi sorunum yok
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:
olay zaten bu, telefonu optimize etmek için son kullanıcı olarak bu kadar uğraşman doğru değil. neden yani. samsung neden kullanıcısını bu pozisyona koyuyor.

ona bakarsan apple cihazlarına dosya yüklemek de çok sıkıntılı, son kullanıcı olarak bu kadar uğraşılması doğru değil.
ama durum böyleyken insanlar gelip buraya apple'ı savunabiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...