Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Samsung Galaxy S7

Bone

Öne çıkan mesajlar

ginaly said:

yazılım donanım verimli çalışması ile appstore'un kontrol altında olması herhalde.
başka da bir şey gelmiyor aklıma

verimli calismasi olayi evet applein sadece telefonda degil tum urunlerinde olan birsey herseyini kendileri yaptiklari icin. zannetmiyorum googlein oyle birseye girisecegini. nexuslar falan cok dandik bence :P
Sosyal ağlarda paylaş

Google cok daha fazla para yatirmali abi olay bundan ibaret. Onun harici i7 islemcide taksan androide, ios önde bu gercek. Gerci saf android fena drgil, olayi bozan firmalarin arayuzleri ama saf androidde harbi cok saf :) sıkıcı.

Gugil sundan oturu para basmali, google store app filtrelemesi botlara degil manuele donmeli ya da ne boksa. Her app catir cutur geciyor yayinlanio. Viruslu mu popup manyagi mi malware mi kontrol sifira yakin. Yokmu aramizda app yapan?

Ayni iki app yi hem apple store a hem google store a onaya gonderin. Google 20 dk da falan onay verio, apple in ki haftalarca surebilio. Incik cincik edio app yi zararli mi diye.
Sosyal ağlarda paylaş

verimli çalışma vs yok abi. verimsiz olabilecek her şey yasaklandığı için verimli gözüküyor. o kısıtlamalarla ben bile os yazsam verimli olur.

örneğin android'te kullandığım klavye default klavyesine göre 7-8 kat sistem ihtiyacı götürüyor. ama özelliklerini sevdiğim için kullanıyorum. yani bu benim için android hanesine artı. sevmediğim klavye ile takılacağıma biraz daha iyi telle sevdiğimi kullanıyorum. klavye gibi basit bir örnekten girdim tabi ama her şeyde böyle.

airdroid gibi bir nimet var mesela. ios yasaklarıyla imkansız olan bir uygulama. ama elim kolum gibi resmen telefonla pc arasında.

o yüzden geçiniz verimi fln. ayrıca user experience desen geri tuşu > all. uygulama koymadıysa geriye gidemiyorsun veya reklam kapatılamazsa geri ile kapatılıyor her türlü ios ta izliyorsun mal gibi =)
Sosyal ağlarda paylaş

df said:

verimli çalışma vs yok abi. verimsiz olabilecek her şey yasaklandığı için verimli gözüküyor. o kısıtlamalarla ben bile os yazsam verimli olur.

örneğin android'te kullandığım klavye default klavyesine göre 7-8 kat sistem ihtiyacı götürüyor. ama özelliklerini sevdiğim için kullanıyorum. yani bu benim için android hanesine artı. sevmediğim klavye ile takılacağıma biraz daha iyi telle sevdiğimi kullanıyorum. klavye gibi basit bir örnekten girdim tabi ama her şeyde böyle.

airdroid gibi bir nimet var mesela. ios yasaklarıyla imkansız olan bir uygulama. ama elim kolum gibi resmen telefonla pc arasında.

o yüzden geçiniz verimi fln. ayrıca user experience desen geri tuşu > all. uygulama koymadıysa geriye gidemiyorsun veya reklam kapatılamazsa geri ile kapatılıyor her türlü ios ta izliyorsun mal gibi =)

iOS developer olarak hemen ziplayayim
1) custom keyboard geldi ios 8 ile
2) Apple cidden app kisitlamasi yapiyor ama genelde bunlar security ile ilgili seyler. Ciddi bir sirket isen biraz esneyebiliyorlar. Ama security konusunda paranoyaklar ki bu iyi
iTunesConnect yani appstore app submission baya baya aci verici bir olay. Bu tur geri buttonu yok abow seyleri yakaliyorlar genelde olmaz boyle diye direk iptal ediyorlar.

Onun disinda cok buyuk bir kisitlama yok file system disindaki yeni share extensionlarla yapmak istedigini gene yapiyorsun
Bu sirada user experience biraz yanlis olmus orada. Minimalist bir dizayn iphonunki. ekranda duzenli yer kaplayan tuslari istemiyorlar ki bu bir yaklasim.

Air Droid guzel bir uygulama ios mudailleri var diye biliyorum. Cok farkli bir yapi yok arada. Bu sirada zaten telefon-bilgisayar iletisiminda mac ve iphone baya baya iyi ama sadece bu ikisi arasinda olmasi evet kotu bir sey

Hala android markete hayvan gibi zararli app atabiliyorsun. Vakti zamaninda denemisligim var. Yeni yollarida vardir bittabi.

Git gide aciliyor zaten apple ios konusunda ama dedigin konuda hala oyle bir karar var.

Sorun su ki android ve iphone karsilastirinca, iphonedaki akiciligi hicbirsey vermiyor.

Androidi seviyorum ama iphone 5sden bikip 6s'in cikmasini bekledigim donemde elime g3 gecti. Biraz modifiye falan ettim ama karsilastigim sacmaliklarin ardi arkasi gelmedi.

Ama androidin material dizaynina hastayim o ayri asdf
Sosyal ağlarda paylaş

apple tv ye laf edenler olmuş
hatta miracast ile mirroring falan denmiş.

öncelikle samsung curve 4k var 2015-2016 modeli tv source kısmında screen mirroring var. Kaç kere denedim olmadı.
PC için olan versionunu indirdim. Uygulamayı durdurma hatası diyor kalıyor. DLNA olayı çok yavaş - Evdeki Vestel TV den daha çok memnunum.

evet şu an cep telefonu karşılaştırmadım ama TV'de de çok kötü. abi yazılım zaten en büyük sorunu. Panel kalitesi demiyorum emenike. yazılım yapmasınlar ama.olmuyor.
sonuç(tv için) : vestel yazılımı>samsung

neyse appletv'ye gelelim;
appletv ile apple ürünleri üzerinden screen mirroring, özellikle sunumlarda çok işime yarıyor. AppleTV nin varlığının tek olayı benim için screen mirroring zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Apple TV'nin screen mirroring olayı çok tatlı ya. Bizim büyük amfilerde falan apple tv var okulda. Ders anlatırken ya da seminer yaparken çok tatlı oluyor.

Olmayan yerlerde projektör ayarlayacağım, kablo takacağım, aman kablo boktan bilmem ne derken verem oluyorum. Bugün yine aynı şey oldu hatta, projektör fail'layınca tahtaya satır satır kod yazdım uygulamada. Bir de outputları falan çiziyorum böyle renkli kalemlerimle kendime güldüm.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...