Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pic Thread #3

quixef

Öne çıkan mesajlar

e ben 8 mi dedim? okudugunu anlamakta sorun yasadiginin farkindayim (bazi insanlarin hamurunda bu var, bu kadar basit)

tr'de sen annen baban ayrilsa da "dur kanada vatandasi olayim" diyemezsin, onu gectim. haydi alip basimi gideyim imkanin olmaz. rastgele bi iste calisayim, kafama gore takilayim...

boyle ozgurlukler yoktur.

"otur universiteye calis" vardir.

olm ansiklopedi bitirmek bisi degil. her gazete verirdi. biz de okurduk. meydan larousse, anabritannica hepsini okuduk biz de.
(bu arada adam merdivenden dusmus. bence ona borclu!) tey allam ya...
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

e ben 8 mi dedim? okudugunu anlamakta sorun yasadiginin farkindayim (bazi insanlarin hamurunda bu var, bu kadar basit)

sakin ol şampiyon. o "drive" 18 yaşına kadar yaşadığın ortam ve tecrübeyle gelen bir şey değil doğuştan beri içinde olan bir şey onu diyorum. uygun bir ortamda artar tabi ama 10dan 1000e çıkmaz.

kısacası Elon Musk Türkiyede doğsa yine yolunu bulurdu. Zaten adam Stanford Ph.Dyi terk etmiş istediği şeyleri yapmak için o yüzden ortalama hayat ve başarı algısından çok etkilenmediği belli.
Sosyal ağlarda paylaş

buarada çevrenin en etkili olduğu durumlar bence ortalama üzeri bir potansiyele sahip insanların bu potansiyeli ortaya çıkarmasında. ama sıra dışı bir potansiyeli ortalama bir potansiyelden yaratabileceğini düşünmüyorum. sıra dışı başarılara sahip insanların hepsini topladığın zaman çok çeşitli spekturumda hayat hikayeleri oluyor genelde hindistanda formal matematik eğitim almamış bir adamın dünyanın en iyi matematikçilerinden biri haline gelmesi, başarısızlığı yüzünden doktoradan kovulmak üzere olan bir adamın daha sonra fields madalyası alması falan. Boy gibi bir özelliğin daha karmaşığı işte. Bazı konularda (bkz. matematik, girişimcilik, müyendislik vs) belirli bir potansiyel aralığı oluyor insanın ve doğru yönlendirmek olursa onun maksimumuna ulaşabiliyor belki.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

tr'de sen annen baban ayrilsa da "dur kanada vatandasi olayim" diyemezsin, onu gectim. haydi alip basimi gideyim imkanin olmaz. rastgele bi iste calisayim, kafama gore takilayim...

boyle ozgurlukler yoktur.

"otur universiteye calis" vardir.

olm ansiklopedi bitirmek bisi degil. her gazete verirdi. biz de okurduk. meydan larousse, anabritannica hepsini okuduk biz de.
(bu arada adam merdivenden dusmus. bence ona borclu!) tey allam ya...

mardinde 8. çocuk olarak doğan biri gidip nobel alabiliyorsa geçeceksin bu lafları, kendini kandırma hiç.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...