Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

HS PARA HARCAMA TOPICI

mulgear6

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
XMage'in kendi turnuvaları var ama pek bir fark yaratmıyor. Ödül, kazanılan puanlarla büyük eventlere davet, genel başarıya göre pahalı promolar, Wizards'ın sitesinde listenın yayınlanması ve giriş ücreti olmadığı için competitive scene oluşmuyor işte. Hatta MTGO'nun ücretsiz oynayabildiğin Tournament Practice odası kadar bile bir competitiveness yok. XMage'de oyunu kötü giden çıkıyor, küfürler havada uçuyor, turnuvada son tura adam kalmıyor...

Eğer bir gece 4-5 saat verip yoğun bir şekilde en üst seviyesinde MtG oynamak istiyorsan bir turnuvaya giriyorsun işte. Eğer öyle 4-5 saatin yoksa lige giriyorsun. Bir ligde yine benzer ödüllerle 5 maç yapılıyor, 5'de 3 break even. Ligin farkı normal günlük turnuvalardan 1-2 ay sürmesi ve istediğin zaman oyun atabilmen girenlerle o ligdeki başarına göre matchmaking ile.

Arkadaşlar arasında olur işte, Pati içi turnava filan yapabiliriz hatta ama ilgilenen yok.
Sosyal ağlarda paylaş

ben ilgilenirim oynarız beraber. ama dediğin gibi competitive olarak 0sa bi noktada ben de paralı versiyona geçmek isterim. bu oyun da heartstone kadar para yiyor mu? yapımcılar HS kadar sık yeni deste spamlıyor mu?

en olmadı duelyst oynarım, güzel oyun gibi ama tamamıyla deneyemedim bi türlü, tam deniyicem cs:go oynayasım geliyor, heartstone gibi kendini oynatamıyor saatlerce niye bilmiyorum

yani malesef bu oyun türü gerçekten competitive scene olmazsa olmaz, dota gibi cs gibi competitivesiz oynanmayacak bir oyun gibi duruyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
İki format tipi var MtG'de, rotating ve non-rotating. Rotating sadece Standard; Block ve Standard Pauper da vardı ama bu ay kaldırdılar onları oynayan olmadığından pek. Standard sadece son iki yılda basılan kartlar (aralarında tekrar tekrar basılan bir sürü temel kart var). Non-rotating'lerden Modern sadece 2003'den beri basılan kartlar, Legacy, Pauper ve Vintage ise kendi kısıtlamarı içinde (Pauper sırf common gibi) basılan tüm kartlar MtG çıktığından beri.

HS ucuz MtG'nin yanında. Yeni deste olayı da çok farklı. Modern oynarım dersen bir deste yaparsın (en ucuz competitive Tier 1-2 desteler $200 civarı, Modern'de Tier 1 ve 2 arası pek bir güç farkı yok, popülerlik farkı var sadece) sonra o deste ile yıllarca oynarsın güncel tutmak için 20-30TL harcayarak altı-yedi ayda bir. Turnuva kazanıyorsan ama kazandığın ödüller bir sürü yeni deste kurarsın, az gelmiyor.

Standard oynarsan her yıl iyi-kötü $200-$300 gerekli. Standard sadece son iki yılın kartları olduğu için kart alman lazım hep.

Legacy ve Vintage'i geç. $1000'dan başlarlar.
Sosyal ağlarda paylaş

hs'nin dust olayı aşırı cimri ya. mtg gibi kart satın alma olmadığı için, kendi kartını 1/4 fiyata verip, gidip tam fiyata kart alıyorsun. saçmalık.

şu noktadan sonra HS'ye başlayan insan sapıktır yani gerçekten benim gözümde. veya işte 500 pack falan almayı göze almıştır :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
hollwanderrr said:

kötüymüş MtG de, communitysi de epey bölünmüş anladığım kadarıyla, yığınla mod var

tamam kart oyunu iyi hoş güzel zevkli de bu kadar parayı kesinlikle hak etmiyor.

Yoo. Öyle bölünmüş bir durum yok, Modern, Standard, Legacy ve Pauper işte. %90 bu formatlar ve oyun bulmak 10-15 saniye filan sürüyor her saat.

Pahalılık da göreceli yani, çok daha pahalı hobiler var. Daha ucuzları da var. Pauper'da ikisi birleşiyor, desteler ortalama $20-$30 iki-üç istisna dışında.

Onun dışında kesinlikle hak etmiyor ne demek yani? Ben hiç pişman olmadım yatırdığım paradan, her gece 1-2 oyun atıyorum en az mutlu şekilde. İstersem kartlarımı satıp çıkabilirim de, büyük ihtimalle şimdiye dek harcadığımdan daha fazlasıyla çıkarım üstelik, hem aldığım çoğu kart değerlendi, hem de ödül olarak gelenler var.

Alternatifi yok MTG'nin. HS filan rakip değil daha, 4-5 seneye iyi bir kart arşivi oluşunca düşünürüm onu ancak.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Spyro said:

axedice said:
TEBBİKLEEEEEE

http://i.imgur.com/pQA4QWg.gif

gif iyimis :P

oynadigim tek dijital oyun bu kaldi sayilir.. o yuzden uzulmuyorum.. son bir iki yilda asil hobim olan board gamelere harcadigimin yaninda, bu hicbir sey zaten (ki HS de bir bakima dijital board game sayilir :P)..

"hadi kutu oyunlarimizi karsilastiralim" temali fotom:

http://s28.postimg.org/9230jnwjx/IMG_20151128_WA0004.jpg

Guzel shelfie. Eldritch Horror, Codename, Coup, 7 Wonders gerekli.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • 4 ay sonra ...
Üçyüzbeşyüz

Sonu yok. Saboniz gelip anlatır simdi her türlü decki yapmak için neden 1198 tl harcaman gerektiğini. Ancak işte he türlü decki yapman gerekmiyor oyunda. Hatta yavaş yavaş ayda 1-2 deck oynayarak gelişmek çok dahasağlıklı.

Son adventure alınır, 40'ar classic/wotog falan paket alınır en fazla sonra da bakılır fikrimce ki bu bile çok şart değil
Sosyal ağlarda paylaş

3 arkadaş yeni başladılar oyuna. yeni de diil pardon, 2 yıl sonra yeniden devam etme kararı aldılar.

40 classic, 40 wotog, loe ve brm aldırdım. toplam 300 liraya falan geldi. şu anda zoo, otk warrior, hunter oynayabiliyorlar mesela. gayet mutlular şu anda.

ama kalkıp daha kontrole benzer deckler oynamak için temiz bir 300 daha harcamaları lazım.

daha önceden 0 kartları olsa ve üstüne hiç para harcamasalar rank 22 civarında mal mal kartlarla oynayıp oyundan bayacaklardı, şimdi rank 5'i zorluyorlar mesela.

kalkıp şu para harcamadan yaparsınız şeyini savunmayın hala ya. komik oluyor gerçekten.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben tam 1 yıl önce başlamışım, ilk başta f2p kastırmıştım. Ikı sezon sadece paladin oynadım (aggro>midr), 3.sezonumda mechmage ile kombo druid yapmıştım sanırım. Sonra naxx + 40 paket falan aldım. Malganis grommash vs cıkınca paketlerden bi hoşuma gitti ama tabi bi 40-60 paket daha almadan kullanamıyodum onları :D oyunun tadına iyice varınca biraz daha para gömüp önce handlock kışa doğru da cw falan kastırdıydım. Hey gidi günler.
Ha ama para harcamamak için kastıgım günlerde, tirion drboom falan yapmak için doomsayerları giantları çıkan edwin vs hep DE etmiştim. Geri toplaması mallık olmuştu biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:
daha önceden 0 kartları olsa ve üstüne hiç para harcamasalar rank 22 civarında mal mal kartlarla oynayıp oyundan bayacaklardı, şimdi rank 5'i zorluyorlar mesela.

kalkıp şu para harcamadan yaparsınız şeyini savunmayın hala ya. komik oluyor gerçekten.

bu benim. 0 para harcama politikasıyla 1 ay içinde oyunu bırakma aşamasına geldim.

ha para da harcamam ama. esports adı altında şişirilmiş tamamen şansa bağlı oyuna para mı harcanır.
Sosyal ağlarda paylaş

GONDARCENGIZ said:

valla ufaktan 200 lira ateşlenirse zamanla bişeyler olur ama yok ben her boku istiyom diyosanız kafadan 3bin lira lazım gibi

şimdi düşündüm de bi, her boku istiyom diyorsan, muhtemelen 1800 tl'e halledersin komple.

105 tl'ye 40 pack alabiliyorsun. 400 Classic, 240 Old Gods pack alsan ayrı ayrı, 1680 tl ediyor. Expansion'ların tanesi 45 tl mi ne, BRM ve LoE alsan, 90 tl desen. 1770 TL.

classic ve Old Gods'dan ortalama 20 ve 12 Legendary'in oluyor.

Bir sürü de dust gelir, o dustlarla TGT'teki gerekli olan 8-10 kartı ve Classic ile Old Gods'daki eksiklerini craft'larsın. mis gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

iyi de abi bunun sonu yok. 6 ay sonunda yine bi 600 lira falan harcaman gerekecek. kart oyununun zevkini oldurursun hayvan gibi para harcayarak. cips alarak taso biriktiren cocuklar gibi.

1 kere 1000 tl civarında harcadın mı, sonra adventure'lara 45 TL, her yeni expansion'a da 105 TL gömerek, direk istediğin decki yapacak kıvamda ilerleyebilirsen sürekli olarak. Her yeni expansion çıktığında 100 civarı back açman lazım işte, pre-order ederek 50 pack açacan, 50 pack de biriktirdiğin goldlar ile açacan. bitti gitti.

bir kesimin bilmediği/anlamadığı bir olay var. kart oyunu =/= koleksiyon oyunu. kart oyununda seve seve para harcarsın. harcamazsan da bir bok karta sahip olmayacağın için doğru düzgün oynayamazsın. çok kolay denklem yani.

kartın oldukça çok daha fazla opsiyonun olup, daha çok oynayıp, daha eğleniyorsun.

bir başka apaçi kesim var bi de "oyun f2p ben para harcamam" tamam evet f2p ama bu blizzard'ın çakallığı sadece, yoksa normal şartlarda kart oyunu bedava olmaz.

Wishmaster said:

Sabo yuh ya naaptın :D

yani doğrudur da, gerek var mı ya o kadar para basmaya..

noob noob takılın işte basit decklerle. uzun vadede toplanıyor kartlar. ha bi oyuna 1800 tl gömecek kadar zenginseniz bilemem tabi

ben kimseye 1800 tl gömsün demiyorum. ama şu anda sıfır kartla başlayan biri 300 tl civarında gömmeden oyundan zevk alamaz diyorum, eğer azıcık competitive ruhu varsa...
Sosyal ağlarda paylaş

2 senedir oynuyorum, başka oyunları oynarken arada bi oynuyorum. bazen günlerce girmediğim oluyor. bi ara 4 ay girmedim arkadaşım heves edince "aaa benim de accountum var ben de oynarım" diye devam ettim, bu kadar yani oynamam. yine de çok güzel decklerim var.

size tek tavsiyem, yeni exp, patch öncesi oturup günlük görevleri yapın, desteyi 100 golda alın çıkın. nasıl olsa içlerinden en az 10 tanesi nerfleniyor. hiç DE etmediysen kartları onlarda 2'şer 3'er tane oluyor. Nerflendiğine disenchant hepsini.

parayı sadece adventure'a harcayın.

o arada oyun oynarken da rank falan çıkayım diyorsanız da yapın bi zoolock, 7-8 ranklarda bitirirsiniz oyunu. ben genelde oralarda çakılı kalıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...