Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

esnaf olmak mı plaza insanlarıyla sürünmek mi?

bLackcha0s

Öne çıkan mesajlar

Küççük yazıyorum.

Turizm sektöründeyim 3 yıllık tecrübe var. Istanbul'dayım. Şehirden nefret ediyorum.
Şu an maaşım fena değil ama istanbul çok pahalı aslında kuş kadar kalıyor tek başıma eve çıksam harcamak için 1500 tl kalıyor en güzel ihtimal bu tabi borçsuz harçsız.

İzmit'te 3 dükkan var. bayan giyim işi yapıyor. Babam 61 yaşında kendi koşturuyor. 3 kişi de çalışıyor. Dükkanlar kendilerini döndürüyor ama ben yardımcı olursam bişeyler yaparız gibi geliyor internetten falan.

Bırakıp istanbul'u skimsonik title'ları gidip esnaf olayım izmit'te babamla ticaret yapayım koşturayım diyorum.
Yaş 30.
sektörü bırakırsam bir daha geri dönmem zor ki zevkte almıyorum yaptığım işten.

nasıl fikir? möthiş bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Zevk almıyorsan yaptığın işten anında kaç uzaklaş imkanın varsa ki var.
Hemen kaç uzaklaş. Ayrıca kendi sahibin olduğu işte çalışmak çok daha mantıklı. Patron sensin. Ve eminim daha çok para kazanırsın, şu anki maaşından. Bide tükanlar seninse süper.
Fakat babayla çalışmak bazen intihar etme isteği uyandırabilir adamda.
Sosyal ağlarda paylaş

izmit kötü şehir. ama rahat.
istanbul'a yakın. hsonu atlar gelirim.

dükkanlar bizim değil o yüzden pek bir şey getirmiyor. kazandığımız masrafa gidiyor.

Turizm de sektörde iyiyim aslında geleceğim olur ama ben böyle bir hayat yaşamak istemiyorum istanbul'da.
şu anki maaşımla ev bulamıyorum bulsam bana yaşayacak para kalmıyor.
Umudum vardı yurtdışı falan gibi ama onlar da tükendi.

Kız arkadaş olayı da bitti. İstanbul'a bağlayan tek bir şey yok. Arkadaş ortamım da eskisi gibi değil zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

elesso said:

sen evlenmiyomuydun ya? noldu kız ayrıldınız mı?

babanla konuş. ısrarla çağırıyorsa gitmeyi düşünebilirsin ama oğlum ben seni boşamı okuttum lende diyebilir...

nikah masasından kalktım :)
kız depresif hayatımı kaldıramadı ayrıldı.

yok aksine o sürekli hadi gel diyor. Ben yetmez bu para hepimize diyorum yettiği kadar diyor
Sosyal ağlarda paylaş

Esnaflık hem zor iş hem de cidden öldürdüler esnaflığı, kendi işinin olması bir sürü insana cezbedici geliyordur ama daha zor ve daha stresli. Tutturursan daha çok kazanırsın, kazandıkça da stres daha da artar. Benim anladığım kadarıyla anca kendini döndürme tutturmaktan sayılmıyor o yüzden istanbul'da kalmak istemiyorsan izmire antalyaya falan geçmeye çalış, maaş daha az olsa da yaşam daha rahat olacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...