Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bitcoin #6

-Bonesoul-

Öne çıkan mesajlar

logtrig said:

FunFair ve Genesis Vision (GVT) coinlerinin Mart-Nisan'a kadar yatırımı 3'e katlayacağının duyumunu çok yakın ve 4-5 yıldır crypto currency sektörünün içinde olan bir dostumdan aldım. Şu ana kadar ne söylediyse tuttui o yüzden biraz FunFair'e para gömdüm. Hiç alan var mıdır forumda bilmiyorum.

Yatırım tavsiyesi değildir. :)

yazalı 1 ay olmuş, ikisi de uçtu gitti.
Sosyal ağlarda paylaş

John McAfee said:

‏Verified account @officialmcafee
06 Jan 2018

Coin of the day: SHITcoin (SHT). Using a Blockchain which is 40 times faster than Bitcoin and having one of the most decentralized mining systems in the world - based on 5 different synergistic algorithms. SHT adherents call the coin "The Sleeping Giant".
Sosyal ağlarda paylaş

Abi bişey sorabilir miyim?

Siz niye daytrade yapıyosunuz BTC stabilken?
Alıp koyup unutacaksınız, volume'u çoksa, communitysi destekliyorsa, anlaşma üstüne anlaşma yapıyolarsa zaten 3 ay sonra 4x 5x çekmeyen coin yok bu speclerde dediğim.
Sia da bunlardan biri.

Daytrade yapmayı bırakın bence çünkü ne alırsanız alın sattıktan 1 2 hafta sonra 2x çekicek ve hep aynı serzenişte bulunacaksınız :D
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de ne zamandir ayni şeyi dicem diyemiyorum. Uygun fiyata potansiyelli alt bulmusken niye oynayıp duruyorsunuz abi, sia tam holdlamalik coin mesela. Geçen haziranda aldim attim kenara, suan %823 kazanc oldu.

3-5 coin alin 6 ay tutuverin yada komple cikmayin bi coinden. Kardayken biraz satip net maliyeti düşürüp, gelen parayla hobi olarak baska coinlere atlayabilirsiniz illa heyecan lazimsa.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben süper acemi biri olarak 20 gün önceki girişimi anlatayım.
paribu diye bir site var günlük 500TL gönderirsen çok ekstra bir kasıntılık olmadan üye olabiliyorsunuz. Sanırım üye olmak için nüfus cüzdanımın sadece ön kısmındaki bilgileri girmiştim.
500TL gönderdim (o zamanlar BTC 76.000TL'ydi) 0.00637061 gibi bir bitcoinim oldu, bunu binance'ye aktardım, 0.00585000 gibi bişiye düştü (gönderirken yaklaşık 35 TL komisyon kesti)
kafama göre hacmi yüksek koinlerin fiyatlarını takip ediyorum, son 24 saate göre düşükse alıyorum %10-20 kar olunca satıyorum. (XRP, TRON, XVG, POWR takip ediyorum al sat yapıyorum)

Şu anda binancede 0.01656468 BTC'm var :)

Hedefim, paribudan aldığım seviyelere çıktığında ilk yatırdığım 500TL kadarki bitcoinimi çekip, sadece karla devam edeceğim.

Not: bence ilk girişte mutlaka tamamını kaybederseniz sizi üzmeyecek bir miktarla girin. Paribuya da binanceye de güvenmiyorum. Sonuçta her işlem internet üzerinden bir bakmışız site kapalı :O
Not2: Ne alırsam alayım, aldığım fiyatın üzerine çıkmadan satmıyorum, zararına satıp şu daha çok kar eder diye zararı kabul etmiyorum, bekliyorum.
Not3: İlk girelim dediğimizde ripple (XRP) 0.00004000'di (şimdi 0.00016000 civarında)
tron (TRX) 0.000000250'ydi (şimdi 0.00001000 civarında)
Not4: binance al-sat işlemlerinde 1000'de1 komisyon alıyor, kendi koini var (BNB) hesabınızda ondan varsa 1000'de0.5 komisyon alıyor ve bunu bnb üzerinden yapıyor, hesabınızda bnb yoksa aldığınız koin üzerinden kesinti yapıyor ancak buçuklu satmanıza izin vermiyor,
misal 500 al dediniz, hesabınıza 499.5 geçiyor, en fazla 499 satabiliyorsunuz, bissürü farklı koinle işlem yaparsanız bir süre sonra o buçukluklar sıkıntı oluyor, en temizi bnb almak o zaman tam işlem yapılabiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

Abim de bana para verdi, al bunu da gir diye. Şimdi kafamda sorular. Şu anda malum, yükseldi btc. Düşmesini beklemeli miyim acaba? Ben düşmesini bekleme kararı alırsam btc 25k'yı görür. Yok şimdi gireyim dersem 10k'ya geriler mk.

haha abi zaten bunun cevabını bilsek hepimiz zengindik.

fakat kendi deneyimlerimden söyleyeyim:

Long term düşünüyorsan parayı koyayım bırakayım ileride alırım diyorsan çok farketmez nereden girdiğin BTC, ether ( ether şu aralar çok uçtu belki onu bkeleyebilirsin) ripple al koy kenara ileride artar.

ama anlık para kazaniim hızlıca paramı 10xe katlayayım dersen çok fazla takip edip günlük dalgalanmalardan para kazanabilirsin. Ama bunun için zaman harcaman trendlere bakman spekülasyonları takip etmen gerekiyor, bu da kafayı yedirtiyor insana ve etrafta sadece cryptocurrency konuşan bir herif haline geliyorsun.

tavsiyem 1. yi yapman

kendimden örnek vereyim temmuzda girdim 1x para ile ether ve ripple aldım ve amacım unutmaktı ki aralığa kadar hiç ellemedim bile fakat aralıktaki hype sırasında ulan bunu satayım şişti düşer şimdi sonra tekrar alırım (ether threadinde görebilirsin o postlarımı) dan dolayı koyduum para sadece 2.5x oldu hiç ellemeseydim 8x di. Yani arada trading yapiim dersen sıçıyorsun kötü şansa denk gelirsen, ya ölümüne takip ve hardcore day trading ya da hiç elleme bakma gitsin.

benim tavsiyem bunlar :)
Sosyal ağlarda paylaş

https://i.hizliresim.com/W72j9q.jpg

BTC şuan emtia değerini buldu. alt coin alırken alt/btc değerine bakıyorsak, btc'nin btc/cryptomarket değeri yani btc indexi crashlıyor. ama patates scamcoinler saçma sapan marketcaplere ulaştı. bence bir süre sonra bu alt rallyleri son bulacak hatta tahminim 1-2 haftamız var max. BTC'nin yaptığı bütün hareketler alt piyasını hareket ettirmek üzerine kurulu şuan. adamlar USDT print edip piyasayı manipüle ediyor bile olabilirler. sonuçta bi sürü insanın parası exchangelerde rakam sadece. BTC bütün piyasayı etkileyen çok güçlü bi tool. crypto iyi giderken, total cryptomarketcap sürekli artarken, fiyat olarak BTC'de crashlamaz hatta yavaş yavaş artacak ATH'a toplayacak bence. 16 aralık'ta 19800'e ulaştığında total marketin %56sı BTC'ymiş. o dominasyonu şimdi yakalasa BTC 27k olmalıydı. kişisel tahminim bu senaryonun sonunda bi noktadan sonra çok acımasız bir pump gelicek BTC'e daily 7-8klık ve yeni bull rally başlayacak. bütün alt piyasasını crashlayacak bu da.

o yüzden XRP, XLM, XVG, TRX, ADA gibi balon olup fiyatını bulmuş altlara girmek yerine. underpriced kalmış muhtemelen sırası gelecek başka altlarda şansınızı denemeniz daha mantıklı. yok o coin süpermiş uzun vadede. bu token böyleymiş geçin abi hepsi hype şuan, kazandığınıza bakın kısa vadede.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...