Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bitcoin #6

-Bonesoul-

Öne çıkan mesajlar

sardalya said:

KillJoy said:

http://b2x-segwit.io/

bu var ama hiç bilgim yok.
bilen biri anlatsa,
yararlanmak için ne yapmak gerektiğini de bilsek

Yok abi oyle 3 kisinin yapmasiyla olacak is degil o, ama karar vermek zorunda degilsin private cuzdanda tut hem normal bitcoinin hem bunun olur.

Bitcoinlerini satip bundan almak mallik eger onu soruyorsan

Ben btcnin bidaha 15’in altina dusecegini de dusunmuyorum

yatırım yapılmaz ya ben cash'e bile dokunmuyorum.
ben nasıl yararlanacağız ıonu soruyorum.
cold wallet'da tutuğum zaman forktan nasıl nasibimizi alcaz?

[hr]
https://www.ntv.com.tr/dunya/s-400de-abddevre-disi-birakiliyor,ZMBGyDbNLUq3kQL-BXAZiQ
Rusya’dan alınacak S-400 füze sistemlerinin ödemesi dolar ya da euro yerine yerel parayla yapılacak. Bunun nedeni ise, ABD’nin dolar transferlerini SWIFT sistemi üzerinden izlemesi ve isterse engelleyebilmesi.

işte bu yüzden digital currencyler hep var olacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

bombilo said:

bitcoin private keyini bi yere not edeceksin önce. sonra forklu shitcoinin walletını indirip bu private keyi import edeceksin. tada.

eyw.
peki şifreli private key import etsem blockchain.info'daki gibi bana şifreyi sorup kabul eder mi?
bide private key'i vermek ne kdar güvenli? direk adam isterse bütün btc'leri çekebilir?

neyse o forklar geldiğinde bi tuto isteriz senden.
Sosyal ağlarda paylaş

private keyi verin demedim abi bak zaten.

2 tane wallet indiriyorsun;

1.si bitcoin'in oldugu wallet; iste bu ornegin Bitcoin official wallet, jaxx, exodus olabilir. Bu programların hepsinden private keyini alabiliyorsun. Alip bi yere not ediyoruz.

2. olarakda claim etmek istediğin shitcoinin walletını bulup indiriyorsun bilgisayarına.

sync ediyoruz, sonra adim 1'de aldigimiz private keyi buna import ediyoruz.

bitcoin ve turevleri icin genelde bu private key dump & import sureci soyle kullaniliyor; https://forum.paticik.com/read.php?103,8237284,page=49#msg-8681520

hiç bir sekilde online bir sisteme private keyinizi vermeyin.

2. sorunun cevabında vereyim, bitcoin whitepaper & yada official wallet, şifreli private-key diye birşey tanımlamaz. private key'in şifrelenmesi kullandıgın wallet yazılımın ek bir feature'dır. yani bunu kullanamazsın. gerçek private key'e ihtiyacın var.
Sosyal ağlarda paylaş

Sorularim var

Simdi bir fork bir de airdrop bekleniyor 28'inde

Bittrex her 1 NXT icin 0.5 IGNIS dagitacak. Ignis'in su anki future degeri $4.10 cesitli borsalarda. NXT ise $1.44. Ilk sorum neden millet NXT'ye cullanmiyor su halde?

B2X forkuna dair gecen aydan bir statement var. Henuz Bittrex bu ayki forkla ilgili bir aciklama yapmasa da 1:1 gibi bir B2X gelecegi konusuluyor. B2X future degeri su an $755 civari, cok bir sey degil. Ustelik forktan gelen coinler exchange'lara eklendikten sonra ani dususler goruldu simdiye kadar, kimisi sonradan toparlasa da.

Bu durumda millet neden NXT almiyor? Fiyat hala cok dusuk gibi geldi bana. Gormedigim bir sey mi var?
Sosyal ağlarda paylaş

bombilo said:

1) future fiyatının gercek fiyat olacagı kesin degil.
2) bu tarz seyler surekli oldugu icin milletin paralar bolunuyor iste degisik shitcoinlerde. milletde sasirdi napacagini.

mantıken bu tür forklar öncesi fiyatın yükselmesi gerekmiyor mu? price action ise tam tersini söylüyor suan

altcoin'ı olan herkes bir günlüğünü de olsa btc ye geçip forktan yararlanabilir. ben mi bişey kaçıyorum yoksa, future fiyatı şuan 700 dolarlarda mesela

garantisi yok demissin ama ortada btc cash örneği var mesela ve herhangi bir risk teskil etmiyor yeni coin sadece upside'ı var çünkü bedavadan geliyor zaten?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...