Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İşte yerli otomobil

Xaero

Öne çıkan mesajlar

yerli otomobil akp'nin oy amaçlı kullandığı bir zamazingo'dan ibaret.
eğer akp'yi eleştirecek olursan, bu sefer aktroll'ler çıkıyor
"devrim arabası yapılırken karşı çıkanların torunlarısınız" diye size saldırmaya başlıyor.

her seçim öncesi aynı numara. heh.
Sosyal ağlarda paylaş

abi yalnız seçim meçim haklısınız da son zamanlarda savunma sanayiinde baya bişey geliştirildi. bunları üreten firmaların da çoğalmasıyla ivme kazanıyor yıllar geçtikçe.
youtubeda bi adam var donanımcı baba diye. bu konularda tarafsız olan tek yayıncı diyebilirim. adam sayesinde çok şey öğrendim.
şeyi görüyorum özellikle. giriş seviyesiyle üst seviye ürün arasındaki zaman ivmesini baya hızlı atlatıyor türkiye. hani bi ürünü yapıyor sonrasındaki geliştirmeleri üst seviyede hızla modern muadillerine yaklaştırılıyor. bu güzel bir şey.
Sosyal ağlarda paylaş

savunma sanayiinde birseyler gelistirildi kismi trajik..en son neredeyse oyuncak magazalarinda satilmaya baslamisti drone lar planorler vs..mucizevi birsekilde damat gelene kadar bir uzvum olamadi..

ya..

kullanilan gudum sistemi -eger varsa - isletim sistemi filan da ardunio gibi biryerlerden calintidir..

en son atm lerle panzerlerimizi t bilmem kaclarimizi patlattiriyorduk..ona yapabiliyor muyuz ??

onceki gun ve bugun sayisiz sehit verdik 5 teroriste karsi..

ulkenin icine 10k ustunde isidle savasmis bizzat adam oldurmus tr vatandasi geri donus yapti..gozunu sevdigimin yabanci teroristleri bile bizi tr de verin onlar yargilasin diyor..

pekgzl durum..

3 gun oncesinde 2 orgut evi isidin agzina kadar patlayici benzin dolu infilak ettirildi..bir avm nin emanet dolaplarinda 8 bomba bulundu..patlayici motorsikletler arabalardan bahsediliyor..ve bunlari da son uyari olarak birileri ihbar etti..yoksa sitsen bulamazlardi..
Sosyal ağlarda paylaş

sanssizsansli said:

abi yalnız seçim meçim haklısınız da son zamanlarda savunma sanayiinde baya bişey geliştirildi. bunları üreten firmaların da çoğalmasıyla ivme kazanıyor yıllar geçtikçe.

Bu dediğin şeyler, ODTÜ, Hacettepe, Bilkent gibi okullarda okuyup, ASELSAN, Havelsan, Teknokent gibi yerlerde çalışan üniversite mezunları sayesinde yapılıyor.

Niyeyse bunu atlıyoruz.

Turkcell ise 300 liraya site yapan adama "Arama Motoru" yaptıran çakma bir şirket.

Türkiye'nin ilk 10 üniversitesinde master ve doktora yapan kişilerin hazırlayacağı bir otomobile hayır demem.

Ama dediğin gibi bu adamların yaptığı yandaş cebi doldurmaktan başka bir şey değil
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Elektronik aksam için Vestel'i motor için ise Anadolu Grubu'nu düşünmüşler. Kıraça Holding ise bu konulardaki tecrübesinden. BMC süpriz olmuş ama otomobilden ağır vasıtaya geçişi kolaylaştırabilir. Turkcell ise yazılım tarafında destek olacakmış. Umarım elektrikli otomobil üzerine yoğunlaşırlar, açıkçası bende destekliyorum. Başarısız olunsa bile önemli bir tecrübe diğer yandan işler yolunda giderse ülke adına önemli bir kazanım olabilir, tabii ki elektrikli otomobil alanında...
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

yerli üretim olursa vergisini kafamıza göre ayarlayabiliyor muyuz yoksa uluslararası anlaşmalar yüzünden belli bir sınırı mı oluyor?

Bloombergte böyle bi indirim mümkün değil falan demişlerdi. Ama hybrid yapıp ona özel vergi yapabilirler.

Sırf işin içinde bu vasıfsızlar var diye inanmıyorum gerçekleşebileceğine. Önce tam elektrikli demişlerdi, şimdi hybrid diyorlar.

Bakanın "elektrikli" prototipi sürerken vites atması geliyor aklıma. Tabi bu vites falan son versiyonda olmayacak falan demişti.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...