Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İnsanlar niye bu kadar camış?

µh

Öne çıkan mesajlar

Adam yayalara bilenmiş :D

Ya bırak sallansa ne kaybedersin en fazla ekstra 5-10 sn daha beklersin. Ben artık yol verirken komple kimsenin geçemeyeceği şekilde yolu ortalayıp duruyorum. Yoksa bu yandan acelesi var diye basıp geçen angutlardan birisi bir gün bir yayaya çarpacak, boş yere kendimi üzücem yol verdim ben sebep oldum diye.
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

İyi akşamlar, iyi günler diyorsun karşılık vermiyorlar teşekkürler, kolay gelsin diyorsun karşılık vermiyorlar. Biri bu şekilde davrandığında kafasına bir şeyler geçirmek istiyorum çok mu ergenim ya

Bankacıyım ancak böyle bir şey hiç başıma gelmedi. Bu biraz iletişim kurmayı bilmekle alakalı aslında.

1) Öncelikle kimse sizin kasti olarak selamınızı veya başka bir nezaketinizi almamazlık etmez. Eğer iyi iletişim kurmak istiyorsanız, pozitif düşünmelisiniz ve öyle yaklaşmalısınız. Adamın ne zoru varda sana cevap vermeyecek? Adam dalgındır ya da sesin sandığının aksine güçlü çıkmamıştır vs.

2) Göz kontağı kurmadan gireceğiniz her iletişimde kopukluk olması çok doğaldır, önce göz kontağı kurun, gözlerinin içine bakın ve güler yüzle günaydın diyin. Siz ne kadar pozitif şekilde söylerseniz karşınızdan da o kadar pozitif cevap alırsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam verene selam verilir, ben aksini görmedim neredeyse. Verilmese de kafası dolu, dalgın, üzgün vs şeklinde düşünürm ki genelde diğer karşılaşma da o kişi selam verir veya alır ve haklı olduğun açığa çıkar.

Selam verirken kesin çıkarı var ve bana sulanıyor diyen kezbanlar bu ülkenin gerçeği alışmak lazım
Sosyal ağlarda paylaş

k1nJo said:

ısrar ettiklerinde kaç o zaman.

Israr edecek kişiyi 100 metreden tanıyorsun artık. Bazıları otomatiğe bağlıyor ve neredeyse kolundan tutup çekecek neredeyse ve arkadan gelirken bariz görüyorsun. Yumuşak şekilde söyleyince işlemiyor. En iyi taktik sert ve kararlı olmak veya muhatap almamak
Sosyal ağlarda paylaş

Grego said:

kezban diyorsun da, gülümsedi verecek erkeği ülkenin resmi bitki örtüsü yalnız.

Bu yüzden kezbanlara alışmalıyız diyorum. Bu forumda böyle kişiler yok neredeyse ama gerçekte ne erkekler var. Kezbanlar az bile yapıyor diyorsun neredeyse. Kezban kişi kezbanlığı bunlara yapıyor genelde. Tabi tanıyana kadar bizede yapılıyor Kezbanlık orası istisna

Konu nerelere kaydı !!!
Sosyal ağlarda paylaş

fenn said:

Yolda gözlerime bakıp samimi şekilde günaydın diyen bankacı olsa göz kontağını keserek ters yönde cevap vermeden kaçarım. Kredi kartı, ürün gibi şeyler iteleyecektir muhtemelen !

Sonra bu insanlar neden bu kadar camis diye baslik gormemiz gayet normal cunku empati yok. Kibarca reddetmesini bilmeyen insanlar bence sehirlerde degil vahsi dogada ya da daglarda yasamali.

Haksiz degilsin ama o adam ekmek parasinin pesinde ne yapsin ac kalsa sen mi karnini doyurucaksin issizligin bu derecede ve calisanin bu kadar degersiz oldugu bir ulkede?

Bu arada yanlis anlasilmasin ben kobi bankaciligindayim ama sehirde yasayanlara kaba hareketleri hic yakistiramiyorum ehh cok normal kac kisi has istanbullu ki? Adamin kutuk malatya, babasi kuruyemiscilik yapiyor, dedesinin koyde kayisi bahceleri var, ne kadar soylu rpsi yapabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Kibarca ilgilenmiyorum diyorsunda ne oluyor sanki!!!! Başlıyorlarlar yok öğrenciyim, yok kotam var, yok şöyle avantajı var , adamdan uzaklaşasıya kadar saydırıyorlar. İlgilenmiyorum demişim işte daha ne diyeyim !!! Artık 100 metreden tanıyorsun adamları. Yumuşak yüzlü ve duyarlı olduğumdan kabalaşamıyorsunda.
Sosyal ağlarda paylaş

Lord_Argos said:
Bu arada bu senin bahsettigin bankaci tipine hic denk gelmedim ama saniyorum direkt satis ekibine yakalanmissin cogu lise mezunu ve ve sahada primle calistiriliyor.

üniversitelere falan gelenlerden bahsediyor sanırım, onlara dışarıda ben de pek rastlamadım ama varmış demek ki.

ayrıca bu soyluluk ayaklarını bırak günün birinde sol alt köşede in sanct ylem gördüğünde çok geç olabilir
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...