Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İş Bulmam Lazım

Anhora

Öne çıkan mesajlar

Anladığım kadarıyla ya yeni mezunsun ya olacan vs. Beklentinin yüksek olması normal ama hayat pek öyle değil açıkcası. O dediğin parayla aile geçindirenler var yani öğrenci olarak 800tl nin sana kalması gayet makul ve yaşanabilir.

Ha dersen ki ben Bigchef te brunch, develi de akşam yemeği yemek istiyorum, o zaman olmaz tabi.

Standartını düşük tut, bilgi ve birikim yap, sikkoçino bir bölüm okuyosun bunu cisco vs sertifikalarıyla doldur ondan sonra tekrar görüşelim.
Sosyal ağlarda paylaş

bende araya kayniyim.
30-40 günlük bi işe ihtiyacım var.
ne iş olursa yaparım modundayım. uzun süredir şöförlük yapıyorum taksi,turizm taşımacılığı falan.
öyle bilmemnerden masterım doktoram yok lise mezunuyum.
asgari ücret e süper derim. antalyadayım..

Ciddiyim vardır belki birileri yardımcı olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Anhora said:

Saçma.

Gerçi bu ülkede normal olanı istemek yukarıdaki gibi algılanıyor.
Normal, bu ülkenin standartlarının çok üstünde.

Abi bu ülkede ya da başka ülkede ne gördün de normal olanın ne olduğuna kanaat getiriyorsun? Nasıl bir tecrübeye dayanıyor yani bu "normal" algısı sende? Ya da sence bir "normal" var ve sen en azından o normali yaşamayı hak edecek bir adam mısın? Ulan benim köpek gibi çalışırken ailesine destek olmak için D&R'da haftasonları tezgahtarlık yapan arkadaşım vardı, adam şimdi dünyanın en büyük şirketlerinden birinde manager oldu, kamyonla para kazanıyor. Sen ne yaptın da hangi şartın normal olduğuna ve senin o şartı hak ettiğine inanıyorsun?

İnanılmaz bir kafa ya, biz güzel okul bitirelim en az 2 dil bilelim, network yapalım, haftada 2 uçakla sağdan sola uçalım para kazanmak için; beyefendi lise mezunu dil bilmiyor, normali istemek şöyle böyle algılanıyor diyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...