Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İş Bulmam Lazım

Anhora

Öne çıkan mesajlar

40-50 civarı iqsu olan, kafası azcık çalışan adam şu yazıdan minicik bir hisse çıkarır ulan böyle adamlar da varmış ulan ben neden yapamayayım ki der. al işte bu dangoz cool story bro çekmiş... şimdi çıkıp varsa 1-2 tane kendi gibi arkadaşıyla (pek sanmıyorum bununla arkadaş olabilecek insan olduğunu ya neyse) akp süper ekonomimiz harika ama üniversite mezunu olan adamlar bile 1200 lira maaşla zor iş buluyorlar lanet olsun böyle memlekete vs. konuşacaklar özünde bok gibi olan memleketimizin iyice içine sıçıp anasını belleyenlerin ne kadar mükemmel insanlar olduklarını alınlarının secde görüp türkiyeye harika güç yaptığını falan ballandıracaklar birbirlerine.
Sosyal ağlarda paylaş

yumy said:

bliksem gibi insanların bu şevki nereden bulduğunu gerçekten çok merak ediyorum. Helal olsun yani ne denir ki.

/respect

abi öyle korkunç bir yaşama isteğim olduğundan değil bunlar. büyürken görüyorsun bazı şeyleri. yani acıların çocuğu falan değilim, ergenken göt büyütecek, UO oynayıp GM Bard kasıp goygoy yapacak vaktim olduysa zaten (ki oldu) dünyadaki yaşıtlarımın %60ına göre falan zaten privileged büyümüş sayılırım. ama işte büyürken evine haciz geliyor mesela sabah küt diye izlediğin televizyonu alıp götürüyorlar, babanı bir öğle vakti evde buluyorsun, kovulmuş adam. ya da aşil tendonu koptuğu için yürüyemediğinden eve üç kuruş para getirsin diye evde kendi kendine terlik yapıp ayağa kalkabilince satmaya çalışmasını görüyorsun.

üniversite kapısından ilk girdiğimde önce insanların ta malatya'dan falan (hayatım izmir'de geçti) çocuklarını "üniversitede" görmeye gelişini, ikincisi de bütün sülalede benden başka üniversiteye giden olmayışını gördüm. lisedeyken 1.5 sene tek başıma yaşadım çeşitli sebeplerden, bunun 1.5 ayında elektriğim yoktu mesela izmir'in göbeğinde. aklına gelebilecek her türlü shit jobı yaptım o dönemde de.

öyle olunca kendini ancak kendinin kurtarabileceğini anlıyorsun yani iyi kötü. insan aldatılınca, kırılınca, yenilince ya da genel olarak üzgünse kendini bazen fiziksel, bazen de zihinsel anlamda geliştirme hevesine kapılıyor (ya da kapılmalı). hayatta yeteneğim olan tek şey dil öğrenmekti, hep bunun üzerine gittim ben de. kendi kendime ingilizce, üniversitede almanca öğrendim, şimdi norveççe'mi adam edip iki seneye ispanyolca öğrenmek istiyorum. bir ara 100 kiloydum (1.75im) - 40 kilo verip sonra boksa başladım. o yüzden torunlarıma kullanacağım son derece dandik ipli olsun yere düşmeli olsun bir sürü metaforum var mesela. ama bunlar hep, kimisi nafile olsa da, çaba yani. OP'nin hayatta hiçbir şey için çabaladığını düşünmüyorum, sıkıntı da orada zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Liebe said:

kesinlikle değil trol falan adam. ilk zamanlar burda açtığı başlıklarda samimi olarak konuştuk ettik yardım etmeye çalıştık adama, ama o telefon+500 tl konusu ile umutsuz vaka olduğunu gösterdi bize.

gerçek oldugu ne malum o olayların... He ondan eminseniz birşey diyemem. Yoksa Ninja tier troll bu arkadaşımızda
Sosyal ağlarda paylaş

@bliksem
Cok da alçakgönüllü olma bence, erken yasta pek cok sey basarmissin, Sığır gibi evde yatip "bu ulke bok gibi yea, değerim bilinmiyor" dememissin. Çabalayıp karşılığını almissin, cok daha guzel seylere sahip olacağına inandım postunu okuyunca. Kendini kurtarmanın yolu kendinden geçiyor tespiti cok doğru.
Sosyal ağlarda paylaş

neutrino said:

@bliksem
Cok da alçakgönüllü olma bence, erken yasta pek cok sey basarmissin, Sığır gibi evde yatip "bu ulke bok gibi yea, değerim bilinmiyor" dememissin. Çabalayıp karşılığını almissin, cok daha guzel seylere sahip olacağına inandım postunu okuyunca. Kendini kurtarmanın yolu kendinden geçiyor tespiti cok doğru.

çok teşekkür ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...