Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İş Bulmam Lazım

Anhora

Öne çıkan mesajlar

Evet beyler trol serbest ama benim durum ciddileşti. Artık burama kadar geldi. Evde durumlar pek iyi gitmiyor. Bu huzursuz ortamda daha fazla sabredemiyorum. İstanbul'da bir iş bulmam lazım. Kariyer.net'ten destek elemanı, barista, satış tem. vs göndermediğim başvuru kalmadı. Ama geri dönüş alacağımı sanmıyorum. Asya'da olsa iyi olur. Çevrenizde varsa eleman arayan haberdar ederseniz çok memnun olurum.

Kalacak yer olarak 2 arkadaş var yeni eve çıkacaklar olursa ben de onlarla beraber tutucam. Olmadı oda vs bir şeyler bulmaya çalışıcam.
Sosyal ağlarda paylaş

Ne okuyorsun su anda, okudugun bolumle ilgili internship bakin, okul bitince devam edersin.

Kariyer.net vb kaynaklar uzerinden ozellikle Istanbul icin konusuyorum, kalkip gelmeden biraz zor. Arkadaslarin eve ciktiktan sonra en az 3 aylik kirani ve cep harcligini toparlayip Istanbul a gel, biraz disini sIk.

Basvurdugun pozisyonlardan ozellikle barista olani icin en kisa cozum, buraya geldikten sonra, en yakindaki Starbucks da takilmaya baslaman. Calisanlarla kisa surede arkadas olursun, durumunu anlatirsin ve onlar sana refere olurlar.
Sosyal ağlarda paylaş

sakın çağrı merkezine falan gitme bu arada yokluktan. allah kimseyi oralara düşürmesin. kapitalizmin mezbahası resmen özellikle outbound olanlar. asgari ücrete hatta daha azına köle gibi durmadan çalışıyor insanlar.

daha çok yorul ama daha insani bir iş bul. maaşı hiç olmazsa 1300'den fazla olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Gladmir said:

Ne okuyorsun su anda, okudugun bolumle ilgili internship bakin, okul bitince devam edersin.

Kariyer.net vb kaynaklar uzerinden ozellikle Istanbul icin konusuyorum, kalkip gelmeden biraz zor. Arkadaslarin eve ciktiktan sonra en az 3 aylik kirani ve cep harcligini toparlayip Istanbul a gel, biraz disini sIk.

Basvurdugun pozisyonlardan ozellikle barista olani icin en kisa cozum, buraya geldikten sonra, en yakindaki Starbucks da takilmaya baslaman. Calisanlarla kisa surede arkadas olursun, durumunu anlatirsin ve onlar sana refere olurlar.

Intern yalan abi para vermiyorlar. O yüzden düşünmüyorum. Stajda iyi para veren çok uluslu şirketler de benim almaz zaten. Yönetim Bilişim Sistemleri okuyorum.

Sağolasın verdiğin tavsiyeler için.

Çağrı merkezlerini biliyorum ya. Öyle işlere değil de daha relax işlere başvuruyordum zaten. Satış görevlisi, bilgi işlem elemanı, kasiyer vs.
Sosyal ağlarda paylaş

Istanbul da MIS uzerinden internship ile okulu bitirinceye kadar yeterli parayi kazanirsin, bolumun gayet gecerli.

Internship den kasitim stajyer degildi, yanlis kelime kullanmisim. Part time calisanin bir tik ustu oluyor genelde, haftanin 3 yada 4 gunu ise gidiyorsun, genelde 3. sinifin ortasi/sonu yada 4. sinifin sonuna gelen ogrencileri aliyorlar bu pozisyonlara.

Gonlune gore olsun, sen bir istanbul a gelde.
Sosyal ağlarda paylaş

okulu bitirmedin sanırım
kalıcı personel olmayacaksın
deneyimin yok
iş öğretilecek ve işi öğrendiğinde okula döneceksin
ve 1500 tl'den bahsediyorsun

baya critlemen gerek.

şu noktada muhtaç değilsen CV e oynaman gerek. defalarca yazdım. CV de şu an staj koydun koydun, koymadın mezun olduktan sonra aynı durumda olacaksın.
Sosyal ağlarda paylaş

biz asistan alırken 1300 den aldık, kalıcı personel olarak. iyi üniversite + masterı vardı kızın hehe. he iş öğrenmeye geldi zaten, parasına değilde. millet paraya bakmadan iş öğrenmeye çok iyi işlere çok düşük rakamlara girebiliyor. ondan işin zor yani. geçen gün yine biriyle görüştüm. donanımı gayet iyi, bizim pozisyona overqualified. 1.5 yıl iş deneyimi var, 3 dili var, 1500 e ok dedi falan falan.

zor ya şu dönemde mezun olmak.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

sen kaç ay çalışıcaksın okul başlayana kadar?

Önümüzdeki hazirana kadar. Yani 10 ay felan. Ama eğer çalıştığım yer düzgünse, en azından bilişimle vs ilgiliyse daha uzun da çalışırım. 1-2 sene felan. Zaten İstanbul'da YL'a başvurasım var. Okulun reputation'ını toparlamak için.

@Gladmir

Abi çok güzel ifade ederim de zaten senin bahsettiğin şirketleri gözüme kestirmiyorum şimdilik. Çünkü elimdekileri biliyorum. Daha ileriye göz dikemeyeceğimi de.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...